Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Kierownice do rowerów miejskich i trekkingowych

Bez względu na to, czy dwa kółka służą nam jedynie do poruszania się po mieście, czy jesteśmy miłośnikami rekreacyjnych wypadów na dłuższe trasy, komfort to podstawa! Dlatego sprawdź kierownice miejskie lub kierownice do rowerów trekkingowych z naszej oferty, które ułatwią Ci utrzymanie wygodnej pozycji podczas jazdy. Co więcej, to właśnie dzięki nim manewrowanie jednośladem i sprawne reagowanie na nagłe sytuacje nie sprawi Ci żadnych trudności.

brak wyników
Od
do
5,0

1 opinia

74 ,99 zł 74,99
-12% 84,99 zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
85 ,99 zł 85,99
-14% 99,99 zł
Dostawa GRATIS
4,0

1 opinia

89 ,99 zł 89,99
-16% 107 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

89 ,99 zł 89,99
-14% 104,90 zł
Dostawa GRATIS
Odbierz w Paczkomacie już w weekend!
5,0

1 opinia

109 ,99 zł 109,99
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

W zależności od tego, na jakim jeździmy rowerze – miejskim czy trekkingowym, przyjmujemy pionową lub lekko pochyloną pozycję. Dzięki temu możemy bez problemu przemieszczać się po zatłoczonych uliczkach czy czuć się komfortowo podczas wypadu za miasto. Jednymi z elementów, które mają wpływ na wygodę w trakcie pedałowania, jest dobrze dobrana kierownica do roweru miejskiego lub adekwatna do naszych oczekiwań kierownica trekkingowa. Za ich sprawą nasza sylwetka jest stabilna, a obserwowanie otoczenia oraz szybkie reagowanie na to, co się dzieje wokół, nie sprawia nam większych kłopotów.

Kierownice rowerowe miejskie

Kierownice rowerowe miejskie są wygięte i najczęściej dosyć szerokie. Ich charakterystyczny kształt sprawił, że przylgnęło do nich określenie „kierownica jaskółka”. W tego typu modelach rura jest tak uformowana, aby chwyty znajdowały się zdecydowanie wyżej niż wspornik. W efekcie utrzymujemy wyprostowaną pozycję, a nadgarstki nie są przeciążane.

Za minusy tego rozwiązania uznać można stosunkowo wysoką masę, a także fakt, że pionowa pozycja ciała nie jest najbardziej aerodynamiczna. Jednak w rekreacyjnej, miejskiej jeździe nie ma to większego znaczenia. Zwróć natomiast uwagę, że każda, nawet najbardziej ergonomiczna kierownica (rower miejski nie jest tutaj wyjątkiem) sprawdza się najlepiej, gdy ją optymalnie ustawimy. Kluczowe są wysokość oraz kąty wygięcia.

Kierownice rowerowe trekkingowe

Popularne jaskółki znajdują swoje zastosowanie również jako kierownice do rowerów trekkingowych. Niemniej, jeżeli jesteśmy amatorami dłuższych podróży, warto pomyśleć nad wielopozycyjną kierownicą trekkingową – potocznie nazywaną motylkiem. Określenie to wzięło się od kształtu, w którym rura ponownie jest wygięta do góry, ale jej końce są dodatkowo zagięte. Taka konstrukcja ma wiele zalet, z czego najważniejsze jest to, że pozwala ona na swobodną zmianę chwytów, na te najbardziej odpowiadające naszym potrzebom w danym momencie. To duże udogodnienie, jeśli spędzamy w siodle wiele godzin, a nawet dni. Odpowiednio dobrana kierownica trekkingowa do roweru oraz naszego stylu jazdy może więc znacząco wpływać na nasz komfort.