Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Grupy osprzętu MTB

Dobre komponenty w rowerze górskim to podstawa. Jeśli chcesz jeździć w pełni komfortowo, nie obędzie się bez osprzętu od renomowanych marek, takich jak SRAM czy Shimano. Grupy MTB tych firm oferują tym więcej przełożeń, im wyżej znajdują się w hierarchii. Warto o tym pamiętać planując zakup. Najważniejsze, by podczas pokonywania trasy, zawsze można było dopasować bieg do potrzeb. Ze sprawdzonym osprzętem żaden zjazd ani podjazd nie będzie stanowił problemu!

brak wyników
Od
do

POLECAMY

1 699  zł 1699,00
-21% 2 149 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
2 799  zł 2799,00
-10% 3 099 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
5,0

1 opinia

1 699  zł 1699,00
-21% 2 149 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
2 199  zł 2199,00
-24% 2 899 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
2 199  zł 2199,00
-24% 2 899 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Sercem każdego jednośladu jest rama, ale to grupa osprzętu określa jego możliwości. Komponenty w decydującym stopniu wpływają na efektywne pedałowanie, nasze osiągi oraz łatwość pokonywania przeszkód terenowych. Jest to szczególnie widoczne podczas jazdy poprzez góry i lasy, dlatego warto starannie dobrać osprzęt do swojego roweru.

Postaw na renomowanych producentów

Elementy napędu oraz hamulce to części rowerowe, które niestety są najbardziej narażone na uszkodzenie. Powinno się więc wybierać modele sprawdzone, które zagwarantują nam wiele bezpiecznych wypraw i nie zużyją się przedwcześnie. Przy rowerach górskich jest to szczególnie ważne. Podczas jazdy terenowej komponenty narażone są na kontakt z wilgocią, czy brudem, które mogą wpłynąć na działanie poszczególnych części. Poza wyznaczonymi trasami łatwiej też o wypadki, podczas których osprzęt może zostać uszkodzony.

Jeśli chcesz cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą – warte polecenia są grupy osprzętu Shimano MTB. Japońska marka jest liderem światowym z długoletnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji komponentów rowerowych. Grupy Shimano MTB powstają już od 1982 roku, kiedy to firma wprowadziła na rynek serię Deore XT.

Alternatywą dla azjatyckiego przedsiębiorstwa są osprzętowe grupy SRAM MTB. Amerykańska firma nie ma może tak długiej tradycji jak Japończycy, ale z powodzeniem z nimi konkuruje. Zdążyła już zasłynąć wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami w swoich częściach. Warto wspomnieć choćby o bębenkach piasty o unikatowej konstrukcji czy mocowanie koronek korby poprzez tzw. direct mount.

Dla kogo jaka grupa?

Kiedy już wybierzesz godną zaufania markę, trzeba jeszcze zdecydować się na konkretną serię produktów, która spełni Twoje oczekiwania. Czym się kierować? Oczywiście poszczególne grupy osprzętu Shimano czy też SRAM muszą być kompatybilne z naszym jednośladem. Jednakże prócz tego warto również dopasować komponenty do indywidualnych potrzeb. Jeśli jeździsz w terenie amatorsko-rekreacyjnie powinieneś celować w grupy Shimano MTB: Tourney, Altus, Acera lub Alivio, w zależności od tego jak wysokiej jakości poszukujesz. Odpowiednikami na podobnym poziomie od SRAM będą serie: X3, X4, X5, X7 czy NX. Do bardziej wyczynowej jazdy sprawdzą się japońskie komponenty z grup: Deore SLX, XT oraz XTR, a w przypadku amerykańskiej marki – grupy SRAM MTB: X9, X0, XX, GX, X1, X01, XX1 oraz aż dwunastobiegowe GX Eagle.