Odbiór
w punkcie
Wróć do Odzież rowerowa
Okulary rowerowe doskonale przylegają do twarzy, zapobiegając oślepianiu promieniami słonecznymi. Szybki z przejrzystego tworzywa, z filtrem UV, fotochromowym czy polaryzacyjnym skutecznie chronią oczy. Okulary dedykowane są zarówno profesjonalistom, jak i rowerzystom rekreacyjnym. Szeroki wybór modeli pozwoli Ci wybrać funkcjonalne i twarzowe okulary rowerowe.
Wróć do Odzież rowerowa
POLECAMY
Wyprzedaż
19 opinii
POLECAMY
Wyprzedaż
3 opinie
POLECAMY
Nowość
POLECAMY
Nowość
POLECAMY
Nowość
POLECAMY
POLECAMY
Nowość
12 opinii
Wyprzedaż
8 opinii
Wyprzedaż
8 opinii
Wyprzedaż
10 opinii
Wyprzedaż
10 opinii
2 opinie
2 opinie
2 opinie
2 opinie
2 opinie
19 opinii
19 opinii
19 opinii
Odbiór
w punkcie
Darmowa
dostawa
Okulary rowerowe to absolutny must-have rowerzysty. Zabezpieczają oczy nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale także przed owadami, błotem, kurzem i pyłem. Dzięki okularom kolarskim, oczy rowerzysty są w pełni bezpieczne.
Okulary na rower możemy podzielić ze względu na ramkę na:
Cechą wyróżniającą okulary rowerowe spośród innych jest poszerzone pole widzenia. Najlepszy obraz oferują modele bezramkowe, po nich są te z półramką oraz z klasyczną ramką pełną. Na wyścigach rowerowych można zaobserwować, że kolarze mają na nosie lub zamocowane za kaskiem okulary składające się właściwie tylko z jednej ciągłej szybki i zauszników. Nie ma ramek ani nawet dwóch osobnych szkieł. Taka konstrukcja zapewnia bardzo szerokie pole widzenia, ale ma także pewne wady. W razie stłuczki lub wypadku okulary bezramkowe jednoszybowe narażone są na łatwiejsze zniszczenie niż modele klasyczne. Dlatego kolarze górscy preferują jednak konstrukcje z ramką i dwiema soczewkami. Często spotykane są także okulary z ramką obejmującą szkła do połowy.
Okulary do jazdy na rowerze różnią się także zastosowanymi soczewkami. Wyróżniamy więc:
Są jeszcze soczewki fotochromowe, które automatycznie dostosowują się do warunków oświetleniowych.
Najważniejsze firmy, produkujące okulary przeciwsłoneczne rowerowe, to Oakley i Uvex. W klasie ekonomicznej świetny stosunek jakości do ceny mają okulary przeciwsłoneczne Eyen. Wszystkie te produkty mają soczewki z filtrem UV 400. Zabezpiecza on oczy przed przedostawaniem się szkodliwego promieniowania słonecznego.
Soczewki okularów sportowych nie powinny być wykonane ze szkła. Te na bazie poliwęglanu są znacznie bardziej wytrzymałe na stłuczenie. Oprawki najczęściej także są wykonane z tworzywa sztucznego. Jest ono znacznie lżejsze od na przykład od metalu, a przy tym stosunkowo wytrzymałe.
O jakości i cenie okularów często decydują zastosowane powłoki na soczewkach. Najpopularniejsze są filtry polaryzacyjne, które likwidują odbicia światła od mokrej jezdni czy od reflektorów samochodowych. Nieco droższe i czasami problematyczne bywają filtry fotochromatyczne. Umożliwiają one samoistne przyciemnianie szkieł w zależności od jasności otoczenia. Niestety mają pewną bezwładność i nie reagują szybko na nagłe zmiany warunków nasłonecznienia. Bywa to uciążliwe dla rowerzystów górskich, którzy jeżdżą na przykład po lesie.