Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Grupy osprzętu

Jeżeli zależy Ci na efektywnej jeździe rowerem, postaw na wybranie renomowanych komponentów. Dobrym wyborem będzie grupa Shimano – wyższego lub niższego rzędu – w zależności od potrzeb. Japoński producent zdobył uznanie na niemal całym świecie, tworząc wytrzymałe i płynnie działające części. Dużą popularnością cieszą się również grupy osprzętu SRAM. Amerykańska marka także nie powinna nikogo zawieść. Produkty obu firm znajdziesz w naszym sklepie.

brak wyników
Od
do

POLECAMY

1 699  zł 1699,00
-15% 1 999 zł
Dostawa GRATIS
8 499  zł 8499,00
-13% 9 799 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

1 699  zł 1699,00
-15% 1 999 zł
Dostawa GRATIS
2 199  zł 2199,00
-19% 2 699 zł
Dostawa GRATIS
2 199  zł 2199,00
-19% 2 699 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Rower z pełną grupą osprzętu oznacza harmonię działania i całkowite dopasowanie elementów. Wszystkie komponenty działają dzięki temu precyzyjniej, a co za tym idzie – szybciej oraz skuteczniej. Największe marki tworzą części podzielone na grupy osprzętu. Szybko zorientujesz się, której klasy napęd potrzebny jest do Twojego roweru. Wybór pełnej grupy osprzętu to również oszczędność – każda część kupiona osobno kosztowałaby więcej. Przyjemnie jest pochwalić się rowerem, w którym zainstalowano nową grupę SRAM lub Shimano. Szczególnie, że do wyboru są zestawy z przerzutkami elektronicznymi działającymi bezprzewodowo. Komplet osprzętu rowerowego z mechanizmem korbowym, klamkomanetkami oraz kasetą sprawi, że rower zyska błyskawiczną zmianę biegów. Pełna grupa szosowa musi być lekka, a dobrane do niej elementy – niezwykle zgrane. Wolisz jazdę terenową i szukasz całego napędu do roweru XC, Trail, Enduro lub Downhill? 12-rzędowe grupy osprzętu MTB oferują bardzo szeroki zakres, dzięki któremu żadne wzniesienie nie stanowi problemu.

Dobór odpowiednich komponentów pozwoli nam cieszyć się z jazdy i nie obawiać się, że w trakcie wycieczki rower ulegnie awarii. Dlatego warto zastanowić się chwilę przed zakupem i postawić na sprawdzonych producentów. Przekonaj się o precyzji zmiany biegów i odkryj pełne grupy osprzętu SRAM i Shimano!

Grupy Shimano i SRAM

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się komponenty wykonane przez amerykańskiego producenta SRAM, będącego w cieniu rozpoznawalności japońskiego Shimano. Grupy osprzętu wyprodukowane przez te dwie firmy to gwarancja wysokiej jakości wykonania i dużej efektywności pedałowania. Części jednej i drugiej marki znajdziesz na CentrumRowerowe.pl.

Jaką grupę osprzętu wybrać?

Zarówno jedno, jak i drugie przedsiębiorstwo ma w swoim katalogu bardzo zróżnicowane komponenty, których mnogość może początkowo wprawić w dezorientację. Przede wszystkim grupy Shimano oraz grupy SRAM dedykowane są konkretnym typom jednośladów. Azjatycki gigant przygotowuje części do rowerów szosowych, graveli, MTB, e-bików, miejskich, trekkingowych i BMX-ów. Z kolei grupy osprzętu SRAM tworzone są z myślą o modelach górskich oraz szosówkach.

Czy zawsze warto wybrać najbardziej zaawansowany technicznie wariant w swojej kategorii? Niekoniecznie. Oczywiście, wyższa grupa będzie zawsze lepsza od niższej, jednak różnice nie zawsze są odczuwalne. Jedna grupa Shimano może różnić się od drugiej np. uszczelnieniem, masą, bądź jakością stali. Należy więc rozpatrzyć we własnym zakresie czy konkretna zmienna jest dla nas istotna.

Zależnie od tego, jak zaawansowanym użytkownikiem jesteśmy oraz jak często i intensywnie korzystamy z naszego jednośladu, możemy wyciągnąć różne wnioski.