Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Sztywne widelce rowerowe

Zastanawiasz się, w jaki sposób odchudzić swój rower? A może chcesz wymienić uszkodzony? W obu przypadkach może pomóc sztywny widelec. W sklepie CentrumRowerowe.pl znajdziesz modele dostosowane do potrzeb właścicieli pojazdów szosowych i przełajowych oraz wykorzystywanych rekreacyjnie modeli trekkingowych, MTB czy miejskich. Wybierz sztywny widelec do roweru najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom!

109 ,99 zł 109,99
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
4,0

1 opinia

109 ,99 zł 109,99
Dostawa GRATIS
5,0

2 opinie

359 ,99 zł 359,99
Dostawa GRATIS
499 ,99 zł 499,99
-17% 599 zł
Dostawa GRATIS
499 ,99 zł 499,99
-17% 599 zł
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Sztywne widelce rowerowe są komponentami montowanymi w wielu typach jednośladów. Obecnie najczęściej wykonywane są z lekkiego, ale wytrzymałego aluminium. Na rynku można również spotkać solidne egzemplarze stalowe oraz wykonane z włókna węglowego.

Widelec sztywny przeważnie można spotkać w modelach, które zwykło używać się na płaskiej powierzchni, gdzie tłumienie drgań nie jest najważniejsze, takich jak: rowery miejskie, szosowe, trekkingowe czy crossowe. Niektórzy posiadacze MTB przeznaczonych do użytku rekreacyjnego rezygnują z amortyzatora na rzecz sztywnego widelca.

Widelec sztywny zamiast amortyzatora

Jakie korzyści płyną z zamienienia amortyzatora na widelec rowerowy sztywny? Pierwszą jest cena. Nie da się ukryć, że jednolite konstrukcje są znacznie tańsze niż wersje amortyzowane, szczególnie te renomowanych marek, których ceny potrafią być zaskakująco wysokie.

Drugi plus to niska waga. Sztywny widelec do roweru jest lżejszy od mogących ważyć nawet 2,5 kg amortyzatorów sprężynowych. Różnica będzie szczególnie odczuwalna, gdy zdecydujemy się na model karbonowy (np. Accent Apex), łączący niską masę z dużą wytrzymałością.

Po trzecie widelec sztywny nie wymaga serwisowania i ciągłego czyszczenia. Prosta, jednolita konstrukcja jest łatwa w eksploatacji oraz mało awaryjna, przez co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, które konieczne byłyby, by odpowiednio zadbać o stałą sprawność amortyzatora.

Sztywny widelec a bardziej satysfakcjonująca jazda

Oprócz wymienionych korzyści wynikających z różnic między dwoma wskazanymi rozwiązaniami sprzętowymi, warto pamiętać, że zastosowanie sztywnego widelca do roweru może również znacznie odmienić same odczucia płynące z jazdy.

Niższa masa całej konstrukcji pozwala osiągnąć wyższe prędkości, gdyż łatwiej jest wprowadzić lekki rower w ruch, a część energii nie jest pochłaniana na tłumienie drgań.

Poprawie powinna ulec także sama technika jazdy. Amortyzator ma negatywny wpływ na wyczucie roweru i precyzję sterowania. Bez niego znaczniej dokładniej odczuwamy teren, co może być szczególnie ważne podczas jazdy po górach czy lasach. Sprawdzi się tam m.in. Accent MTB lub Treking.

Sztywny widelec do roweru to również większa odporność na zmienne warunki atmosferyczne i gwarancja stałego działania, bez względu na pogodę za oknem.