Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Diabelski Bike Challenge 2022 – piekielnie udana przygoda rowerowa!

Data aktualizacji: 28-03-2022

Odkrywaj najpiękniejsze małopolskie krajobrazy na trasie maratonu Diabelski Bike Challenge. Pierwsza edycja tych wyjątkowych zawodów zabierze rowerzystów w niesamowitą małopolską przygodę. Uczestnicy wyścigu będą mieli okazję podziwiać widoki między innymi na jedyne w swoim rodzaju doliny Parku Ojcowskiego, Pustynię Błędowską czy Tatry. Wszystko zostanie rozegrane w duchu zdrowego, sportowego współzawodnictwa z motywującym limitem czasowym. Widzimy się na starcie!  

Szutrowa droga na trasie maratonu Diabelski Bike Challenge.fot. UltraVeloDiabelski Bike Challenge startuje 06.08.2022 r.

Zapisy już trwają, liczba miejsc jest ograniczona!Jak przebiega trasa Diabelski Bike Challenge?

Zawody rozgrywają się na terenie województwa małopolskiego, zaczynając i kończąc się w Krakowie. Wyznaczona trasa przecina wiele urokliwych miejscowości, takich jak Lanckorona, Sucha Beskidzka, Szczawnica czy Stary Sącz. Pokonując szlak uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić kilka charakterystycznych punktów widokowych na Tatry, jak również podziwiać z bliska wodospady i pomniki przyrody w regionalnych parkach narodowych. Z pewnością nie zabraknie okazji do pamiątkowych zdjęć! 

Diabelski Bike Challenge – jak wskazuje sama nazwa maratonu – jest jednak przede wszystkim rowerowym wyzwaniem, stworzonym dla osób o dobrym przygotowaniu kondycyjnym. Do pokonania jest łącznie aż 650 km, a limit czasowy wynosi 105 godzin. Na trasie uczestnicy zmierzą się zarówno z odcinkami szutrowymi, asfaltowymi, jak i leśnymi duktami. Szlak przebiegać będzie przez niziny, doliny i góry, o sumie przewyższeń rzędu 6600 m. Dlatego jest to nie lada sprawdzian dla umiejętności oraz hartu ducha rowerzysty!

Poniżej orientacyjny przebieg trasy Diabelski Bike Challenge 2022 – jej ostateczny kształt zostanie podany na tydzień przed startem zawodów: 


Zapisy i opłaty – wszystko, co musisz wiedzieć przed startem!

Tegoroczna edycja maratonu Diabelski Bike Challenge odbędzie się w dniach 06.08 – 10.08.2022 r. Zawodnicy startować będą sekwencyjnie w grupach po 7 osób. Każdemu uczestnikowi przydzielony zostanie numer organizacyjny w zależności od pozycji startowej. Początek oraz metę trasy wyznaczono pod Hotelem VISTULA, przy ulicy Księcia Józefa 24a w Krakowie.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest ukończenie 18. roku życia oraz wniesienie opłaty startowej w wysokości 320 zł.

Limit miejsc w tej edycji zawodów wyznaczono na 120, a zapisać można się za pośrednictwem strony b4sportonline.pl. W ramach wniesionej opłaty przewidziany jest pakiet startowy dla każdego uczestnika, w którego skład wchodzą:

  • plastron z numerem startowym i zestawem do montażu,
  • specjalny „diabelski” komin i bidon,
  • wypożyczenie nadajnika GPS do śledzenia pozycji na trasie,
  • trasa w formacie GPX, udostępniona na tydzień przed startem.

Na każdego, komu uda się ukończyć wyzwanie w regulaminowym limicie czasowym, czeka:

  • pamiątkowy medal,
  • „diabelskie”  skarpetki kolarskie,
  • pamiątkowa koszulka,
  • zimne piwo,
  • ciepły posiłek.

Przewidziane są również nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca w grupach kobiet i mężczyzn, a także kategoriach specjalnych – które uczestnicy poznają dopiero przed startem zawodów. 

Widoki na trasie wyścigu Diabelski Bike Challenge.fot. UltraVelo

 

Mężczyzna jedzie w lesie na rowerze po trasie Diabelski Bike Challenge.fot. UltraVelo

Jakim rowerem wybrać się na trasę Diabelski Bike Challenge 2022?

Zgodnie z regulaminem zawodów, start w maratonie możliwy jest na każdym typie roweru napędzanym siłą mięśni. Wykluczone są więc jedynie wersje ze wspomaganiem elektrycznym bądź spalinowym. Z uwagi na dużą różnorodność nawierzchni zalecamy jednak wybór roweru typu gravel, przełajowego lub MTB.

Organizatorzy zalecają sprawdzenie stanu technicznego roweru przed startem, uwzględniając w szczególności sprawność hamulców oraz oświetlenia. Warto zawczasu zaopatrzyć się również w kask rowerowy, powerbank, telefon komórkowy lub inne urządzenie do nawigacji po śladzie GPX. Potrzebny może być także aktualny dokument tożsamości.

Punkt widokowy na trasie Diabelski Bike Challenge.fot. UltraVelo

Co jeszcze warto wiedzieć o maratonie Diabelski Bike Challenge 2022?

Diabelski Bike Challenge to wyścig o charakterze samowystarczalnym. W praktyce oznacza to, że uczestnicy zobligowani są samodzielnie pokonać całą trasę rowerem, bez udziału osób trzecich czy wsparcia wozu technicznego. Uzupełnianie zapasów i odpoczynek możliwe są wyłącznie w obiektach infrastruktury dostępnych dla każdego startującego.

W przypadku noclegu nieznajdującego się bezpośrednio na linii trasy, uczestnik jest zobowiązany kontynuować zawody dokładnie z punktu, w którym ją opuścił. Nie można także korzystać z innych środków transportu, w tym komunikacji publicznej.