Rękawice długie Tesera od marki VIKING zostały stworzone z myślą o kobietach, które rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem i snowboardem. Świetnie sprawdzą się również u profesjonalistek. Model został wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół.
Materiał zewnętrzny to Softshell, z kolei wewnątrz umieszczono Poly-brushed. Dodatkowo Primaloft Silver zadba o zapewnienie wysokich parametrów termicznych, będąc zarazem odporną na wilgoć. Twoje dłonie będę skutecznie zabezpieczone przed zimnem. Warstwa Primaloft Silver ma jeszcze jeden atut, dzięki jej zastosowaniu możliwa była redukcja grubości ociepliny, co znacznie wpływa na wygodę i komfort noszenia.
Przed przenikaniem wody do wnętrza rękawicy uchroni membrana Aqua Thermo Tex. Ma ona również właściwości oddychające, dzięki czemu zapewni dłoniom optymalne warunki. Producent zdecydował się na prosty krój, który nie tylko podnosi komfort użytkowania, ale również pozwala zachować swobodę wykonywanych ruchów. Rękawice zapewnią także pewny chwyt.