Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Dadelo Wyścigi Szosowe 2019

Data aktualizacji: 08-03-2019

Szukając zawodów rowerowych na rok 2019, wielu sportowców stawia na cykle maratonów, w których wydarzenia są precyzyjnie zaplanowane i uwzględnione w kalendarzu imprez. Przykładem takiego szeregu zmagań są Dadelo Wyścigi Szosowe, czyli zawody kolarskie dla amatorów.

Kolarstwo szosowe cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie imprezami kolarskimi, które przekłada się nie tylko na dużą liczbę kibiców, ale i startujących. Aby umożliwić ambitnym kolarzom bezpieczne ściganie się oraz osiąganie coraz lepszych wyników, po raz kolejny będziemy partnerem serii wydarzeń o nazwie Dadelo Wyścigi Szosowe.

Wyścigi Szosowe Dadelo 2019 to cykl spotkań, który może zainteresować nie tylko amatorów, ale i bardziej zaawansowanych kolarzy.

Lokalizacją siedmiu rozgrywek są dwa sąsiadujące ze sobą województwa: kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Oprócz wrażeń płynących z rywalizacji w malowniczych sceneriach północnej części Polski, zwycięzcy mogą liczyć na nagrody sponsorowane przez Dadelo, które wystawia też swoich reprezentantów.

Kalendarz imprez rowerowych – zaplanuj sezon kolarski 2019!

Zamysłem organizatorów jest cykl zmagań, określonych jako zawody kolarskie dla amatorów. Aby nie przegapić ważnych imprez rowerowych, wystarczy spojrzeć w kalendarz, który przedstawia terminy, miejsca spotkań i tytuły wyścigów. Najbliższe zmagania już w kwietniu, a do wygrania nagrody rzeczowe i finansowe. Zapraszamy do rywalizacji! Zapowiedzanych zostało siedem spotkań. Warto sprawdzić regulaminy najbliższych wyścigów – kolejne będą pojawiały się w dalszej części sezonu. Oto terminarz całego cyklu zawodów:

  • Brodnica 6.04.2019 – Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy
  • Bobrowo 7.04.2019 – XI Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Bobrowo
  • Olsztyn 1.06.2019 – Kryterium uliczne
  • Świątki 2.06.2019 – V Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Świątki
  • Golub Dobrzyń 16.06.2019 – II Ogólnopolski Wyścig Kolarskiim. Grzegorza Piwowarskiego
  • Brodnica 14.07.2019 – XV Memoriał Czesława Popławskiego
  • Wąpielsk 18.08.2019 – II Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Wąpielsk

W zeszłym roku braliśmy udział w sześciu wyścigach. Nowością 2019 są zawody w Olsztynie. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego powita kolarzy już w czerwcu!

Wyścigi szosowe 2019 to cykl zawodów kolarskich sponsorowanych przez Dadelo.

Brodnicki wyścig, który w terminarzu jest pierwszy, rozgrywany będzie na dwóch dystansach. Pierwszy z nich liczy 81 kilometrów, na które składają się trzy rundy po 27 km. Wystartują na nich kategorie M20, M30, M40 i M50. W Brodnicy odbędą się też wyścigi dla kobiet oraz kategorii M60, M70 i Amator – zawodnicy pojadą na dystansie 52 km, co stanowi dwa okrążenia.

Kolejna impreza sportowa – XI Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Bobrowo – odbędzie się dzień po zawodach w Brodnicy. Dla rowerzystów dostępne będą dwa dystanse: krótszy 36 km i dłuższy 72 km.

Wyścigi szosowe 2018 – jak było rok temu?

Cykl imprez kolarskich Dadelo Wyścigi Szosowe rozpoczął się rok temu. Zawodnicy rywalizowali w Bobrowe i Brodnicy (dwukrotnie), a także w Golubiu-Dobrzyniu, Świątkach i Wąpielsku. W całym cyklu wzięło udział 336 mężczyzn i 36 kobiet. Zawodnicy mogli wybierać spośród dwóch dystansów. Krótszy z nich był przeznaczony dla kobiet i mniej wprawionych amatorów kolarstwa. Na dłuższym zaciekłą walkę toczyli bardziej zaawansowani szosowcy.

Zawody kolarskie dla kobiet Dadelo Wyścigi Szosowe 2019.

