Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rowerki biegowe dla rocznego dziecka

Rowerek biegowy dla rocznego dziecka zaszczepi w nim kolarską pasję. Maluch pokocha go od samego początku i z pewnością będzie chętnie chciał z niego korzystać. Rowerek dla dziecka w 1. roku życia lub nieco starszego znajdziesz w ofercie marki Woom dostępnej w sklepie CentrumRowerowe.pl. Mowa o modelu 1G w atrakcyjnych kolorach odpowiednim dla pociech w takim wieku.

brak wyników
Od
Do

Nowość

469 ,99 zł
Cena katalogowa: 599 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

469 ,99 zł
Cena katalogowa: 599 zł
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Nowość

469 ,99 zł
Cena katalogowa: 599 zł
Dostawa GRATIS
999 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

999 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

999 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

999 ,99 zł
Dostawa GRATIS
Rower biegowy WOOM 1 G + Torba na rower WOOM Butler
Zestaw
Rower biegowy WOOM 1 G + Torba na rower WOOM Butler
1 083 ,38 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Rowerek biegowy na roczek to świetny prezent dla aktywnego malucha, który już nauczył się chodzić. Będzie on mógł jednak korzystać z niego nie wcześniej niż w momencie stawiania stabilnych kroków i rzadszych wywrotek. Posadzenie dziecka na biegówkę, kiedy nie jest ono jeszcze na to gotowe, może grozić utrwaleniem złych nawyków ruchowych. Kiedy pociecha nieco podrośnie, zabawy czy rodzinne spacery staną się bardziej atrakcyjne dla małych smyków, a późniejsza przesiadka na zwykły jednoślad będzie o wiele szybsza i płynna. Rowerek biegowy będzie idealną zabawką dla każdego dziecka – zarówno dziewczynki, jak i chłopca.

Jak wygląda rowerek biegowy dla rocznego dziecka?

Austriacka marka Woom specjalizuje się w tworzeniu lekkich, komfortowych, ergonomicznych i atrakcyjnych cenowo rowerków biegowych na roczek. Przykładem może być chociażby jej Woom 1 G, ważący niecałe 3 kg. Model ma aluminiową ramę, ogranicznik skrętu, pompowane koła, 16-centymetrowy przekrok, ergonomiczne siodło i chwyty. Na wyposażeniu znajduje się też hamulec v-brake, dopasowany do maluchów.

Dziecko, aby móc poruszać na Woom 1G, musi usiąść na siodełku, złapać kierownicę i odpychać się stopami od podłoża, wykorzystując siłę nóg oraz uaktywniając ich mięśnie, ponieważ model nie ma pedałów. To idealny rowerek biegowy dla dziewczynki na roczek, ale też dla małego chłopca.

Rowerek biegowy na roczek – zalety

Ogólny rozwój motoryczny – to jeden z największych atutów „biegówek”. Maluchy, które rozpoczynają przygodę z takim rowerkiem uczą się utrzymywania równowagi, koordynacji i kierowania, czyli niezbędnych umiejętności procentujących w przyszłości. Przydają się one w momencie przesiadki dziecka na większy rower i kontynuowania swojej kolarskiej przygody, która może przerodzić się w prawdziwą pasję. Pociecha staje się także bardziej samodzielna i zachęcona do przyjemnej dla niej aktywności na świeżym powietrzu, a także ćwiczy orientację w terenie.