Manetki Shimano Alivio

Data aktualizacji: 14-12-2017

W roku 2015 zadebiutowała nowa generacja osprzętu o numerze serii 4000. Shimano podzieliło grupę Alivio na linie MTB i trekkingową, obie są 9 rzędowe. Po raz pierwszy na tym pułapie cenowym pojawiają się typowe dla tańszych serii wyposażenia klamkomanetki. Zintegrowane mechanizmy sterujące zmianą biegów i hamowaniem tradycyjnie łączone są z hamulcami typu V-Brake, ale jako innowację w linii MTB Shimano zaoferowało klamkomanetki hydrauliczne do hamulców tarczowych.

SL-M4000 - manetki 3 x 9 rzędowe w technologii Rapidfire Plus. Dźwignie manetek pracują w trybie Two Way Release.

SL-M4000-R - manetka prawa 9 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń.

SL-M4000-L - manetka lewa 3 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń.

ST-M4000 - klamkomanetki 3 x 9 rzędowe Rapidfire Plus. Dźwignie manetek pracują w trybie Two Way Release. Elegancko wykończona 2 palcowa klamka hamulcowa pracuje cicho i lekko dzięki optymalnemu prowadzeniu linek.

ST-M4000-L - klamkomanetka lewa 3 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń i zintegrowaną klamkę hamulcową do hamulców V-Brake i tarczowych mechanicznych.

ST-M4000-R - klamkomanetka prawa 9 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń i zintegrowaną klamkę hamulcową do hamulców V-Brake i tarczowych mechanicznych.

ST-T4000 - klamkomanetki 3 x 9 rzędowe pracujące w systemie Tapfire Plus. W obu manetkach dolna dźwignia zawsze zmienia przełożenie na szybsze, a mała górna dźwignia zrzuca na wolniejsze. Zintegrowana 3 palcowa klamka hamulcowa pracuje cicho i lekko dzięki wbudowanemu wygłuszaczowi odbicia. Shimano zaznacza, że przedni hamulec wymaga stosowania modulatora siły hamowania.

ST-T4000-L - klamkomanetka lewa 3 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń i zintegrowaną klamkę hamulcową do hamulców V-Brake i tarczowych mechanicznych.

ST-T4000-R - klamkomanetka prawa 9 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń i zintegrowaną klamkę hamulcową do hamulców V-Brake i tarczowych mechanicznych.

ST-M4050 - klamkomanetki 3 x 9 rzędowe Rapidfire Plus. Dźwignie manetek pracują w trybie Two Way Release. Kontrolery napędu są zintegrowane z 2 palcową klamką hydraulicznego hamulca tarczowego i mocowane za pomocą jednej wspólnej obejmy. Hamulce przystosowane są do jednokierunkowego odpowietrzania. Znacznie zwiększono siłę hamowania w stosunku do poprzedniej generacji hamulców BR-M447.

ST-M4050-L - klamkomanetka lewa 3 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń i zintegrowaną, hydrauliczną klamkę hamulcową do hamulców tarczowych.

ST-M4050-R - klamkomanetka prawa 9 rzędowa montowana do kierownicy za pomocą obejmy. Wyposażona w optyczny wskaźnik przełożeń i zintegrowaną, hydrauliczną klamkę hamulcową do hamulców tarczowych.


)