Pierwsze wyścigi rowerowe dla amatorów przypadły na 21 i 22 kwietnia. Zawodników mocno dogrzewało słońce, choć również wiatr był bardzo silny. Trzeba było niemałej siły i determinacji, by przedzierać się przez kolejne odcinki asfaltowej drogi! Amatorskie wyścigi kolarskie, które otwierały cykl spotkań, odbyły się w rejonie Brodnicy i Bobrowa. Podczas zmagań na kujawskie i warmińsko-mazurskie szosy trafiały gęste promienie słoneczne. Trasa była otoczona przez łąki, które przeplatały się z zacienionymi odcinkami pełnymi drzew. Czym różniły się od siebie zawody otwierające cykl maratonów szosowych?

Podczas zawodów kolarskich dla amatorów rywalizacja jest bardzo zacięta.

Wyścig o Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy 2018 – zawody kolarskie dla amatorów

Kalendarz kolarski Dadelo 2018 został zainaugurowany przez wyścig o Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy. Uczestnicy biorący w nim udział rywalizowali na wybranym przez siebie dystansie – dłuższym lub krótszym. Pierwszy wymagał zdecydowanie solidniejszego przygotowania, gdyż był ponad dwa razy większy od drugiego! Jego trasa liczyła 87 km, do których przejechania potrzebna była znakomita kondycja fizyczna i mocna praca nóg. Większym zainteresowaniem cieszył się krótszy dystans, czyli 36 km. Wystartowało na nim kilkudziesięciu zawodników i kilkanaście zawodniczek.

Wyścigi kolarskie Dadelo okazały się nie lada wyzwaniem dla wielu uczestników, ponieważ trzy pętle zostały pokonane jedynie przez nieco ponad trzydziestu kolarzy. Porywisty wiatr i pofałdowanie terenu były przyczyną utrudnionej jazdy, przez co nie każdy dotarł do mety.

Wyścig szosowy w Brodnicy okazał się być bardzo wymagający.

Zwycięstwo zostało rozstrzygnięte na ostatnich metrach – o wygranej zadecydowała ostatnia przeszkoda, którą był spory podjazd. Amatorskie wyścigi szosowe w Brodnicy kończyły się więc emocjonująco. Ostatni odcinek trasy pozwolił uplasować się zawodnikom Dadelo na podium zgodnie z ich kategoriami wiekowymi. Adrian Jach zajął trzecie miejsce, a Robert Lewandowski stanął jako drugi. Serdecznie gratulujemy również Arturowi Korcowi, którego zmagania określiły pozycję tuż za podium.

Wyścigi szosowe dla amatorów w Brodnicy zwieńczone były dwoma medalami dla zawodników Dadelo.

Porywisty wiatr zawsze jest dla peletonu wysoko postawioną poprzeczką, dlatego trzeba docenić wszystkich zawodników, którzy otworzyli zeszłoroczny cykl wyścigów szosowych dla amatorów. Do Brodnicy zawodnicy wrócili w sierpniu, kiedy odbył się XIV Memoriał Czesława Popławskiego.

Kolejny dzień, kolejny maraton szosowy!

Następnego dnia kalendarz imprez rowerowych wskazał na Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Bobrowo. Znów pojawiły się dwa dystanse – 36 km i 72 km. Amatorskie wyścigi kolarskie dla kobiet i mężczyzn zweryfikowały możliwości kondycyjne kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek. Wielu z sukcesem udowodniło, że maratony szosowe są przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku oraz płci. Wyścigi rowerowe pozwalają czerpać satysfakcję z podjętego wyznania, które znów było ogromne ze względu na silny wiatr.

W kalendarz imprez kolarskich koniecznie wpisz wyścigi szosowe Dadelo!

Zawody szosowe w Bobrowie zakończyły się kolejnym po Brodnicy podium dla rowerzystów Dadelo. Tym razem Adrian Jach zamienił się stopniem z Robertem Lewandowskim – zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Cieszymy się z drużyny, która tak konsekwentnie realizuje cele! Jesteśmy pełni podziwu dla uczestników, którzy zwieńczyli maratony szosowe miejscem na podium. Serdecznie gratulujemy każdemu, kto podjął wyznanie i wystartował w zawodach. Dziękujemy wszystkim kolarzom oraz zachęcamy do udziału w kolejnych zmaganiach.  Zainteresowanych kolarstwem powinna zaciekawić relacja Bartosza Huzarskiego z Tour de France 2018, do której serdecznie zapraszamy.