Elite


Firma Elite czaruje entuzjastów rowerów od ponad 30 lat. Większość rozwiązań i innowacji jest testowana przez kolarzy World Tour na najważniejszych wyścigach. Zawodowcy z Team Sky, Movistar, Orica czy BMC korzystają z rozwiązań, zaproponowanych przez włoskiego potentata. Elite jest jednym z ważniejszych producentów trenażerów. Jeśli chcesz zamienić zimę w lato, chłód w ciepło, wybierz jedno z rozwiązań Elite.


Dla najlepszych

Gdy liczy się dla Ciebie najwyższy stopień podium, spróbuj przygody z trenażerem Elite Drivo z pomiarem mocy ANT+ BT Smart. Sprzęt zaskoczy Cię szmerem, który z siebie wydobywa. Kto ćwiczył na trenażerach niskiej klasy ten wie, jak irytujący może być hałas podczas kręcenia setek kilometrów. W tym przypadku tego problemu nie ma.


Elite Drivo z pomiarem mocy ANT+ BT Smart posiada napęd bezpośredni (direct-drive). Oznacza to, że w trenażer wpinamy ramę bez tylnego koła. Do Drivo przykręcamy kasetę (w komplecie jest główka kompatybilna z napędem Shimano i SRAM, można jednak dokupić główkę do Campagnolo). Dzięki temu rozwiązaniu, trenażer jest bardziej stabilny i lepiej imituje naturalną jazdę.


Trenażer ma wbudowany bardzo precyzyjny pomiar mocy, mierzący z dokładnością do 1 procenta. Jest to możliwe dzięki wbudowanym 24 punktom pomiaru mocy. Koło zamachowe waży 6 kg i wiernie odwzorowuje jazdę w warunkach drogowych. Generowanie oporu na poziomie 2000 W przy prędkości 35 km/h zadowoli każdego kolarza, podobnie jak symulowanie podjazdu o nachyleniu 24 procent.

Dzięki składanej ramie, nie ma problemu ze znalezieniem dla niego miejsca. Elite Drivo jest kompatybilny z rowerami górskimi (także z osiami 142 mm na 12 mm) i szosowymi.

Jednak to, co czyni Elite Drivo wyjątkowym, jest możliwość przesyłania danych w formacie ANT+ i Bluetooth Smart. Możemy więc podłączyć komputery treningowe Garmina, Mio czy innych firm, a także tablet czy smartphone. Dzięki podłączeniu komputera, możemy korzystać z oprogramowania Elite. Chcesz wyeksportować trening bezpośrednio na Stravę czy Endomondo? Nie ma problemu!

Warto zwrócić też uwagę na rewelacyjny model Turbo Muin Samrt B+.

Pobujasz się na boki

Nieco mniej zaawansowanym trenażerem jest Elite Realaxiom. Pozwala on jednak na programowanie jakiejkolwiek trasy i podążanie nią. Elektronicznie sterowana jednostka umożliwia dostosowanie oporu do stopnia nachylenia trasy oraz szybkości i wagi zawodnika. Solidna rama wsparta jest na czterech innowacyjnych podpórkach systemu Ritmo, które tłumią drgania. Symulują też one ruch rowerem na bok podczas jazdy na stojąco.

Wpięcie roweru nie jest problemem dzięki systemowi fast fixing. Moc powinna zadowolić większość kolarzy - 1200 watt generowane jest przy prędkości 40 km/h, co pozwala na realistyczną symulację podjazdów o nachyleniu 8-10 procent. Rolka wykonana jest z opatentowanego elastogelu. Pozwala ona wydłużyć żywotność opony o 20 procent i obniża głośność treningu nawet o 50 procent. Trenażer nie wymaga osobnego czujnika kadencji - jest już w zestawie.


Coś dla każdego

W 2005 roku firma Elite zaprojektowała i wprowadziła na rynek crono system. Jego działanie polega na tym, że nacisk tylnego koła na rolkę zależy od wagi rowerzysty. Ruchomą ramę crono system wykorzystano w całej serii trenażerów Qubo. Zbudowane są one na tej samej ramie i przyjmują koła rowerów szosowych i górskich o wielkości 20-29 cali. Różnią się działaniem. W Qubo Fluid zastosowano opór olejowy. Qubo Power Mag posiada opór magnetyczny, regulowany ośmiostopniową manetką. Dodatkowo wersja Qubo Power Mag Smart B+ posiada czujnik kadencji i prędkości Misuro Blu. Qubo Hydromag łączy zalety trenażerów olejowych i magnetycznych. Z jednej strony rolka zanurzona w oleju sprawia, że praca jest płynna, z drugiej strony ośmiostopniowa manetka pozwala na regulację oporu.


A może rolki?

Trenażery rolkowe nie są tak popularne, jak na tylne koło, choć mają swoje zalety. Więcej na temat porównania obu typów przeczytasz w osobnym artykule. Najbardziej zaawansowanym trenażerem rolkowym Elite (na rok 2016) jest E-motion. Zastosowano w nim floating system. Polega on na połączeniu stabilnej i sztywnej ramy aluminiowej z ruchomymi względem niej rolkami. Dzięki pływającym rolkom trenażer absorbuje energię kolarza i wyrównuje położenie środka ciężkości. Jazda jest naturalna i stabilna. Elite E-motion posiada też trzystopniową regulację oporu, umieszczoną na ramie. Odbojniki zamontowane na końcach rolek sprawiają, że trudniej wypaść z ramy.

trenażer rolkowy quick-motion
Bardzo ciekawym trenażerem jest Elite Arion Digital. Jego rama nie jest tak zaawansowana jak w E-motion, ale za to posiada magnetyczny opór, sterowany za pomocą komputera, który jest w zestawie. Warto podkreślić, że Arion Digital to pierwsze rolki, które są sterowane elektronicznie. Za pomocą komputera można wybrać jeden z szesnastu poziomów obciążenia. Na dużym wyświetlaczu wyświetlane są: szybkość, moc, tętno, kadencja, czas jazdy, dystans jazdy. W pamięci komputera można zapisać dziesięć dowolnych programów treningowych.
Jeśli komuś nie zależy na tak zaawansowanych konstrukcjach, może wybrać inne modele z serii Arion - AL13, wyposażony w trzystopniowy układ oporowy, ustawiany za pomocą przełącznika na boku urządzenia rolki aluminiowe, MAG - podobnie jak powyższy model, ale z tradycyjnymi rolkami i Arion - bez regulacji oporu.

Powrót do kategorii

4.7 /5
95% klientów poleca ten sklep
19 511 opinii od 2009 roku