Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Bukłaki do plecaków rowerowych

Dbanie o odpowiednią gospodarkę wodną organizmu, to podstawa każdej udanej wyprawy rowerowej. Kiedy standardowe bidony nie oferują już dostatecznej pojemności lub nie chcesz nadmiernie obciążać ramy roweru uchwytem, warto zdecydować się na praktyczny bukłak. Pojemny worek na wodę lub napój izotoniczny posiada długi przewód do nawadniania, dzięki któremu możesz włożyć bukłak do plecaka i pić bez odrywania rąk od kierownicy. Zobacz naszą ofertę praktycznych modeli od najlepszych producentów!

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do

POLECAMY

4,8

21 opinii

69 ,99 zł 69,99
-15% 81,90 zł
Dostawa GRATIS

Wyprzedaż

139 ,99 zł 139,99
-36% 219,90 zł
Dostawa GRATIS
5,0

2 opinie

129 ,99 zł 129,99
-16% 155 zł
Dostawa GRATIS
4,9

16 opinii

129 ,99 zł 129,99
-22% 167 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

5,0

1 opinia

149 ,99 zł 149,99
Dostawa GRATIS

Nowość

179 ,99 zł 179,99
-14% 209 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

179 ,99 zł 179,99
Dostawa GRATIS
189 ,99 zł 189,99
Dostawa GRATIS
189 ,99 zł 189,99
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
199 ,99 zł 199,99
Dostawa GRATIS
249 ,99 zł 249,99
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Bukłaki powoli zdobywają serca kolejnych rowerzystów, ceniących sobie ten wygodny sposób na nawadnianie organizmu na trasie. Choć do niedawna popularne były głównie w segmencie profesjonalnym, to coraz śmielej sięgają po nie także amatorzy. Szczególnie dobrze sprawdzają się dla rowerzystów pokonujących trasy MTB czy przełajowe, gdzie teren znacznie utrudnia korzystanie z klasycznych metod nawadniania.

Jaki bukłak na wodę warto wybrać?

Ze względu na rosnącą popularność tego rozwiązania, na rynku nie brakuje obecnie różnych bukłaków. Znaczna większość z nich to produkty dołączane do odpowiednio przystosowanych w tym celu plecaków rowerowych, choć nie jest to jedyna dostępna opcja. Bez trudu dobrać można bukłak do posiadanej już torby, bez zakupu dedykowanego modelu.

Najważniejszym rozróżnieniem poszczególnych produktów jest ich pojemność. Standardowy bukłak rowerowy oferuje możliwość przewiezienia 2l lub 3l napoju. Z uwagi na różne zapotrzebowanie ze strony rowerzystów, producenci często oferują swoje wyroby w obu tych wariantach, jak w przypadku bukłaka EVOC Hydration Bladder.

Istotnymi czynnikami są także przewód oraz ustnik, które powinny być wykonane z materiałów neutralnych dla zdrowia rowerzysty. Producenci prześcigają się dodatkowo w różnych patentach mających ułatwiać przyjmowanie napojów. Tak jest chociażby w przypadku ustnika Helix stosowanego w modelu Deuter Streamer, który za sprawą swojej konstrukcji umożliwia wygodne nawadnianie bez konieczności pochylania głowy.

Bukłak na trudniejsze warunki – na co zwrócić uwagę?

Wybór bukłaka na rower może wydawać się mało skomplikowany i w większości sytuacji taki właśnie jest. Jednak zdarzają się trasy, które wymagają specyficznej konstrukcji pojemnika na napoje, zwłaszcza jeśli można trafić tam na skrajne warunki pogodowe. Na takie okazje najlepiej wyposażyć się w bukłak od marki Camelbak, która znana jest z produkowania wyrobów dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Wyruszając w trasę, gdzie zaskoczyć mogą wysokie lub niskie temperatury, warto rozważyć zakup bukłaka termicznego, takiego jak model Camelbak Stoaway

. Wyposażony został on w specjalny pokrowiec termalny utrzymujący dłużej docelową temperaturę napoju. Służy do tego pianka izolacyjna oraz osłonki na ustnikach i przewodach.

W trudniejszym terenie liczy się także odpowiednie rozłożenie ciężaru podczas jazdy. Niezastąpiony będzie w takim przypadku bukłak na wodę do plecaka typu low-ride, taki jak chociażby model Camelbak Crux Lumbar

. Pomaga on obniżać środek ciężkości, a dzięki autorskim patentom umożliwia również podróżowanie w pozycji pochylonej.