MTB czy gravel – jaki rodzaj roweru wybrać?
11-04-2022Program
lojalnościowy
5,0/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Ultramaraton Robinsonada to zawody oferujące nie tylko satysfakcjonujące wyzwanie, ale także niepowtarzalną okazję, aby poznać bliżej urokliwe tereny województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystko rozegrane w duchu zdrowego współzawodnictwa z innymi pasjonatami kolarstwa. Przeżyj niezapomnianą przygodę rowerowo-bikepackingową, która zapamiętasz na całe życie!
Start tegorocznej III edycji Robinsonady – 20.08.2022 r.
Zapisy już od 01.03.2022 r.
(fot. FB @Robinsonada)
Nazwanie Robinsonady trasą do przejechania i zapomnienia, byłoby dużym błędem. W końcu to przygoda w najbardziej klasycznym tego słowa znaczeniu. Łączy w sobie jazdę rowerem po terenach województwa z podstawowymi elementami survivalu. Uczestnicy mają do pokonania trasę przeznaczoną na kilkadziesiąt godzin, podczas której muszą samodzielnie zadbać o odpowiedni ekwipunek, miejsca do odpoczynku czy wyżywienie.
Relacja z Robinsonady 2022:
Wyzwanie bikepackingowe połączone z presją czasu i współzawodnictwem to mieszanka, która działa wręcz uzależniająco. Ale także to okazja, aby odkryć w sobie ducha podróżnika i cząstkę prawdziwego Robinsona Crusoe!
Trzecia edycja ultramaratonu Robinsonada wystartuje 20 sierpnia 2022 roku, stanowiąc jedną z najciekawszych pozycji w tegorocznym kalendarzu eventów rowerowych. Zapisać na nią może się każdy, kto w tym dniu będzie mieć ukończony 18. rok życia.
Jak informują organizatorzy, jest to wyzwanie o średnim poziomie trudności, które pokonać mogą osoby o lekko ponad przeciętnej sprawności fizycznej. Warto więc dobrze się do niego przygotować, choć spróbować swoich sił mogą na równi zawodowcy, co i amatorzy!
Za start w zawodach obowiązuje opłata, różna w zależności od terminu rejestracji:
(fot. FB @Robinsonada)
Szlak zawodów przebiega przez malownicze tereny podmiejskie i wiejskie województwa kujawsko-pomorskiego. Rozpoczyna się i kończy w Toruniu, pod budynkiem Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, przy ul. Władysława Bojarskiego 1.
Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie, będą mieli do wyboru dwie trasy. Szlak pomarańczowy rozciąga się na ok. 500 km, a na jego pokonanie jest 75h. Dostępna jest także alternatywna trasa (zielona) skrócona do długości 250 km i o limicie czasowym wynoszącym 35h.
Orientacyjny przebieg trasy pomarańczowej: Toruń - Chełmno - Kozielec - Tleń - Chełmno - Kamionki - Wąbrzeźno - Radzyń Chełmiński - Zbiczno - Brodnica - Górzno - Golub-Dobrzyń - Toruń.
Warto jednak pamiętać, że przebieg trasy może ulec zmianie do startu eventu. Organizator udostępni oba szlaki (pomarańczowy oraz zielony) w formie plików GPX do pobrania.