Komponenty Shimano Alivio

Data aktualizacji: 14-12-2017

Rowerzyści szukający trwałego i ładnego roweru do spokojnego poruszania się po okolicy powinni celować w modele zbudowane na powyższym osprzęcie. Alivio: grupa osprzętu przeznaczona dla rowerów rekreacyjnych MTB i trekkingowych. Shimano projektując nowe 9-rzędowe Alivio, kładło nacisk na prostotę obsługi i niezawodność oraz elegancki wygląd komponentów.

Grupa Alivio zadebiutowała w 1994 roku i w zamierzeniu miała wypełnić lukę pomiędzy osprzętem z wyższej półki (różne typy Deore) i podstawowym (Altus, Acera).

Mechanizm korbowy Alivio FC-M4060 na łożyskach zewnętrznych Ten status utrzymuje do dziś, choć trzeba przyznać, że w nowej odsłonie (na rok 2016) Shimano zaimplementowało w Alivio rekordową liczbę technologii do tej pory obecnych tylko w droższych modelach. Dla przykładu: od niedawna możemy nabyć mechanizm korbowy Alivio na łożyskach zewnętrznych. Poprzednia generacja skonstruowana była na bazie wkładów suportu Octalink. Wielu rowerzystów uważa, że właśnie korba na łożyskach zewnętrznych świadczy o bardziej ambitnym przeznaczeniu danej klasy wyposażenia. Rowery zbudowane w większości na Alivio kosztują zwykle od około 2 tys. zł.

)