Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Kije trekkingowe VIKING

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak przydatnym i ważnym elementem wyposażenia każdego piechura są kije trekkingowe. Pozwalają one odciążyć stawy kolanowe i mięśnie nóg, przenosząc część wysiłku związanego z chodzeniem na ręce. Znacznie ułatwia to wielogodzinny marsz, szczególnie na długich dystansach w trudnym terenie o dużych przewyższeniach. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę w góry, sprawdź kijki trekkingowe Viking na CentrumRowerowe.pl! To produkty polskiego producenta, które nie zawiodą Cię na szlaku.

Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin
139 ,99 zł 139,99
-18% 170 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
229 ,99 zł 229,99
-8% 250 zł
Dostawa GRATIS
3,0

1 opinia

239 ,99 zł 239,99
-11% 270 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Wszystkie osoby, które planują dalekie, trekkingowe wyjścia powinny wyposażyć się w odpowiednie kije. Viking to polska marka, której wyroby wyróżniają się wysoką jakością wykonania, dlatego warto postawić na jej produkty. Ten element ekwipunku pozwoli Ci przenieść ciężar ciała oraz bagażu na ręce, dzięki czemu rozłożysz obciążenie na dolną i górną część ciała. To rozwiązanie szczególnie docenią osoby borykające się z bólami kolan, które dają sobie znać podczas wielogodzinnych marszów. Kijki zmniejszają ryzyko kontuzji, a w razie jej wystąpienia pozwalają odciążyć obolałe stawy.

Kije trekkingowe Viking – jakie wybrać?

Najważniejszy element stanowi system zapięcia poszczególnych segmentów. Mogą one być skręcane bądź zapinane specjalną klamrą. Solidniejsze jest to drugie rozwiązanie, redukuje ono ryzyko samoistnego złożenia się kijka niemal do zera.

Koniecznie zwróć też uwagę na uchwyt. Dla osób, które planują poruszanie się w płaskim terenie lub na niezbyt stromych wzniesieniach wystarczy zwykła rączka. Natomiast bardziej zaawansowani turyści, którzy planują wchodzić na góry o dużym nachyleniu, nawet w warunkach śnieżnych, zdecydowanie powinni wybrać kijki, których chwyt przedłużony jest np. poprzez piankę. Dzięki temu bez problemu złapią tyczki we właściwy sposób na bardziej eksponowanych stokach.

Niezwykle istotny aspekt stanowi także materiał, z którego powstały kijki. Viking produkuje swoje modele z aluminium oraz bardzo lekkiego karbonu. Wersje z włókna węglowego są lżejsze, jednak charakteryzuje je przy tym wyższa cena.