Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Oleje i smary do łańcucha

Nie tylko czyszczenie, ale także częsta konserwacja są kluczem do utrzymania roweru w dobrym stanie technicznym. Jedną z najważniejszych czynności jest dbanie o płynną pracę napędu. Regularna aplikacja smaru do łańcucha rowerowego pozwala na jego prawidłowe funkcjonowanie. Na CentrumRowerowe.pl znajdziemy szereg wosków oraz olejów do łańcucha od renomowanych marek, m.in. Finish Line, Motorex, Ceramicspeed, Muc-Off czy Maxima. Dostępne są zarówno wersje uniwersalne, jak i dostosowane do konkretnych warunków na trasie.

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do

POLECAMY

4,9

300 opinii

44 ,99 zł
Cena katalogowa: 49,90 zł
Dostawa GRATIS

WYPRZEDAŻ

4,8

4 opinie

42 ,99 zł
-10% Najniższa cena: 47,99 zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

WYPRZEDAŻ

53 ,99 zł
-10% Najniższa cena: 59,99 zł
Dostawa GRATIS

WYPRZEDAŻ

53 ,99 zł
-10% Najniższa cena: 59,99 zł
Dostawa GRATIS

WYPRZEDAŻ

53 ,99 zł
-10% Najniższa cena: 59,99 zł
Dostawa GRATIS

WYPRZEDAŻ

199 ,99 zł
-29% Najniższa cena: 279,99 zł
Dostawa GRATIS
4,8

5 opinii

4,7

3 opinie

Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
4,9

65 opinii

5,0

15 opinii

39 ,99 zł
Cena katalogowa: 42 zł
Dostawa GRATIS
4,7

7 opinii

43 ,99 zł
Cena katalogowa: 48,90 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

44 ,99 zł
Cena katalogowa: 45,99 zł
Dostawa GRATIS
1,0

1 opinia

5,0

2 opinie

5,0

1 opinia

5,0

1 opinia

49 ,99 zł
Cena katalogowa: 51 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Prawidłowa praca napędu wymaga od czasu do czasu aplikowana smaru do łańcucha rowerowego. Regularnie czyszczone i konserwowane ogniwa nie tylko wolniej się zużywają, ale także działają ciszej oraz efektywniej, ponieważ mają zapewniony lepszy ślizg po koronkach.

Smar czy olej do łańcucha rowerowego?

Czym smarować napęd w rowerze? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zawsze warto dobierać rodzaj oleju do łańcucha do aktualnych warunków atmosferycznych. Określeń, takich jak oliwka, smar, olej czy wosk często używa się zamiennie, jednak oznaczają one produkty o różnej charakterystyce:

  • Smar do łańcucha – zazwyczaj ma dosyć gęstą strukturę, która ułatwia aplikację. Może być wzbogacony o różne składniki – PTFE (smar teflonowy – Finish Line Teflon Plus Dry), ceramiczne cząsteczki (smar ceramiczny – CeramicSpeed UFO Drip) lub inne np. syntetyczne polimery, jak w Muc-Off Hydrodynamic. W zależności od formuły może on być przeznaczony na warunki suche, mokre lub mieszane.
  • Olej lub oliwka do łańcucha rowerowego – ma rzadszą konsystencję, dlatego szybciej rozprowadza się po ogniwach. Również może zawierać dodatki dostosowujące jego właściwości do konkretnych warunków (uniwersalny olej Rohloff albo Momum Mic Dry na suche trasy).
  • Woski do łańcucha – wszystkie smary na bazie wosku. Działają na ogniwa inaczej niż oleje, dlatego wymagają więcej czasu na wniknięcie w łańcuch (wyschnięcie wosku). Odwdzięczają się za to czystszą, cichszą i wydajniejszą pracą napędu.

Czy potrzebuję smaru do łańcucha na mokre warunki?

Jeżeli często jeździsz w trudnych warunkach pogodowych, to powinieneś zdecydować się na smar do łańcucha rowerowego o specjalnych właściwościach. Idealny produkt będzie wzbogacony o polimery odpychające wodę oraz dodatki ograniczające zużycie komponentu. Sprawią one, że smar mniej się brudzi i nie wypłukuje się tak szybko w deszczu. Ciekawą propozycję stanowi zestaw z aplikatorem Finish Line Cross Country Wet + No Drip.

Smar do rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne ze względu na duże obciążenia oraz wysoki moment obrotowy, wymagają zastosowania innych niż standardowe olejów do łańcucha rowerowego. Jednym z produktów, który doskonale sprawdzi się w tym przypadku jest ZEFAL E-Bike Chain Lube.