Napinacze łańcucha rowerowego

Jeżeli szukasz sposobu na wyeliminowanie problemów z napędem podczas jazdy, szczególnie w terenie, gdy konieczne jest pokonywanie różnych nierówności – warto zainwestować w porządny napinacz łańcucha rowerowego. Ten nieduży komponent chroni łańcuch przed spadaniem, a każdy rowerzysta wie, jak nieprzyjemną i irytującą sytuacją potrafi być taki incydent, zmuszający nas do przerwy w jeździe. Wyposażając się więc w napinacz łańcucha, możemy zaoszczędzić sporo nerwów i czasu podczas górskich czy leśnych wypraw.

POLECAMY

4,5

2 opinie

-35% 349 zł
227  zł
Dostawa GRATIS

POLECAMY

-31% 349 zł
239 ,99 zł
Dostawa GRATIS
3,7

3 opinie

-24% 91,90 zł
69 ,99 zł
Dostawa GRATIS
-26% 135 zł
99 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na
raty nawet
w 15 minut

Dowiedz się więcej

Napinacz łańcucha rowerowego to niewielka część, która może znacznie upłynnić pracę układu napędowego i ogólny komfort z jazdy. Głównym przeznaczeniem tego komponentu jest zapobieganie spadaniu łańcucha z tarcz oraz niekontrolowanej zmianie biegów w trakcie wykonywania skoków lub jazdy po dużych nierównościach.

Komu przydadzą się napinacze łańcucha?

W związku ze swoim przeznaczeniem napinacz łańcucha do roweru sprawdzi się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie szczególnie narażeni jesteśmy na awarię jednośladu. W ekstremalnych odmianach kolarstwa, takich jak downwhill, freeride, czy podczas agresywnej jazdy jest to element w zasadzie niezbędny.

Na co zwrócić uwagę wybierając napinacz łańcucha rowerowego?

Komponent ten narażony jest podczas użytkowania na kontakt z różnymi przeszkodami napotykanymi w terenie. Dlatego warto zainteresować się tymi, które producent wyposażył w osłony, zawsze będzie to najpewniejsze rozwiązanie.

Należy również pamiętać, że napinacze montowane są przy korbie – na przykład na ramie lub wkładzie suportu. W związku z czym, przed wyborem konkretnego modelu, koniecznie trzeba sprawdzić jego kompatybilność z mechanizmem korbowym i kasetą pod względem liczby obsługiwanych blatów i rzędów. Istnieją różne standardy montażu napinacza rowerowego. Do najpopularniejszych należą ISCG-05 i ISCG-03.

Zwykle część ta produkowana jest w różnych wariantach kolorystycznych, może być więc również dodatkowym elementem ozdobnym jednośladu.