Darmowa
dostawa
Program
lojalnościowy
5,0/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Odzież ASSOS trudno pomylić z czymkolwiek innym. Do jej produkcji wykorzystano najlepsze dostępne materiały, a przy opracowywaniu krojów nie szczędzono czasu. Na końcowy sukces składa się jednak znacznie więcej rzeczy, jak choćby zaangażowanie pracowników, dla których rower to nie tylko codzienny obowiązek, ale i pasja. Odzież rowerowa Assos już od kilku dekad jest synonimem wysokiej jakości i trwałości. Używając jej nie musisz zmieniać swojej garderoby co rok, te ubrania zostaną z Tobą na znacznie dłużej.
Darmowa
dostawa
POLECAMY
OKAZJE
POLECAMY
10 opinii
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
OKAZJE
6 opinii
OKAZJE
6 opinii
1 opinia
3 opinie
3 opinie
5 opinii
5 opinii
Odbiór
w punkcie
Odzież rowerowa ASSOS przebojem wdarła się do świata kolarstwa. Jej atuty doceniają nie tylko szosowcy, ale także rowerzyści MTB. Odzież tej marki jest kierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn - większość kolekcji jest oferowana w wersjach dla obu płci. Produkty różnią się krojem: o ile męskie modele mają regularny kształt, kobiece są „taliowane”.
Odzież ASSOS dzieli się także ze względu na rodzaje rowerów. Możemy więc wybrać spośród modeli dedykowanych do kolarstwa szosowego i MTB. Dodatkowo w każdej z tych grup są po trzy rodziny produktów. Wyjątkiem jest odzież szosowa dla kobiet, która dzieli się na dwie grupy.
Odzież ASSOS dla pań, które trenują kolarstwo szosowe, podzielona jest na linie Laalalai (do ścigania) i Uma GT (wszechstronną, do codziennej jazdy). Mężczyźni mogą wybierać spośród odzieży Equipe RS (do ścigania), Mille GT (do codziennej jazdy) i Cento (komfortowej).
Ubiór dla kobiet, trenujących kolarstwo górskie, dzielimy na Adventure (na co dzień, poza asfaltem), XC (prędkość i skuteczność) i All-Mountain (trudniejsze szlaki). Identyczny podział zastosowano w przypadku męskiej odzieży MTB.
Oczywiście odzież ASSOSa dzieli się również z uwagi na porę roku. W kolekcji marki są modele do jazdy podczas największych upałów, w warunkach przejściowych oraz w czasie mrozów. Co ciekawe, szwajcarska firma zaangażowana jest w działalność charytatywną. Dla przykładu, kupując koszulkę ASSOS Moving Forward pomagasz innym. Jedna dziesiąta przychodów ze sprzedaży przekazywanych jest fundacji Qhubeka. Ta z kolei wspiera mieszkańców Afryki i pomaga im w uzyskiwaniu dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej.
Markę ASSOS założył w 1976 roku Tony Maier-Moussa. Zanim to zrobił, został pierwszym europejskim dystrybutorem Shimano. Pieniądze, które w ten sposób zarobił, przeznaczył na stworzenie własnych komponentów rowerowych. Były to aerodynamiczne obręcze, szprychy, siodełka i mechanizmy korbowe.
W latach 70. Maier-Moussa testował torowy rower carbonowy. Doświadczenie było przeprowadzone w tunelu aerodynamicznym Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii. Konstruktor zauważył, że luźna wełniana odzież wywołuje spore opory. Dlatego polecił, by kolarz się rozebrał do naga. Poprawa była znacząca.
Następnie rowerzysta ubrał się w kombinezon narciarski. Wyniki były jeszcze lepsze. Wtedy Tony Maier-Moussa wpadł na pomysł stworzenia marki Assos, produkującej odzież z lycry. Pomimo, że spodenki te były dwu-, trzykrotnie droższe niż te, wykonane z wełny, szybko zaczęły zdobywać popularność. Ich zaletami – poza niższymi oporami powietrza – były masa i komfort użytkowania.
Dziś odzież firmy ASSOS wytwarzana jest między innymi w Szwajcarii. Większość ekipy, która projektuje koszulki, spodenki, bluzy i kurtki sama jeździ na rowerze. Dlatego odzież ta jest tak dobrze zrobiona.