Siodło SLR Team Edition Flow S2 męskie czarno-żółte  SELLE ITALIA Powiększ

Siodło SLR Team Edition Flow S2 męskie czarno-żółte SELLE ITALIA

Unikalne połączenie komfortu i estetyki sprawia, że ta ponadczasowa legenda różni się od wielu innych siodeł. Ultra cienki profil, niska waga oraz szersze i wygodniejsze siedzisko czynią SLR Team Edition doskonałym zakupem Zobacz więcej...

Koszt dostawy Przesyłka gratis.
(Więcej o kosztach dostaw)

Atrakcyjne raty Kliknij w logo i przejdź
do kalkulatora rat.

Ocena klientów
0 (0)
×
Dostępne wersje [1]
Id Kolor Rozmiar / Cecha Dostępność Ilość cena z VAT PORÓWNYWARKA PRZECHOWALNIA
Unikalne połączenie komfortu i estetyki sprawia, że ta ponadczasowa legenda różni się od wielu innych siodeł. Ultra cienki profil, niska waga oraz szersze i wygodniejsze siedzisko czynią SLR Team Edition Flow doskonałym zakupem. Stworzone do wymagającej jazdy i ciężkich zadań. Używane przez profesjonale zespoły.

CECHY:
  • Szersza i płaska powierzchnia do siedzenia poprawia ogólny rozkład nacisku na newralgiczne punkty
  • Cienka wyściółka zwiększa komfort dla tego płaskiego profilu
  • Wzmocniona skorupa siodła
  • Zalecane zarówno do jazdy w terenie jak i na szosie
  • Pręty siodła: Ti 316 7mm
  • System IDMatch: S2
  • Wymiary: 131 x 275 mm


TECHNOLOGIE:

gore
Fibra-Tek - Wytrzymałe i oddychające pokrycie z syntetycznej skóry
gore
TI 316 - Pręty siodła wykonane z tytanu TI 316 posiadają zwiększoną odporność i trwałość o 25%, oraz zredukowaną wagę o 15% w porównaniu z tradycyjnymi prętami
gore
30% Carbon - Skorupa siodła wykonana w 30% z włókna węglowego
gore
Extra Padding - Dodatkowa miękka wyściółka dla zwiększenia komfortu podczas długich przejazdów
gore
Flow Channel - Anatomiczne wycięcie w siodle poprawiające komfort jazdy, poprzez odciążenie newralgicznych punktów nacisku


System IDMatch:

Nowy system pomiaru siodełka stworzony przez firmę Selle Italia, został opracowany na podstawie pomiarów antropometrycznych i czynnościowych rowerzystów.

System mierzy się następująco: szerokość między krętarzami (jest to odległość mierzona po zewnętrznej części kości udowych), obwód uda i pozycja miednicy. Na podstawie pomiaru szerokości między krętarzami którą uzyskujemy za pomocą specjalistycznej miarki uzyskujemy szerokość między guzami kulszowymi, czyli parametr określający szerokość siodełka. Drugim parametrem który jest mierzony jest obwód uda, jest to istotne szczególnie dla osób które wąsko prowadzą kolana podczas jazdy i obcierają udami o siodełko. Trzecim i ostatnim jest mierzenie pozycji miednicy przy skłonie do przodu, pozwala to kreślić czy potrzebne jest siodełko z dziurą bądź bez. Wyniki powyższych pomiarów są wpisywane na stronę IDMatch gdzie po dokonaniu przeliczeń system sugeruje odpowiednie dla nas siodełko.

Siodełka są podzielone na kategorie S1,S2, S3 i L1, L2, L3. Siodełka z kategorii S to siodełka wąskie, kategoria L to siodełka szerokie, cyfra po literze oznacza czy siodełko powinno być z dziurą i z jak dużą.

Wszystko zaczyna się w 1897 roku, na obrzeżach Mediolanu, w miejscowości Corsico. Z uwagi na wysokie ceny samochodów, rower wówczas staje się podstawowym środkiem transportu, a marka Selle Italia wchodzi na rynek jako producent siodeł. Przełom następuje w 1970r., po przejęciu firmy przez rodzinę Bigolin, i przemianowaniu transportowej funkcji roweru na sportową. Firma rozpoczyna nową drogę, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, nowe techniki konstrukcji oraz nowe materiały.
Selle Italia to synonim wysokiej klasy siodełek rowerowych.
Ocena klientów:
0 (0)

Oceń Siodło SLR Team Edition Flow S2 męskie czarno-żółte

* pola obowiązkowe Dbając o zachowanie wysokiego poziomu prezentowanych treści recenzja pojawi się na stronie po potwierdzeniu przez obsługę sklepu internetowego. Ma to na celu zabezpieczenie przed pojawianiem się tekstów zawierających wulgarne określenia, spam, bądź niezwiązanych z produktem.