Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Zestaw SRAM NX Eagle w standardzie boost stosowany jest do rowerów, które są wyposażone w tę technologię. Grupa oferuje płynną zmianę przełożeń w każdych warunkach, niezależnie od obciążenia.

Standard boost sprawia, że koła i rama są znacznie sztywniejsze niż w rozwiązaniach bez niego. Tylna piasta ma szerokość 148 mm, a kaseta jest przesunięta w prawo. Dlatego mechanizmy korbowe w takich systemach muszą również być odsunięte od osi symetrii środka suportu.

SRAM NX Eagle boost to nie tylko większa sztywność zestawu. To także doskonałe działanie dzięki technologiom, znanym do tej pory ze znacznie droższych grup. 12-rzędowa kaseta zapewnia niewielki skok między biegami. Najmniejsza koronka ma 11 zębów, największa – 50. To daje zakres przełożeń 455 procent. Zaletą tego rozwiązania jest także możliwość stosowania standardowego bębenka piasty. Dla porównania kasety z wyższych grup (od GX w górę) wymagają dedykowanych główek piasty w technologii XD, co przedraża konwersję na 1x12.

Warto jednak przejść na napęd z jedną tarczą. Prostsza obsługa, łatwiejsza regulacja i niższa masa to trzy podstawowe zalety. Kto raz pojeździł na rowerze z jednym blatem, ten nie chce wrócić do innych rozwiązań.

W zestawie SRAM NX boost znajdziemy – poza kasetą – mechanizm korbowy, manetkę, tylną przerzutkę i łańcuch. Producent oferuje trzy wielkości tarcz: 30T, 32T i 34T. Mają one specjalnie ukształtowane żeby tak, by łańcuch nie spadał. Manetka ma możliwość mocowania ma obejmie Matchmaker , a tylna przerzutka nie różni się właściwie od „GX-a”. Zastosowane technologie - Cage Lock, X-Horizon i kółko X-Sync – znacznie usprawniają jej działanie. Dopełnieniem całości jest 12-rzędowy łańcuch.

Najważniejsze informacje:

 • Przeznaczenie: MTB – XC, maraton, trail, enduro
 • Standard: 1x12
 • Mechanizm korbowy z jedną tarczą
 • W skład zestawu wchodzą: kaseta 11-50 (zakres przełożeń 455 procent), mechanizm korbowy Dub, manetka trigger, przerzutka tylna i łańcuch
 • Długość korb: 170 mm lub 175 mm

Technologie

Eagle

Technologia Eagle narodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale została zaprojektowana w Niemczech. Generacja systemu z jedną tarczą jest bardzo wydajna i skuteczna, a szeroki zakres przełożeń – w tym przypadku 455 procent – sprawia, że technologia Eagle jest stworzona dla każdego.

DUB

DUB oznacza lepszą integrację tarczy, mechanizmu korbowego, osi i łożysk suportu. Dobierając odpowiedni wkład suportu DUB można stosować ten sam mechanizm korbowy w ramach, które mają różne standardy suportu.

Cage Lock

Wyjmowanie i wkładanie koła jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy jedynie przesunąć dźwignię i wyjąć koło.

Roller Bearing Clutch

System Roller Bearing Clutch zapewnia maksymalną stabilność łańcucha podczas pracy napędu. Dzięki zastosowaniu sprzęgła, wózek utrzymuje się w jednym punkcie nawet na nierównościach.

X-Actuation

Technologia dla napędów jednorzędowych, dzięki której łańcuch pracuje z taką samą precyzją na wszystkich rzędach kasety.

X-Horizon

Technologia X-Horizon oznacza ograniczenie ruchu przerzutki w osi poziomej. Dzięki temu podczas zmiany przełożeń zachowana jest większa precyzja, a sam dobór biegów wymaga użycia mniejszej siły. Górne kółko jest przesunięte do tyłu, co pozwala na zachowanie stałej odległości komponentu od zębatek na każdym przełożeniu. Wpływa to pozytywnie na dokładność i szybkość działania przerzutki.

X-Sync 2

X-Sync 2 to kolejna wersja sprawdzonej technologii SRAM X-SYNC. Rolą agresywnie zaprojektowanych zębów jest lepsze trzymanie łańcucha i bardziej efektywne pedałowanie. Dzięki temu tarcza zniesie długie kilometry ciężkiej jazdy.

MatchMaker X

To więcej niż zwykła obejma montażowa. Jej obecność umożliwia montaż manetki do przerzutki, manetki do sztycy i klamki hamulcowej na jednej obejmie. Dzięki temu na kierownicy panuje porządek.

X-Glide 2

Technologia X-Glide 2 jest zoptymalizowana pod względem współpracy z 12-rzędowymi kasetami Sram Eagle. Umożliwia szybką i precyzyjną zmianą biegów na szerokim zakresie. To odpowiednie udoskonalenie na nawet najcięższe podjazdy.

FlowLink

Wewnętrzne płytki łańcucha są gładkie, co minimalizuje tarcie o kasetę i zębatki korby. Przekłada się to na cichą pracę i dłuższą żywotność. Zewnętrzne płytki są spłaszczone, co wpływa na zwarte ułożenie nitów i wzmocnienie konstrukcji łańcucha.

PowerLock

Spinka łańcucha wykonana w technologii PowerLock nie wymaga specjalnego narzędzia do złączenia ogniw. Kompatybilność systemu obejmuje zarówno napędy 10-rzędowe, jak i wyższe: 11 i 12. Producent zaleca stosować każdą spinkę tylko raz.


Specyfikacja

Informacje

 • Marka SRAM
 • Długość 175 mm
 • Kolor czarny
 • Liczba rzędów 12
 • Linia łańcucha 52 mm (boost)
 • Przeznaczenie MTB
 • Stopniowanie 32
 • Waga produktu 2,03 kg

Informacje handlowe

 • Kod produktu DD134677
 • Kod EAN 710845820502

Opinie

 • Leq
  5,0

  Opinia potwierdzona zakupem

  Wszystko bardzo dobrze!

Dostawa

Oferujemy trzy sposoby dostawy tego rodzaju produktu: kurierem InPost, Paczkomatami InPost 24/7 i kurierem DPD.

 • Logo InPost
  Kurier InPost
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

 • Logo InPost
  Paczkomaty InPost 24/7
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

 • Logo DPD duże
  Kurier DPD
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

Zapewniamy, iż wysyłane przez nas przesyłki są pakowane z najwyższą dbałością. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty były odpowiednio zabezpieczone i dotarły do Klientów w nienaruszonym stanie. Uszkodzenia przesyłek w trakcie transportu są wynikiem nieodpowiedniego postępowania przewoźnika.