Odbiór
w punkcie
Program
lojalnościowy
5,0/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Zastanawiasz się jak skutecznie uchronić się przed kradzieżą? Zabezpieczenia rowerowe umożliwiają pozostawienie roweru bez opieki. Solidne szekle, grube linki i spirale, porządne łańcuchy z systemem alarmowym - opcji jest naprawdę wiele! Producenci pracują nad coraz lepszymi zapięciami, aby móc zagwarantować jeszcze lepszą ochronę. Przejrzyj naszą ofertę i zdecyduj jakie zabezpieczenie rowerowe będzie dla Ciebie najlepsze.
POLECAMY
26 opinii
POLECAMY
OKAZJE
26 opinii
POLECAMY
OKAZJE
42 opinie
POLECAMY
OKAZJE
67 opinii
POLECAMY
OKAZJE
34 opinie
POLECAMY
36 opinii
POLECAMY
OKAZJE
66 opinii
Odbiór
w punkcie
POLECAMY
OKAZJE
54 opinie
POLECAMY
1 opinia
OKAZJE
5 opinii
5 opinii
Nowość
5 opinii
Nowość
2 opinie
4 opinie
9 opinii
9 opinii
9 opinii
9 opinii
9 opinii
1 opinia
9 opinii
3 opinie
6 opinii
1 opinia
5 opinii
1 opinia
59 opinii
Darmowa
dostawa
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Zabezpieczenie rowerowe to przyrząd utrudniający złodziejowi kradzież roweru. Ciężko o bardziej dokładną definicję, ponieważ istnieje wiele rodzajów zabezpieczeń. Najpopularniejsze są zapięcia rowerowe w formie linek i łańcuchów, a także U-locki. Od niedawna szeroko dostępne są także składane zapięcia rowerowe, które łączą najlepsze cechy U-locków i linek. Ponadto produkowane są zabezpieczenia nie tylko całego roweru, ale i poszczególnych jego komponentów. Przykładowo bardzo łatwo jest zdemontować z roweru sztycę podsiodłową wraz z siodełkiem. Dobre siodełka i sztyce mogą kosztować tyle, co cały przeciętny rower miejski, ale kradzież nawet taniego siodełka jest bardzo irytująca dla właściciela. Najpopularniejszy typ mocowania sztycy do ramy roweru to po prostu aluminiowa obejma zapinana za pomocą klucza imbusowego. Zabezpieczenie siodełka wymaga posiadania specjalnego klucza do obejmy. Jeśli złodziej ma czas i sprzyjające warunki to uda mu się pokonać taką przeszkodę, ale zazwyczaj jednak się zniechęci i poszuka roweru, który nie ma żadnych dodatkowych utrudnień.
Jak to często bywa w branży rowerowej, każdy producent zapięć stosuje swoją własną skalę bezpieczeństwa produktów. Nie da się porównać U-locków i linek z różnych firm, ponieważ jedna stosuje skalę 15-stopniową, a druga np. 9-stopniową. Ponadto stopnie na owych skalach opisane są mglistym językiem marketingu, a nie technologicznie. Jednego można być pewnym, topowe marki kłódek rowerowych to Abus i Kryptonite. Nieco mniej prestiżowe, ale wciąż świetne są Trelock, Onguard i Masterlock. O renomie firm decydują zabezpieczenia z topowych kolekcji. Linie Abus Bordo i Granit oraz Kryptonite New York i Evolution to od lat najlepsze zapięcia rowerowe produkowane na masową skalę. Jeśli jeździmy rowerem po dużym mieście i często zostawiamy jednoślad w centrum, powinniśmy celować w zabezpieczenie z wyżej wymienionych serii modelowych. Plaga kradzieży rowerów to zmora każdego europejskiego miasta powyżej kilkuset tysięcy mieszkańców, nie mówiąc już o Londynie czy Amsterdamie. W takich ekstremalnych warunkach najlepiej sprawdzają się masywne U-locki. Mają one mało ruchomych części, są ciężkie do przepiłowania, a zamki chronione są grubą warstwą stali. Niestety solidność wpływa na ograniczoną mobilność. Rowerzyści często wybierają zabezpieczenia słabsze, ale lekkie i poręczne. Takie właśnie są linki rowerowe różnej długości i grubości. Cienką linkę można przeciąć zwykłymi obcęgami, warto więc kupić model o jak największej średnicy drutu.