Cena (zł)
-
Marka
Szerokość wewnętrzna
Ilość otworów
Kolor
Przeznaczenie
Typ hamulca
Dodatkowe parametry
Obręcz DARTMOOR Fortress

Brak opinii

(0)

Wyprzedaż

Kolor: czarny

89.80 zł 55.00 zł
OSZCZĘDZASZ: 39%
Producent: DARTMOOR

Wzmacniana obręcz wykonana z obrabianego termicznie stopu aluminium. Duża wytrzymałość przy zachowaniu stosunkowo niskiej masy to jej dodatkowe atuty.

Ocena klientów:

Brak opinii

id kolor rozmiar/cecha dostępność ilość cena z VAT Porównywarka Przechowalnia
DD12168
czarny
Ilość otworów: 36, Rozmiar koła: 24" Waga: 590 g

W magazynie wysyłka w 24h

1 szt.
55.00 zł Cena kat. 89.80 zł
OSZCZĘDZASZ: 39%

Ludzie, dla których MTB to nie tylko sport, ale i styl życia, silne zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych koncepcji, profesjonalizm-Dartmoor to warty uwagi producent znakomitych rowerów, ram, piast, gripów czy innych akcesoriów związanych ze światem dwóch kółek. Polska marka nie jest kolejną korporacją z rozwiniętym działem marketingu-to autentyczna drużyna pasjonatów współpracujących z utytułowanymi zawodnikami, takimi jak: Szymon Godziek, Tomas Zejda czy jeżdżący na BMX brat Szymona-Grzegorz. Owocami tej relacji są wytrzymałe, precyzyjnie działające i zaawansowane technologicznie komponenty czy rowery, wśród których znajdziemy m.in. znakomite modele hardtail takie jak Dartmoor Hornet czy Primal.
Obręcze rowerowe 24 cale to standard przeznaczony głównie do zjazdowych rowerów górskich, czyli m.in. downhillu (DH), freeride'u (FR), four crossa (4X) Obręcze 24-calowe spotyka się także w wyścigowych odmianach BMX. Oprócz tego mają zastosowanie w jednośladach dla najstarszych dzieci. Dawniej były powszechnym rozwiązaniem w rowerach typu składak. Obręcz 24 cale ma średnicę 507 mm. Najczęściej produkowana jest z aluminium. Produkty najwyższej klasy powstają z włókna węglowego, przez co są równie wytrzymałe jak te aluminiowe, ale zdecydowanie od nich lżejsze. Na co zwrócić uwagę, wybierając obręcze rowerowe do DH czy obręcze FR? Przede wszystkim należy się upewnić, z jakim rodzajem hamulców mogą współpracować. Drugą kwestią jest liczba otworów na szprychy (32, 36, a może 48). Warto również sprawdzić szerokość obręczy. Im jest ona większa, tym stabilniej prowadzi się jednoślad podczas wstrząsów. Z drugiej strony wraz z szerokością zwiększa się waga produktu. Trzeba tu znaleźć kompromis. Dobrej jakości obręcz 24-calowa do zjazdów na pewno powinna mieć profil wielokomorowy oraz kapslowane otwory na szprychy. Te cechy zapewnią jej jeszcze większą wytrzymałość, która jest decydująca w tej odmianie kolarstwa.
4.7 /5
95% klientów poleca ten sklep
19 511 opinii od 2009 roku