Przyrząd do kontroli naprężenia szprych PARK TOOL TM-1

-12% 409
359 ,99 zł
Dostawa gratis
21,60 zł x 20 rat Oblicz ratę
1795 punktów Zbieraj punkty i kupuj taniej.
Każde 2500 punktów to 10 zł na kolejne zakupy. Dołącz do programu lojalnościowego!
 • Kolor: niebieski-grafitowy

Wysyłka w 1 dzień

Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy. Dostawa jest GRATIS.

Program
lojalnościowy
Zbieraj punkty i kupuj taniej.
2500 punktów to 10zł na kolejne zakupy.

Dostawa gratis

4,9 / 5

Nasza ocena na Opineo.pl Twoja opinia jest dla nas ważna. Dokładamy wszelkich starań, aby polepszać jakość usług w naszym sklepie.

Specyfikacja i opis

Przyrząd do kontroli naprężenia szprych PARK TOOL TM-1 - specyfikacja

Informacje

 • Marka PARK TOOL
 • Kolor grafitowy-niebieski
 • Przeznaczenie do kół
 • Typ inne

Informacje handlowe

 • Kod produktu DD6127
 • Kod EAN 763477007865
Marka Park Tool baner

Uniwersalny i łatwy w użyciu przyrząd do sprawdzania naprężenia szprych. Ułatwia centrowanie i umożliwia uzyskanie większej precyzji prostowania koła.

Najważniejsze informacje:

 • Pozwala na pomiar każdej ze szprych, niezależnie od wielkości, średnicy i materiału z jakiego jest wykonana
 • Ułatwia zaplatanie lub centrowanie koła
 • Prosty w użyciu
 • Pomaga w diagnozie uszkodzenia koła
 • Zalecany w profesjonalnym serwisie rowerowym
 • Do zestawu dodano tabelę ułatwiającą dobór odpowiedniego naprężenia
Opinie

Przyrząd do kontroli naprężenia szprych PARK TOOL TM-1 - opinie

 • ickx3
  3,0

  Opinia potwierdzona zakupem

  Jeżeli samodzielnie budujesz i warsztatujesz koła to przyrząd ten jest niezbędny do właściwego naprężenia szprych. Dałem ocenę dobry ponieważ przyrząd właśnie taki jest. Jest dobry. Nie jest bardzo dobry, nie jest doskonały tylko po prostu DOBRY. Aż dobry. Dlaczego nie oceniłem go wyżej ? Ponieważ jego użycie wymaga ciągłego używania dwóch dodatkowych elementów, które są nieodzowne przy użyciu tego narzędzia. Jeden jest mały i łatwo go w warsztacie zgubić lub zapodziać, a drugi łatwo ulega zużyciu. Chodzi mi o miernik średnicy szprych oraz o tabelę porównawczą do odczytu właściwego naprężenia szprych. Obydwa elementy stanowią wraz z TM-1 komplet i są dostarczane w jednym pudełku. Pal sześć miernik średnicy szprych, jak się zgubi to można go zastąpić suwmiarką. Natomiast tabela powinna być wykonana z lepszego materiału niż zwykły kartonik. Wiadomo jak jest w warsztacie. Pełno smarów i olejów i ręce też nie zawsze czyste dlatego tabela ta szybko ulega zużyciu. We własnym zakresie zafoliowałem ją i zrobiłem kopię na wszelki wypadek. Niby na stronie internetowej Park Tool jest dostępny PDF tabeli do ściągnięcia ale nigdy nic nie wiadomo jak długo. Druga niedogodność to to, że miernik pozbawiony jest precyzyjnego wskaźnika, przez co nie wskazuje dokładnych odczytów. Po prostu miernik nie pokazuje wskazań w kgf (kilogram-siła) tylko ma swoją własną skalę i dlatego potrzebna jest tabela dzięki której "mniej więcej" odczytujemy wskazania. Do większości zadań taka konstrukcja jest wystarczająca ale osobiście nie pokusiłbym się budować przy jego pomocy tylnego koła na karbonowej obręczy o 24 cieniowanych szprychach, z zaplotem radialnym z jednej strony i z zaplotem na 2 krzyże od strony napędowej. Oczywiście da się to zrobić ale dla pewności wolałbym mieć bardziej precyzyjne odczyty niż te które uzyskujemy z TM-1. To samo z serwisowaniem kół z zaplotem G3. Wolałbym coś bardziej precyzyjnego. Uproszczona konstrukcja TM-1 i pewne niedogodności z tym związane rekompensują się w kieszeni nabywcy. Po prostu TM-1 jest kilkukrotnie (tak KILKUKROTNIE !!!) tańszy od bardziej złożonych konstrukcji dostępnych na rynku. Podobno z czasem wymagają ponownej kalibracji, a to wymaga odesłania do producenta do USA na własny koszt. Mój po kilkunastu miesiącach używania i wielu kompletach kół, jeszcze wskazuje właściwe wartości. Trudno powiedzieć jak długo.

 • ickx3
  3,0

  Opinia potwierdzona zakupem