Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rowerki dziecięce 12 cali

Rowerki dziecięce 12 cali przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-4 lat. Młody rowerzysta musi mieć przynajmniej 80 centymetrów wzrostu, by móc z nich korzystać. Gdy urośnie do metra, pora zmienić rower. Jednoślad dziecięcy z 12-calowymi kołami ma zwykle boczne kółeczka, które można odkręcić. Dzięki nim dziecko się nie przewróci, gdy straci równowagę. Jeśli młody rowerzysta wcześniej jeździł na modelu biegowym, być może w ogóle nie będzie potrzebował kółeczek. 12-calowe rowerki mają bardzo prostą konstrukcję. Dziecko koncentruje się więc wyłącznie na jeździe, a nie na obsłudze skomplikowanych części.

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do

POLECAMY

Nowość

5,0

1 opinia

499 ,99 zł 499,99
Dostawa GRATIS

Nowość

449 ,99 zł 449,99
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Nowość

499 ,99 zł 499,99
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

589 ,99 zł 589,99
Dostawa GRATIS
1 199  zł 1199,00
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Rowerek dziecięcy 12 cali

Rowerek dziecięcy 12 cali skierowany jest do dzieci, które mogą już samodzielnie pedałować. Najmłodsi opanowują tę umiejętność w okolicy 2-3 lat i taka jest właśnie dolna granica dla rowerów na kołach 12 cali. Jazda na rowerze biegowym znacznie ułatwia późniejsze korzystanie z roweru z pedałami. Aby jeździć, dziecko nie musi mieć jeszcze wykształconego zmysłu równowagi. Rower powinien być wówczas wyposażony w boczne kółeczka. Większość rowerów na 12-calowych kołach ma je w komplecie. Innym sposobem, by nauczyć dziecko jazdy na rowerze, jest skorzystanie z uchwytu do prowadzenia roweru.

Rowerek 12 cali – jak wybrać właściwy model?

Jeśli chcemy, by dziecko z uśmiechem na ustach uczyło się jeździć na rowerze, powinniśmy właściwie dobrać rozmiar jednośladu. Tak naprawdę ważny nie jest wzrost dziecka, a długość nóg. Chodzi o to, by rowerzysta siedząc na siodełku mógł trzymać stopy lub przynajmniej palce na podłożu. Tylko wtedy będzie mógł bezpiecznie się zatrzymywać i ruszać z miejsca. Producenci podają, że gdy dziecko będzie miało więcej niż ok. 110 cm wzrostu, rowerek 12-calowy powinno się wymienić na większy.

Co powinien mieć rower 12 cali?

Rower dla dziecka powinien mieć podobne cechy jak model dla dorosłych. Przede wszystkim nie może być zbyt ciężki. Dlatego rama powinna być wykonana z aluminium. Tylny hamulec typu „torpedo” sprawi, że hamowanie jest bardzo intuicyjne. Z przodu powinien być zamontowany typowy v-brake. Jeden bieg znacznie upraszcza obsługę. Pompowane koła zapewniają komfort, a błotniki i osłona łańcucha sprawiają, że trudno się ubrudzić.