Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rogi rowerowe

Rogi na kierownicę rowerową stały się znakiem rozpoznawczym jednośladów MTB z ubiegłego stulecia. Wówczas niemalże każdy tego typu model je posiadał, jednakże z czasem moda na nie zanikła, a kokpity „górali” wydłużono, a w okolicach mostka lekko wygięto. Obecnie zwolennicy tego akcesorium mają ponowną możliwość jego kupna w dowolnym kształcie i rozmiarze, ponieważ rogi do roweru powróciły na rynek. Jeżeli chcesz zamontować je do kierownicy swojego jednośladu, wybierz takie, które będą dostosowane do preferowanego stylu jazdy. Szeroki wybór modeli znajdziesz w naszym sklepie.

brak wyników
Od
do
4,4

5 opinii

99 ,99 zł 99,99
-11% 112 zł
Dostawa GRATIS
Odbierz w Paczkomacie już w weekend!

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
4,9

13 opinii

169 ,99 zł 169,99
-8% 184,99 zł
Dostawa GRATIS
Odbierz w Paczkomacie już w weekend!
5,0

2 opinie

169 ,99 zł 169,99
-8% 184,99 zł
Dostawa GRATIS
Odbierz w Paczkomacie już w weekend!
539 ,99 zł 539,99
-10% 599,99 zł
Dostawa GRATIS
Odbierz w Paczkomacie już w weekend!
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
Produkty z dostawą od 72 godzin
4,5

2 opinie

79 ,99 zł 79,99
-11% 89,90 zł
Dostawa GRATIS
4,8

9 opinii

89 ,99 zł 89,99
-17% 108 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Kierownica z rogami to znak rozpoznawczy przede wszystkim rowerów MTB. Charakterystyczne uchwyty montowane na jej końcach pomagają przybrać różne pozycje, uzależnione od stylu jazdy. Coraz częściej spotkać można także rogi do roweru trekkingowego, które przydadzą się na dłuższe dystanse, aby ręce tak bardzo się nie męczyły.

Rogi rowerowe – na co warto zwrócić uwagę?

Rogi do kierownicy posiadają różne konstrukcje, długość, a także różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Te o prostym i anatomicznym kształcie mające około 10 centymetrów sprawdzą się miłośnikom sportowej jazdy. Dodatkowo ich antypoślizgowa powierzchnia zapobiega ześlizgiwaniu się dłoni, co skutecznie poprawia chwyt. Takimi cechami charakteryzują się rogi do roweru MTB.

W turystycznej jeździe warto postawić na wygodę. Ergonomicznie wyprofilowane chwyty ze zintegrowanymi rogami pozwolą lepiej przenieść ciężar ciała na kierownicę i spokojnie oprzeć większą część dłoni. Ich długość może wynosić nawet 14 centymetrów.

Z czego wykonane są rogi? Rower, na który je założymy nie będzie wcale obciążony, ponieważ najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się wytrzymałą gumę, jak np. Karton, lekkie aluminium czy nawet karbon.

Jak zamontować rogi rowerowe?

Czynność ta nie należy do trudnych. W zależności od wybranego przez nas modelu rogi na kierownicę rowerową mogą posiadać mocowanie na obejmę i takie rozwiązanie jest najczęściej polecane przez użytkowników tego akcesorium z uwagi na regulację kąta wygięcia. Jeżeli ustawimy odpowiedni, należy dokręcić śrubę montażową, która ustabilizuje rogi.

Inną wersję wciska się na zakończeniach kokpitu w miejscu zaślepek lub też montuje w miejscu gripów. Dla większego bezpieczeństwa można zaopatrzyć się w rogi rowerowe z lusterkiem, przez co będziemy dokładnie widzieć, co dzieje się za naszymi plecami.