Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Trenażery rolkowe

Trenażer rowerowy rolkowy to urządzenie umożliwiające trenowanie w zaciszu domu. Jest on bardzo pomocny w okresie zimy, kiedy chcemy utrzymać kondycję na odpowiednim poziomie i z impetem wystartować wiosną. Prosta konstrukcja i brak konieczności demontażu kół to główne zalety tego produktu, ale trzeba mieć również na uwadze fakt, że potrzeba sporych umiejętności do opanowania jazdy na trenażerze rolkowym.

Polecane marki
Od
Do

OKAZJE

4,2

6 opinii

2 599 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
2 549  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
4,9

12 opinii

799,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -6%
749 ,99 zł
Dostawa GRATIS
4,9

10 opinii

1 299 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -8%
1 199  zł
Dostawa GRATIS
5,0

5 opinii

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zestaw
2 679 ,49 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
Zestaw
2 746 ,99 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
3 599 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -6%
3 399  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
5 999 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -5%
5 699  zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Trenażer rolkowy to idealny sprzęt dla każdej osoby, która pragnie trenować na rowerze nawet w warunkach domowych. Trenażery rolkowe pozwalają na swobodne poruszanie się, a nawet stanie na pedałach, doskonale odzwierciedlając naturalną jazdę na rowerze po drogach. Dzięki temu nawet podczas złej pogody możemy przeprowadzić trening w dowolnym miejscu, a niewielkie gabaryty tego urządzenia pozwalają na zabranie go ze sobą nawet w podróż. Trenażer rolkowy jest, także często używany przez zawodników podczas zawodów kolarskich jako doskonałe urządzenie, idealnie nadające się do rozgrzewki przed startem. Na modelach, takich jak Elite Arion czy Tacx Antares T1000 trenował niejeden mistrz!

Rolki do roweru – jak wygląda konstrukcja trenażera?

Rolki rowerowe to popularna nazwa trenażera, który znany był już w ubiegłym stuleciu. Choć od momentu pojawienia się pierwszego modelu minęły dziesiątki lat, to jego konstrukcja nie uległa znacznym zmianom. Nadal mamy do czynienia z trzema rolkami, obracającymi się w tym samym tempie, kiedy rowerzysta pedałuje. Dzieje się tak, ponieważ ta umieszczona z przodu jest połączona z jedną z tylnych.

Urządzenie stosujemy nie tylko w domowym zaciszu. Korzystają z niego też uczestnicy przed zawodami, aby wykonać rozgrzewkę przed startem, do czego idealnie sprawdzają się rolki. Trenażer, mimo iż cechuje go prosta budowa, to wymaga od użytkowników skupienia i utrzymania równowagi.

Regulacja oporu była jeszcze do niedawna niemożliwa w przypadku tych wariantów trenażerów. Producenci coraz częściej wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów i starają się tworzyć zaawansowanie technologicznie sprzęty, aby jazda stała się jeszcze bardziej realna. Pomoże w tym trenażer rolkowy z oporem magnetycznym, który znajdziemy między innymi w ofercie znanej marki Elite, a dokładniej w modelu Arion Mag.

Nowoczesne trenażery rolkowe

Producenci trenażerów rolkowych nie przespali momentu, w którym coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się urządzenia z technologią Smart. Dlatego niektóre modele rolkowe, w tym innowacyjny Elite Nero, mogą łączyć się bezprzewodowo z aplikacjami treningowymi. Pozwala to na śledzenie najważniejszych parametrów jazdy – prędkości, kadencji, mocy – a także symulowanie podjazdów. Na interaktywnym trenażerze rolkowym można nawet ścigać się z innymi na Zwifcie.