Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Kresy Bike Adventure – rowerowa przygoda na Roztoczu

Data aktualizacji: 05-04-2023

Masz za sobą pierwsze maratony rowerowe i szukasz czegoś więcej? A może marzy Ci się zdobycie trofeum gravelowego trio KU. Niezależnie od powodu, który Tobie przyświeca, jesteś we właściwym miejscu. Jedna z najkrótszych nocy, piękne okolice i organizator mający doświadczenie zdobyte przy podobnych imprezach to niemalże gwarancja dobrze spędzonego czasu. Zobacz, co oferuje rajd Kresy Bike Adventure debiutujący w tegorocznym kalendarzu.

Czy może być lepszy okres na wyścig długodystansowy niż najdłuższe dni w roku? Spędzenie tego czasu w otoczeniu przyrody między innymi Roztoczańskiego Parku Narodowego, na dodatek w towarzystwie innych rowerzystów, zapewni miłe wspomnienia, a pokonanie dystansu 400 km przyniesie satysfakcję.

Zielone wzgórza i rozległy krajobraz Roztocza.Piękne krajobrazy i obcowanie z naturą zachęcą zapewne wielu rowerzystów.

Kresy Bike Adventure to przede wszystkim wyzwanie i szansa sprawdzenia swojej wytrzymałości oraz charakteru. Oprócz odległości do pokonania, trudność może stanowić również spora ilość podjazdów. Suma przewyższeń wynosząca 3300 metrów, z których znaczna część przypada na końcowe fragmenty maratonu, zapewne robi wrażenie. Aby odrobinę ułatwić życie rowerzystom biorącym udział w imprezie, organizatorzy przewidzieli ułatwienie w postaci odpoczynku po pierwszym etapie. Każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji 60 minut na regenerację po przejechaniu mierzącej 270 km pętli. W bazie maratonu, na którą wybrano miejscowość Górecko Kościelne, można zaplanować przerwę niewliczaną do ogólnego limitu czasu.

Imprezy gravelowe ściągają różnych uczestników. Są wśród nich rowerzyści nastawieni na wynik i rywalizację, ale nie brakuje również osób traktujących je jako miejsce spotkań i okazję do obcowania z przyrodą. Kresy Bike Adventure to wymarzona okazja dla miłośników polskiej przyrody i historii. Wytyczona trasa rowerowa obfituje bowiem w liczne atrakcje zlokalizowane opodal. Wychodząc naprzeciw wszystkim chcącym korzystać z okolicznych dobrodziejstw, organizator umożliwia opuszczenie trasy pod warunkiem powrotu na nią w tym samym miejscu.

Rower na kładce przez rzeke w środku lasu.Liczne lasy pozwolą złapać oddech od czerwcowego słońca.

Okazji ku temu będzie całkiem sporo, wszak Roztocze nie tylko ma do zaoferowania atrakcje turystyczne, ale także coraz lepsze warunki do jazdy na rowerze i aktywnego wypoczynku. Wśród ciekawostek zlokalizowanych w najbliższym otoczeniu trasy maratonu na pewno warto wymienić Zwierzyniec z jego kapliczką na wodzie, czy też słynny od czasów Jana Brzechwy Szczebrzeszyn, w którym znajdziemy pomnik chrząszcza oraz zabytkowy kościół, cerkiew i synagogę. Okolica to przede wszystkim gratka dla miłośników przyrody. Wymieniać można długo, jednak najważniejsze obszary to Roztoczański Park Narodowy, rezerwat przyrody Jedlina, Rezerwat Szum, Południoworoztoczański oraz Krasnobrodzki Park Krajobrazowy. Ciekawostką są też zlokalizowane opodal Dęby Sobieskiego, powiązane legendą z polskim królem.

Trasa ma również sporo do zaoferowania pod względem rowerowym, czego przykładem jest Singletrack Józefów. Większość maratonu prowadzi po utwardzonych drogach i ulubionych dla miłośników graveli szutrach. Kilka odcinków piaszczystych to absolutne minimum, które trzeba przebyć dla zachowania ciągłości przejazdu. Organizatorzy rekomendują użycie roweru gravelowego, trekkingowego, górskiego lub w podobnym typie. Z użytku wykluczone są tylko e-bike'i, czyli modele oferujące jakiekolwiek dodatkowe wspomaganie, poza tym panuje dowolność.

Najważniejsze informacje:

 • termin 24.25.06.2023,
 • organizator Stowarzyszenie Koło Ultra,
 • limit czasu 36 godzin + 60 minut do wykorzystania w bazie maratonu po przejechaniu pierwszego etapu 270 km? (około 2/3 trasy) „czas stop” nie jest wliczany do limitu czasu maratonu,
 • Limit uczestników 200 osób,
 • wpisowe 300 PLN,
 • wyposażenie uczestników (sprawny technicznie rower wyposażony dodatkowo w przewidziane oświetlenie rowerowe przednie i tylne),
 • logger GPS (np. nawigacja rowerowa), telefon komórkowy, dowód osobisty lub paszport,
 • reguła samowystarczalności, zakup jedzenia, ekwipunku, serwis roweru oraz miejsca noclegowe wyłącznie w ogólnodostępnych miejscach,
 • jazda na rowerach napędzanych wyłącznie siłą mięśni.

Skład pakietu startowego

W ramach opłaty startowej uczestnicy KRESY Bike Maraton otrzymują:

 • Ubezpieczenie NNW,
 • Monitoring GPS i możliwość śledzenia imprezy on-line na udostępnionej stronie,
 • Świadczenia bazy Maratonu,
 • Upominek od stowarzyszenia Koło Ultra,
 • Obsługę medialna wydarzenia,
 • Bon na zakupy w sklepie CentrumRowerowe.pl.

Co czeka uczestników na mecie

Każda osoba, która ukończy imprezę oraz zmieści się w limicie czasu otrzyma w bazie rajdu posiłek regeneracyjny. Przewidziane są również medale dla uczestników spełniających powyższe warunki.

Warto wiedzieć:

Ultramaraton to część gravelowego tryptyku o nazwie Gravel Trio KU 2023. Każda osoba, która ukończy trzy maratony organizowane przez Stowarzyszenie Koło Ultra, a mianowicie SKAV2023, Kresy Bike Adventure oraz PGR, otrzyma dodatkowo stylowy stojak, który w połączeniu z kompletem medali utworzy interesującą, spójną całość.

Partnerem pierwszej edycji Maratonu jest CentrumRowerowe.pl, które przygotowało dla każdego uczestnika bon na zakupy.

Loga kresy bike adventure i centrum rowerowe.

Kresy Bike Adventure- Trasa

Maratony rowerowe to nie tylko wyzwanie dla człowieka oraz roweru, ale także zadanie logistyczne. Aby dobrze zaplanować trasę przejazdu warto skorzystać z poniższej mapy.