Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Trenażery Direct Drive

Jeżeli chcesz komfortowo trenować kolarstwo przez cały rok, to sięgnij po trenażer Direct Drive, czyli z napędem bezpośrednim. Do takiego urządzenia wpina się rower ze demontowanym tylnym kołem. Łańcuch jednośladu zakłada się na zamocowaną w trenażerze kasetę, która łączy się ze wbudowanym kołem zamachowym. Podczas pedałowania napęd bezpośrednio przenosi energię na mechanizm oporowy dlatego trening jest cichy i bardziej realistyczny – przypomina „normalną” jazdę na rowerze. W modelach direct drive nie ma zjawiska ślizgania się koła po rolce, jak w tradycyjnych trenażerach. Najlepsze trenażery Direct Drive produkują znane marki z dobrym zapleczem technologicznym, czyli: Elite, Tacx, Wahoo oraz Oreka.

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do

POLECAMY

OKAZJE

5,0

22 opinie

2 049 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -2%
1 999  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

POLECAMY

OKAZJE

5,0

15 opinii

2 399  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS

POLECAMY

5,0

1 opinia

POLECAMY

5,0

1 opinia

4,9

8 opinii

3 099  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
Tylko stacjonarnie
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

OKAZJE

5,0

22 opinie

2 949 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
2 899  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
Zestaw
2 458 ,99 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
5,0

2 opinie

2 999 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -17%
2 499  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
Zestaw
2 958 ,99 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
5,0

2 opinie

3 799 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -8%
3 499  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
5,0

22 opinie

5,0

5 opinii

5 499 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
5 399  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS

Nowość

7 399  zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Największą zaletą trenażerów Direct Drive jest bardzo dobra kultura działania. Są one wyraźne cichsze oraz stabilniejsze. Nie mogą się z nimi równać nawet modele na tylne koło, ustawione na macie wyciszającej i wyposażone w specjalne opony. Dlatego użytkownicy ceniący sobie spokój lub po prostu zwracający uwagę na głośność ze względu na pozostałych domowników, będą najbardziej zadowoleni z cichych trenażerów z napędem bezpośrednim.

Najlepsze trenażery z napędem bezpośrednim

Każdy z liczących się producentów ma w swojej ofercie modele typu Direct Drive. Jak wybrać spośród nich trenażer najlepszy do swoich potrzeb?

Jeżeli priorytetem ma być cicha praca, a możliwość wirtualnych treningów tylko zbędnym dodatkiem, to ciekawą i niedrogą propozycją będzie Elite Turno Misuro. Jest to jeden z niewielu modeli z napędem bezpośrednim, ale bez interaktywnej regulacji oporu. Urządzenie zdecydowanie nadrabia jednak cichą pracą.

Wszystkie modele interaktywne pozwalają na generowanie mocy powyżej 1800 W, co nawet sprinterom wystarczy do ćwiczenia interwałów. Zamiast tego lepiej zwrócić uwagę na parametr taki, jak maksymalne nachylenie możliwe do symulowania. W przypadku podstawowego trenażera DD, czyli Tacx Flux S Smart jest to 10%, natomiast ELITE Direto XR-T może dostosować obciążenie nawet do 24% nachylenia.

Natomiast najlepsze (i najdroższe) modele oferują możliwość odchylania roweru na boki o kilka stopni, czyli balansowania, jak podczas jazdy na dworze. Trenażery z taką opcją to: Wahoo Kickr Smart Power Trainer 5.0, Oreka O7 oraz Tacx Neo 2T. Technologia nie tylko sprawia, że odczucia z treningu są bardziej realistyczne, ale także uruchamia mięśnie głębokie, dzięki czemu wzmacnia sylwetkę.

Trenażery Direct Drive do Zwifta i innych aplikacji

Trenażery Direct Drive przenoszą wrażenia z jazdy stacjonarnej na zupełnie nowy poziom. Dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników platformy do wirtualnego ścigania, takich jak Zwift czy Rouvy. Koniec z nudnym pedałowaniem i wpatrywaniem się w ścianę – nowoczesne technologie pozwalają na rywalizację z kolarzami z całego świata. Najlepiej sprawdzają się do tego modele interaktywne, ponieważ dostarczają dokładnych danych na temat treningu, a także mogą symulować trasy dostępne we wspomnianych aplikacjach.

Przydatne akcesoria do trenażerów DD

Do trenażerów z napędem bezpośrednim nie potrzeba specjalnych opon ani podstawek, jednak przydadzą się do niego inne akcesoria. Szczególnie przydatnym dodatkiem okazuje się osłona przeciwpotowa. Skutecznie chroni ona ramę i kierownicę przed potem, który może powodować uszkodzenia. Natomiast mata po trenażer zapewnia dobre zabezpieczenie podłogi.

Kolarzom korzystającym z aplikacji treningowych przydadzą się natomiast specjalne anteny ANT+, pozwalające połączyć trenażer z komputerem za pomocą nowoczesnej technologii bezprzewodowej. Szczególnie ciekawym gadżetem do wirtualnego ścigania może być mocny wentylator Wahoo Kickr Headwind, który automatycznie dostosowuje siłę działania do intensywności jazdy. Interesującym produktem jest także symulator nachylenia – Elite Rizer lub Wahoo Kickr Climb – czyli winda podnosząca przedni widelec. Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze lepsze i realne wrażenia z pokonywania podjazdów.