Klocki hamulcowe UNEX Hayes Mechanical GX-2 / MX-2 / MX-3 / Sole - UN-BP023

Brak opinii

(0)

Klocki hamulcowe Thermo Dissipator Hayes Mechanical UN-BP023 sprawdzą się nie tylko na prostych miejskich drogach, ale także na terenie górzystym, pełnym trudnych zakrętów.

Zobacz więcej...

Ten produkt nie jest już dostępny w naszym sklepie.

Ocena klientów:

Brak opinii

(0)
Dostępne wersje [1]
id kolor rozmiar/cecha dostępność ilość cena z VAT Porównywarka Przechowalnia
DD69858
Kolor:
brązowy-niebieski
Rozmiar/Cecha:
Materiał: ceramiczne
Dostępność:

Wycofany
ze sprzedaży

Cena:
Opis szczegółowy Opinie o produkcie [0]
  • Dodatkowe Hayes Mechanical GX-2 / MX-2 / MX-3 / Sole
  • Kolor brązowy-niebieski
  • Materiał ceramiczne
  • Przeznaczenie mtb
  • Rodzaj mieszane
  • Rodzaj hamulca tarczowy
  • Typ tarczowe
  • Warunki uniwersalne
Fabryczny układ hamulcowy jest kompromisem pomiędzy kosztem produkcji, efektywnością a masą własną. W efekcie tego jest wyposażany w zwykłe okładziny a materiałem ciernym pierwotnie /i do dziś/ stosowanym w zwykłych klockach hamulcowych jest mieszanina materiałów organicznych. Połączenie różnorakich materiałów żywicznych z włóknami azbestowymi. Tego typu klocki słabo sprawują się w deszczu, a także są bardzo podatne na fading. Wymagają także docierania zabezpieczającego je przed zeszkleniem.
Klocki Thermo Dissipator.
Firma UNEX-CABLES™ polepszając właściwości klocków zaczęła stosować do ich produkcji materiały ceramiczne oraz włókna kevlarowe z drobinami sproszkowanego metalu. Dzięki temu gwałtownie poprawiła się jakość hamulców jednak pozostał problem FADING'u. Fading spowodowany jest wzrostem temperatury generowanej w trakcie tarcia okładzin o tarcze, która przekazywana jest na tłoczki i za ich pośrednictwem na płyn hamulcowy. Jeśli ilość ciepła jest zbyt duża to płyn hamulcowy może osiągnąć temperaturę wrzenia. Następuje wtedy tak zwany fading hamulca – w praktyce objawia się tym, że po prostu przestaje on działać! I tu dochodzimy do sedna. Firma UNEX-CABLES™ postanowiła zastosować izolację termiczną między klockiem a tłoczkiem mającą zmniejszyć i rozproszyć ciepło i w efekcie wyeliminować możliwość wrzenia płynu hamulcowego, efekt nagłego zapowietrzenia hamulców można łatwo sobie wyobrazić. Przed taką wizją ochroni nas połączenia Hi-Endowych materiałów i izolacji termicznej użytej do budowy okładzin hamulcowych Thermo Dissipator ™ .
  • Materiał: Kevlar/ceramika/Metal Matrix
  • Zastosowanie: Hayes Mechanical GX-2 / MX-2 / MX-3 / Sole
Recenzje produktu
Ocena klientów:

Brak opinii

(0)

Ten produkt nie ma jeszcze recenzji.

4.7 /5
95% klientów poleca ten sklep
19 511 opinii od 2009 roku