Grupy osprzętu szosowe

Jeśli jesteś miłośnikiem szybkiej jazdy na rowerze, musisz wiedzieć, że osiąganie rekordowych wyników jest możliwe tylko z jednośladami wyposażonymi w najlepsze komponenty. Najwięcej kolarzy zaufało marce SRAM i Shimano. Grupy szosowe osprzętu przygotowane przez te firmy nie mają sobie równych na rynku. Sprawdź ofertę CentrumRowerowe.pl i dobierz części odpowiadające Twoim preferencjom.

brak wyników
Od
do

Wyprzedaż

-25% 7 099 zł
5 299  zł
Dostawa GRATIS

Wyprzedaż

8 899  zł
Dostawa GRATIS
-20% 8 499 zł
6 799  zł
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Osprzęt rowerowy decyduje o możliwościach, jakie oferuje nam konkretny model jednośladu. Jest to bardzo dobrze widoczne, gdy korzystamy z szosówek. Na prostej drodze liczą się nie tylko cenne waty, ale też wydolność naszego organizmu i właśnie komponenty roweru. Dobrze więc, by te nas nie ograniczały.

Dodatkowo części wchodzące w skład osprzętu są najszybciej zużywającymi się podzespołami roweru. Nieraz ulegają również awariom, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w elementy od renomowanych firm, które nie zawiodą nas w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Osprzętowe grupy Shimano – szosa

Od wielu lat światowym liderem w produkcji komponentów rowerowych jest istniejące od 1921 roku japońskie przedsiębiorstwo Shimano. Firmie udało się połączyć wysoką jakość produkowanych części z przystępną ceną i szerokim katalogiem. Chociaż dla laika początkowo rozróżnienie osprzętu może wydawać się skomplikowane, w przypadku grup Shimano szosowych nie jest to wcale takie trudne. Hierarchia produktów jest określona na podstawie liczby przełożeń – każda kolejna seria, za wyjątkiem trzech ostatnich, to o jedno przełożenie więcej względem poprzednika.

Dla osób jeżdżących tylko i wyłącznie rekreacyjnie powinny wystarczyć podstawowe warianty: Tourney i Claris. Poczatkujący kolarze najlepiej jeśli zainteresują się grupami Sora i Tiagra oferujące kolejno 9 i 11 przełożeń, a dla najbardziej zaawansowanych przygotowano modele Shimano 106 oraz Ultegra i Dura-Ace. Szczególnie dwie ostatnie grupy szosowe dedykowane są osobom zainteresowanym poważną jazdą.

Komponenty z grupy SRAM – szosowe

Dobrym wyborem do jazdy po asfalcie mogą być również komponenty produkowane przez markę SRAM. Chociaż ta amerykańska firma ma zdecydowanie krótszą historię niż Shimano, z powodzeniem może konkurować z azjatyckim gigantem. Trzeba jednak przyznać, że katalog jej produktów nie jest tak bogaty jak Japończyków, nic w tym jednak dziwnego, bo napędy szosowe swojego autorstwa firma zaprezentowała dopiero w 2006 roku.

Grupy osprzętu szosowego SRAM rozpoczyna seria Apex przeznaczona do jazdy rekreacyjnej. Nieco bardziej zaawansowany model nosi nazwę Rival i również dedykowany jest przede wszystkim poczatkującym kolarzom. Jeżeli poszukujesz zaawansowanego sprzętu, dobrym wyborem może być SRAM Force, czyli odpowiednik Shimano Ultegra. Seria ta to już naprawdę wyższa półka. Z kolei dla osób ceniących sobie najwyższą jakość, Amerykanie przygotowali grupę osprzętową Red. Jej największym atutem jest niewielka masa. Korzystają z niej profesjonalni kolarze.