Manetki Shimano Dura Ace

Data aktualizacji: 14-12-2017

ST-9001 – klamkomanetki Dual Control 2 x 11 rzędów. Najbardziej zaawansowane, wielołożyskowe manipulatory mechaniczne wyposażone w karbonowe dźwignie. Klamkomanetki są przystosowane do obsługi zacisków szosowych SLR-EV (dwułożyskowych). Wewnętrzne prowadzenie linek i nowy rodzaj linki pokrytej polimerem redukują siłę potrzebną do hamowania. Klamki mają 10 mm regulację zasięgu.

SL-BSR1 – manetki 2 x 11 rzędów montowane na końcach kierownic typu „rogi byka” lub kierownic do czasówek i triatlonu. Manetki wyposażone są dłuższe linki, mają precyzyjny skok są bardzo lekkie.

DURA ACE DI2

Elektroniczna grupa Dura Ace oferuje kilka typów klamkomanetek i manetek. Manipulatory wymagają do działania podłączonych baterii, a za faktyczną zmianę przełożeń odpowiadają elektryczne silniczki zamontowane w przerzutkach. W związku z tym można stwierdzić, że wszystkie manetki Di2 to po prostu elektroniczne przełączniki. Do zmiany przełożenia nie potrzeba żadnego wysiłku, wystarczy naciśnięcie dźwigienki lub przycisku o małym skoku. Tryb pracy większości klamkomanetek DI2 jest programowalny, po podłączeniu do komputera za pomocą specjalnego kabla.

ST-9070 – klamkomanetki Di2 2 x 11 rzędów. Wyposażone w 3 programowalne przyciski, podobne kształtem do manetek mechanicznych, posiadające bardzo podobną karbonową klamkę z regulacją zasięgu. Współpracują z zaciskami hamulcowymi typu Dual Pivot i SLR-EV.

ST-9071 – klamkomanetki Di2 2 x 11 rzędów przeznaczone do kierownic w rowerach triatlonowych i czasowych. Są bardzo lekkie, karbonowa klamka ma regulowany zasięg.

SW-R610 – manetki sprinterskie. Bardzo małe „guziki” mocowane pod owijką w dowolnym miejscu kierownicy szosowej. Współpracują z tylną przerzutką, prawy guzik zmienia przełożenie na wyższe a lewy na niższe.

SW-R600 – manetka satelitarna dwuprzyciskowa montowana blisko mostka.

SW-9071 – manetki do jazdy czasowej lub triathlonu z jednym przyciskiem.


)