Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Amortyzator rowerowy z błotnikiem CANE CREEK Helm MKII to zdecydowanie produkt z segmentu premium, skierowanych do świadomych rowerzystów Enduro/Trail i miłośników komponentów z najwyższej półki. Pierwsze spojrzenie na pancerne golenie 35 mm o skoku 160 mm (z możliwością regulacji), połączone sztywną osią D-Loc w standardzie Boost, na szlaku dają poczucie bezpieczeństwa i solidności. Kolejne spojrzenie na wygląd zewnętrzny potwierdza, najwyższa jakość wykonania, z dopracowanymi detalami i nienagannym wzornictwem. A co wewnątrz? W zależności od preferencji, Helm jest dostępny z tłumieniem olejowo-powietrznym w wersji Air, bądź bardziej klasycznie z tłumieniem olejowo-sprężynowym w wersji Coil.

Najważniejsze cechy:

Tłumienie olejowe po lifcie

W zakresie technologii wnętrza, wspólnym mianownikiem jest prawa goleń, skrywająca tłumik olejowy, o zamkniętej konstrukcji z membraną kompensującą zmiany ciśnienia oleju oraz niezależną regulacją tłumienia wolnej i szybkiej kompresji oraz tłumienia powrotu. Każde o 10-stopniowym zakresie. MKII dodatkowo charakteryzuje się przeprojektowaną głowicą z uszczelkami SKF oraz olejem do amortyzatorów Motorex, dla zmniejszenia tarcia oraz jeszcze lepszej ochrony elementów wewnętrznych.

Dwa oblicza Helma 

To co wyróżnia Helma na tle konkurencji, to zawartość lewej goleni. W wersji Air otrzymujemy zaawansowaną sprężynę powietrzną o zmiennej objętości komory oraz możliwości manualnej regulacji ciśnienia między komorą pozytywną a negatywną. Większość konkurencyjnych widelców wyrównuje ciśnienie między komorami automatycznie, przez co są pozbawione kontroli nad precyzją dawkowania poziomu ciśnień. Tutaj każdy parametr jest zależny od rowerzysty i ma wpływ na poziom czułości amortyzatora. Z kolei w wersji Coil, lewa goleń skrywa klasyczną sprężynę dobieraną w zależności od obciążenia. Zawsze z możliwością regulacji naprężenia wstępnego, gotową atakować najtrudniejsze, najbardziej nierówne odcinki szlaku.

Skok regulowany w standardzie

Ten zaprojektowany przez rowerowych pasjonatów, ręcznie budowany w Fletcher w Karolinie Północnej oraz rygorystycznie testowany i rozwijany w Górach Appalachian, amortyzator stanowi idealny wybór dla osób, które lubią bawić się geometrią swojego roweru. Domyślny skok 160 mm w łatwy sposób można dostosować do swoich potrzeb. Widelec został zoptymalizowany do skoku w zakresie od 130 do 160 mm (dla wersji pod koła 29 cali) i jest regulowany wewnętrznie w przedziale co 10 mm. Co ważne, nie są do tego wymagane żadne dodatkowe części czy akcesoria. Wszystko co potrzeba, dostarczone jest w standardzie. Amerykański producent niejednokrotnie potwierdził swoje bezkompromisowe podejście do produkowanych komponentów.

Technologie:

Indexed Volume Adjustment dla wersji Air

Indeksowany system zmiany objętości komory powietrznej o 8-stopniach regulacji. Przemyślana konstrukcja nie wymaga stosowania tokenów, ani żadnych podkładek. W szybki sposób umożliwia zmianę charakterystyki pracy widelca, na bardziej czułą i responsywną w początkowej fazie skoku.

Spring Rate Recommendations dla wersji Coil

System 4 twardości sprężyn z możliwością łatwej wymiany dla jeszcze lepszego dopasowania charakterystyki pracy widelca, w zależności od obciążenia i trudności szlaku. Domyślne zainstalowana jest sprężyna 55lb (zielona, dedykowana do obciążenia 72-90 kg). Opcjonalnie można wybrać sprężynę 33lb (czerwona, obciążenie 40-55 kg), 45lb (czarna, obciążenie 55-72 kg), bądź 55lb (niebieska, obciążenie 90-110 kg).

Specyfikacja

Informacje

 • Marka CANE CREEK
 • Kolor czarny
 • Mocowanie hamulca tarczowe Post Mount (PM)
 • Offset 44 mm
 • Rodzaj osi - przód Sztywna oś (Boost) 15x110 mm
 • Rozmiar koła 29"
 • Rura sterowa tapered
 • Skok 160 mm
 • Typ amortyzacji powietrze/olej
 • Wykończenie połysk

Informacje handlowe

 • Kod produktu DD177769
 • Kod EAN 840226098906

Opinie o modelu

Ten produkt nie był jeszcze oceniany.Produkty w CentrumRowerowe.pl oceniają tylko nasi klienci po zakupie i przetestowaniu produktu.

Dostawa

Dla tego rodzaju produktu oferujemy dostawę kurierem DPD.

 • Logo DPD duże
  Kurier DPD
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

Zaklejanie kartonu
Zapewniamy, iż wysyłane przez nas przesyłki są pakowane z najwyższą dbałością. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty były odpowiednio zabezpieczone i dotarły do Klientów w nienaruszonym stanie. Uszkodzenia przesyłek w trakcie transportu są wynikiem nieodpowiedniego postępowania przewoźnika.