Darmowa
dostawa
Program
lojalnościowy
5,0/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Koszulki termoaktywne przeznaczone do treningu powinny współpracować z organizmem sportowca. Oddychalność i zapewnienie odpowiedniej temperatury ciała to zalety wynikające z ich konstrukcji. Modne wzory i sportowe kroje, w połączeniu z doskonałą wentylacją i panelami siatkowymi, tworzą idealnie skomponowany model dla aktywnych. Przekonaj się sam! Największy wybór najlepszych marek!
POLECAMY
OKAZJE
58 opinii
Darmowa
dostawa
OKAZJE
1 opinia
OKAZJE
1 opinia
OKAZJE
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
OKAZJE
16 opinii
1 opinia
1 opinia
9 opinii
1 opinia
1 opinia
1 opinia
1 opinia
Odbiór
w punkcie
Koszulki termoaktywne używane są przeważnie podczas chłodniejszych pór roku. Korzystają z nich osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Jazda na rowerze, wędrówki po górach – w każdej z tych dyscyplin przyda się bielizna termoaktywna. Wbrew pozorom, nawet podczas siarczystej zimy łatwo się przeziębić. Organizm w momencie umiarkowanego wysiłku fizycznego produkuje pot. Zadaniem koszulki termoaktywnej jest odprowadzenie go od ciała. Aby było to możliwe, producenci stosują specjalne włókna. Ich budowa sprawia, że pot przedostaje się na zewnątrz – do kolejnej warstwy odzieży. Efekt taki udało się uzyskać dzięki zastosowaniu w tkaninach mikrorurek.
Wynalezienie włókien syntetycznych zrewolucjonizowało rynek odzieży sportowej. Firmy, które jako pierwsze wprowadzały spodenki i koszulki kolarskie z takich materiałów, jak Lycra, dziś należą do najsłynniejszych marek odzieży dla cyklistów. Przełom, który na Zachodzie odbył się w późnych latach 70., do Polski dotarł kilkanaście lat później. W latach 90. ubiegłego wieku posiadanie oryginalnych legginsów z Lycry z metką znanego producenta odzieży sportowej było symbolem statusu. Czas jednak nie stoi w miejscu i dziś koszulki sportowe można kupić w bardzo niskich cenach w dyskontach. Nie każdy jednak wie, że odzież sportowa wykonana na przykład ze 100% poliestru może oznaczać produkty różnej jakości . I tak koszulka termoaktywna ze sklepu wielobranżowego będzie przede wszystkim tania, ale za to średnio przyjemna w dotyku i mało wytrzymała. Nic dobrego także nie da się powiedzieć o trwałości kolorów. Tymczasem w pełni poliestrowa koszulka, np. marki Endura, przy odpowiednim praniu przetrwa wiele lat, dodatkowo zachowa kształt i kolor. Ponadto będzie miękka i przyjemna w dotyku.
Powstaje pytanie, jak rozpoznać dobrą odzież sportową, jeśli wszystkie ubrania mają podobny sztuczny skład. Niestety nie jest to łatwe i tak naprawdę wciąż najlepiej kierować się renomą marki. Odzież rowerowa takich marek, jak Castelli, Pearl Izumi czy Mavic jest widoczna w każdym peletonie zawodowego wyścigu, a to nie lada rekomendacja.
W powszechnym użyciu znajduje się termin „odzież termoaktywna”. Obecnie to po prostu slogan reklamowy widoczny na każdej sportowej koszuli, ale w pierwotnym znaczeniu był to opis funkcjonalności ubioru. Termoaktywność oznacza reagowanie na temperaturę. Chodzi o ciepłotę naszego ciała, która zawsze wzrasta podczas wysiłku fizycznego. Zaczynamy się wtedy pocić, aby uniknąć przegrzania. Jeśli latem mamy na sobie cienką i przewiewną koszulkę termoaktywną, będzie ona działa tak, że subiektywnie da się odczuć chłodzące właściwości ubrania. Najpopularniejszym włóknem syntetycznym, stosowanym w odzieży letniej, jest Coolmax. Jego zasada działania polega na tym, że bardzo szybko odprowadza pot z powierzchni ciała i jest przewiewny. Mózg otrzymuje z receptorów komunikat, że skóra jest sucha, a to polepsza nasze samopoczucie podczas upału. Szczególnym przypadkiem odzieży o takich właściwościach są rowerowe koszulki termoaktywne, w których, oprócz zastosowanego materiału, równie ważny jest krój. Posiadają one także kieszenie na bidony i drobiazgi na plecach, mają przedłużane plecy czy dyskretne ściągacze na ramionach i w dole koszuli.