Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Wolnobiegi rowerowe Shimano

Chociaż kasety stają się standardem, istnieje pełnowartościowa alternatywa odpowiednia dla starszych rowerów – wolnobieg Shimano. Wiele modeli jednośladów, które były produkowane kilkanaście lat temu, miało piastę bez bębenka. Z tego powodu potrzebny jest zestaw zębatek z wbudowanym mechanizmem zapadkowym. Atrakcyjna cena i takie same technologie jak wykorzystywane przy produkcji kaset sprawiają, że modyfikowanie roweru pod nowsze części staje się często nieopłacalne i lepiej zostać przy wolnobiegu.

Wyczyść filtry
  • Marka: SHIMANO
Marka SHIMANO
brak wyników
Od
Do
Wolnobieg SHIMANO MF-TZ50
4,8

62 opinie

53 ,99 zł
Cena katalogowa: 69 zł
U Ciebie we wtorek!
Dostępny również stacjonarnie Znajdziesz w naszych salonach: Warszawa (CH Okęcie Park), Aleja Krakowska 61, 02-183 Warszawa Wrocław (CH Aleja Bielany II), ul. Czekoladowa 20, 55-040 Bielany Wrocławskie
Wolnobieg SHIMANO MF-TZ500
5,0

22 opinie

64 ,99 zł
Cena katalogowa: 81 zł
U Ciebie we wtorek!
Dostępny również stacjonarnie Znajdziesz w naszych salonach: Warszawa (CH Okęcie Park), Aleja Krakowska 61, 02-183 Warszawa Wrocław (CH Aleja Bielany II), ul. Czekoladowa 20, 55-040 Bielany Wrocławskie

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Wolnobieg Shimano - kiedy i jaki wybrać?

Firma Shimano nie zapomina o użytkownikach klasycznych już rowerów, dlatego cały czas ma w swoim katalogu wolnobiegi. Komponenty japońskiej marki występują najczęściej w wersjach 6 i 7-rzędowych, jak np. MF-TZ50. Jest to bardzo uniwersalny zestaw koronek, który spełni wymagania większości rowerzystów. Zbliżone do siebie liczby zębów w poszczególnych zębatkach pozwalają na płynną jazdę, porównywalną z kasetami o podobnej liczbie przełożeń.

Jeśli często poruszasz się w terenie o mocnej rzeźbie terenu, optymalnym rozwiązaniem będzie 7-rzędowy wolnobieg Shimano MF-TZ500. Jego największa zębatka posiada aż 34 zęby, co pozwala na pokonywanie naprawdę stromych tras.

Wolnobieg Shimano jest bardzo dobrą alternatywą dla kaset, ponieważ oferuje bardzo zbliżone parametry przy zachowaniu niskiej ceny. Koszt przejścia na kasetę najczęściej jest nieopłacalny, ponieważ oprócz niej samej, należałoby zmienić jeszcze przynajmniej piastę.

Klasyczne wolnobiegi Shimano z nowoczesną technologią

Wolnobiegi Shimano produkowane są z wykorzystaniem technologii zaczerpniętych z nowszych rozwiązań. Technologia Megarange zapewnia użytkownikowi dostęp do szerszego zakresu przełożeń, przy zachowaniu standardowej dla wolnobiegów liczbie zębatek. Zwiększa to uniwersalność tego elementu napędu.

Użycie technologii Hyperglide, która z powodzeniem jest stosowana także w większości kaset japońskiego producenta, sprawia, że zmiana przełożeń jest szybsza i płynniejsza. Wszystko dzięki specjalnie wyprofilowanym rampom na zębatkach.