Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Krwawa Pętla 2023 – terenowe wyzwanie wokół Warszawy

Data aktualizacji: 18-04-2023

Koniec maja to idealny moment na solidną terenową przygodę. Trasa wokół Warszawy może nie brzmieć zbyt zachęcająco, ale przejazd przez Kampinoski Park Narodowy czy Mazowiecki oraz Chojnowski Park Krajobrazowy to już nie lada gratka. Chcesz sprawdzić się na wymagającej trasie w otoczeniu pięknej natury? Krwawa Pętla 2023 jest ku temu najlepszą okazją.

Krwawa Pętla – zawody z tradycją w otoczeniu przyrody

Z bogatej oferty maratonów rowerowych warto wybierać sprawdzone wydarzenia firmowane przez doświadczonych organizatorów. Stowarzyszenie Koło Ultra ma na swoim koncie wiele wydarzeń zakończonych sukcesem. Wśród nich poprzednie edycje Krwawej Pętli. Co sprawia, że co roku na starcie pojawia się wielu śmiałków, stawiających sobie za cel ukończenie wyzwania? Powodów jest kilka.

Rowerzysta na kładce nad wodą.Liczne parki krajobrazowe daja mozliwość obcowania z naturą.

Zachętą do podjęcia wyzwania jest piękne otoczenie. Choć dostępna dla uczestników baza znajduje się w niedalekiej odległości od Warszawy, daje możliwość obcowania z naturą. Zaletą jest też dobrze oznakowana trasa, która w przeważającej części wiedzie po turystycznej obwodnicy stolicy. Droga w dużej mierze pokrywa się z czerwonym szlakiem turystycznym, stąd geneza nazwy imprezy. Oprócz niego Krwawa Pętla wiedzie niebieskim, zielonym i żółtym szlakiem na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Trasa maratonu – kilka szczegółów

Bazą imprezy są Łazy, a konkretniej okolice hali sportowej, gdzie zlokalizowane są start i meta. Początek prowadzi łagodnymi szutrami i asfaltem, aż do Kampinoskiego Parku Narodowego. Kolejne kilometry to obcowanie z rezerwatem wpisanym na listę UNESCO. W Nowym Dworze Mazowieckim maraton przeprawia się przez Wisłę i odtąd zaczyna się eksploracja jej wschodniego wybrzeża. Po tej stronie rzeki uczestników czekają głównie lasy, więc mogą oni liczyć na ulgę od słońca czy wiatru. Wśród formacji przyrodniczych warto tutaj wymienić chociażby Puszczę Słupecką czy Horowe Bagno, a także Mazowiecki Park Krajobrazowy. Ciekawostkę stanowi też przejazd singlem na skarpie wzdłuż Mieni. Na zachód Wisły maraton powraca w okolicach Góry Kalwarii. Końcowe fragmenty wiodą po terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i Lasu Komorowskiego.

Specyfika maratonu – co czeka rowerzystów na trasie?

Chociaż wydawać się może, że na Mazowszu ciężko o wyzwania w kategorii podjazdów, to organizatorzy zapewniają ponad 1300 m przewyższeń. W połączeniu z dystansem ponad 250 km brzmi to co najmniej interesująco.

Kolarze na podjeździe w środku lasu.Malownicza trasa pozwala też mocniej przycisnąć na podjazdach.

Większość trasy prowadzi po leśnych duktach, szutrach oraz piaskach, więc jest to idealna okazja, aby odpocząć od miejskiej dżungli. Organizatorzy proponują pokonanie trasy rowerem gravelowym bądź MTB, jednakże inne typy jednośladów nie są wykluczone. Warunkiem koniecznym jest napęd wyłącznie siłą własnych mięśni, poza tym panuje dowolność. 

Parę szczegółów organizacyjnych

Ważną informacją jest stosowana w imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Koło Ultra formuła samowystarczalności. Pozostawia ona jednak możliwości wsparcia przez innych uczestników bądź skorzystania z oferty noclegów czy serwisów rowerowych dostępnych dla wszystkich uczestników.

Partnerem bieżącej edycji jest CentrumRowerowe.pl, które dostarcza bony na zakupy w swoim sklepie dla każdego uczestnika maratonu.

Loga Krwawej Petli oraz CentrumRowerowe.pl

Co jeszcze warto wiedzieć?

Start maratonu odbywa się 27 maja spod Hali sportowej w Łazach. Uczestnicy mają 24 godziny na pokonanie dystansu. Na mecie rajdu czekać będzie posiłek regeneracyjny. Warunkiem dopuszczenia do startu jest sprawny i kompletny rower napędzany wyłącznie siłą mięśni. Wymagane jest działające oświetlenie. Osoby, które przejadą trasę w czasie krótszym niż doba, otrzymają pamiątkowy medal.

Rowerzyści przebijający sie przez piaszczysty szlak.Dystans i zróżnicowana nawierzchnia są wyzwaniem dla niejednego kolarza.

W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymują:

  • monitoring GPS;
  • ubezpieczenie NNW;
  • świadczenie bazy Maratonu;
  • obsługę medialną;
  • upominek od Koło Ultra;
  • bon od CentrumRowerowe.pl.