Przerzutki przednie Shimano Deore

Data aktualizacji: 14-12-2017

Grupa Deore - obecna generacja osprzętu Deore serii 600 pojawiła się w roku modelowym 2014. Poprzednie wersje o numeracji 590 były oferowane jako 9 i 10 rzędowe napędy. Nowe Deore jest oferowane wyłącznie w konfiguracji 2/3 x 10 rzędowej i ma całkowicie nowy design. Zastosowano także technologie z wyższych serii, jak Dyna-Sys, czy Side Swing (od 2016 roku).


FD-M617 - przerzutka przednia 2 rzędowa Side Swing, Dyna-Sys, wykorzystująca ciąg linki Front Pull. Maksymalny rozmiar tarczy mechanizmu korbowego to 38T, linia łańcucha wynosi 48.8 mm. Nowo zaprojektowana prowadnica przerzutki lepiej współpracuje z kasetami o szerokich przełożeniach. Maksymalna pojemność to 14T. Ten model przerzutki dostępny jest z czterema rodzajami mocowań:


FD-M617-H - mocowanie do ramy za pomocą obejmy znajdującej się powyżej pantografu przerzutki.

FD-M617-L - mocowanie do ramy za pomocą obejmy znajdującej się poniżej pantografu przerzutki.

FD-M617-D - mocowanie do ramy za pomocą haka Direct Mount.

FD-M617-E - mocowanie do ramy za pomocą E-Type, bez płytki zakładanej na oś suportu.

FD-M612 - przerzutka przednia 3 rzędowa Side Swing, Dyna-Sys, mocowana do ramy roweru na obejmę, wykorzystująca ciąg linki Front Pull. Maksymalny rozmiar tarczy mechanizmu korbowego to 42T, linia łańcucha wynosi 50 mm. Nowo zaprojektowana prowadnica przerzutki lepiej współpracuje z kasetami o szerokich przełożeniach. Maksymalna pojemność to 18T. Ten model przerzutki dostępny jest z czterema rodzajami mocowań:


FD-M612-H - mocowanie do ramy za pomocą obejmy znajdującej się powyżej pantografu przerzutki.

FD-M612-L - mocowanie do ramy za pomocą obejmy znajdującej się poniżej pantografu przerzutki.

FD-M612-D - mocowanie do ramy za pomocą haka Direct Mount.

FD-M612-E - mocowanie do ramy za pomocą E-Type, bez płytki zakładanej na oś suportu.

FD-M618 - klasyczna przerzutka przednia 2 rzędowa bez Side Swing, ale z przeprojektowaną prowadnicą przystosowaną do kaset o szerokim zakresie. Maksymalny rozmiar tarczy mechanizmu korbowego to 38T, linia łańcucha wynosi 48.8 mm. Występuje w najpopularniejszych wariantach mocowań:

FD-M618-H - przerzutka przednia typu Down Swing, z podwójnym ciągiem linki, montowana na obejmę.

FD-M618-L - przerzutka przednia typu Top Swing, z dolnym ciągiem linki, montowana na obejmę.

FD-M618-D - przerzutka przednia typu Down Swing, z podwójnym ciągiem linki, montowana na hak. Przystosowana do montażu w ramach z osią typu Boost, z 3 mm szerszą linią łańcucha.

FD-M618-E - przerzutka przednia typu Top Swing, z dolnym ciągiem linki, montowana do ramy za pomocą E-Type, bez płytki zakładanej na oś suportu. Przystosowana do montażu w ramach z osią typu Boost, z 3 mm szerszą linią łańcucha.

FD-M610-B - przerzutka przednia 3 rzędowa Top Swing, Dyna-Sys obsługująca podwójny ciąg linki. Mocowana na obejmę, współpracuje z maksymalną tarczą mechanizmu korbowego w rozmiarze do 42T, linia łańcucha wynosi 50 mm.

FD-M610-E - model taki sam jak FD-M610-B, tylko mocowany do osi suportu. Maksymalna pojemność to 18T. W zestawie brak płytki wkręcanej w oś suportu.

FD-M611-B - przerzutka przednia 3 rzędowa Down Swing w systemie Dyna-Sys obsługująca podwójny ciąg linki. Mocowana na obejmę, współpracuje z maksymalną tarczą mechanizmu korbowego w rozmiarze do 42T, linia łańcucha wynosi 50 mm. Maksymalna pojemność to 18T.

FD-M611-D - model taki sam jak FD-M611-B tylko z mocowaniem na hak.


)