Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Kalendarz eventów rowerowych 2021

Data aktualizacji: 17-01-2022

Po zeszłorocznych zamieszaniach, związanych z niemożnością przeprowadzenia większości zawodów, kolarstwo amatorskie wreszcie wraca w pełnej krasie. A przynajmniej ma takie plany. Całe środowisko ma nadzieję, że wszystkie eventy rowerowe odbędą się bez zakłóceń, ponieważ kalendarz imprez kolarskich na rok 2021 zapowiada się naprawdę ekscytująco. Aby ułatwić Wam zaplanowanie startów, przygotowaliśmy kalendarium najważniejszych zawodów MTB, szosowych, gravelowych i innych.

Gravel, szosa czy  MTB? W naszym kalendarzu zawodów każdy znajdzie coś dla siebie!

Zawody rowerowe dla amatorów – coraz więcej imprez w Polsce!

Kolarze amatorzy zainteresowani rywalizowaniem z innymi zawodnikami mają w naszym kraju coraz mniej powodów do narzekań. Zawody rowerowe w ubiegłym roku były co prawda anulowane, miało to jednak związek z sytuacją pandemiczną. Nie da się jednak ukryć, że przybywa ciekawych, profesjonalnie zorganizowanych oraz po prostu wartościowych imprez. Mamy zarówno duże wydarzenia przewidziane na start setek zawodników, jak i kameralne wyścigi, do których przystępuje maksymalnie kilkadziesiąt osób. Każdy może znaleźć coś dla siebie i o to w tym chodzi.

Nawet pobieżne przejrzenie listy tegorocznych zawodów przywodzi na myśl jedno spostrzeżenie – więcej tras, w których z powodzeniem można wystartować na gravelu, a także kilka zawodów dedykowanych właśnie „szutrowcom”. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać nikogo, kto śledzi trendy w branży. Skoro od kilku lat rowery tego typu opuściły niszę i obecnie biją rekordy popularności, to nic dziwnego, że organizuje się im dedykowane zawody. Sytuacja w Polsce nie odbiega pod tym względem od sytuacji panującej za granicą, gdzie również jak grzyby po deszczu wyrastają zawody gravelowe.

Tyle słowem wstępu, przejdźmy teraz do konkretnych maratonów MTB, ultramaratonów, wyścigów szosowych, gravelowych i innych istotnych imprez rowerowych dla amatorów. Oto wydarzenia kolarskie w 2021 roku!

Kalendarz eventów rowerowych MTB - 2021 rok

Najciekawsze zawody MTB dla amatorów w 2021 roku.

MTB Pomerania Maraton

TerminMiejsceZapisy
od 28 marca do 4 wrześniaPomorze– internetowo do 2 dni przed startem
– w biurze zawodów do 2h przed startem

Terminy imprez:

 • 28 marca – Luzino
 • 15 maja – Szemud
 • 12 czerwca – TBA
 • 4 sierpnia – TBA
 • 24 sierpnia – Pelplin
 • 4 września – Gdańsk

Organizowana na Pomorzu seria zawodów w formule klasycznego maratonu MTB. To zdecydowanie impreza, na której wypada być każdemu kolarzowi z północnej Polski. Cykl wyścigów kończy się wielkim finałem w Gdańsku.

Bike Maraton

TerminMiejsceZapisy
od 17 kwietnia do 9 październikaDolny Śląsk3-4 tygodnie przed startem zawodów

Bike Maraton to jeden z największych cykli zawodów MTB w Polsce. Każda jego edycja składa się z kilku wydarzeń. Przeglądając kalendarz imprez kolarskich na 2021 rok można zauważyć, że zaplanowano ich aż 12. Seria Bike Maraton wyróżnia się pod względem profesjonalnego poziomu organizacji, a także tego, że jest kierowana do wszystkich rowerzystów. Wielość dystansów i kategorii sprawia, że na zawodach rywalizują zarówno amatorzy, jak i czołówka sceny MTB w Polsce. Oto wyścigi rowerowe w 2021 roku, należące do cyklu Bike Maraton.

Edycja 2021:

 1. Miękinia – 17 kwietnia (termin rezerwowy 28 sierpnia)
 2. Jelenia Góra – 2 maja (niedziela) – UCI MTB Marathon Series!
  (termin rezerwowy 19 lub 26 września)
 3. Złotoryja – 15 maja
 4. Polanica-Zdrój – 29 maja
 5. Srebrna Góra – 12 czerwca – Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB
 6. Szklarska Poręba – 3 lipca – Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba!
 7. Bielawa – 17 lipca
 8. Obiszów – 1 sierpnia
 9. Kowary – 14 sierpnia
 10. Świeradów-Zdrój – 11 września
 11. Sobótka – 9 października

Zapisy na każde zawody będą uruchamiane na około 3-4 tygodnie przed ich startem, dlatego warto na bieżąco śledzić stronę organizatora.

Bike Atelier MTB Maraton

TerminMiejsceZapisy
od 25 kwietnia do 9 październikaŚląsk, różne lokalizacjedo 11 września

Terminy imprez:

 • 25 kwietnia
 • 9 maja
 • 16 maja
 • 6 czerwca
 • 13 czerwca
 • 20 czerwca
 • 4 lipca
 • 8 sierpnia
 • 22 sierpnia
 • 12 września
 • 26 września
 • 9 października

Cykl maratonów Atelier MTB Maratonu, czyli stosunkowo młoda impreza w kalendarzu polskich zawodów dla kolarzy górskich. Doskonała propozycja dla osób chcących przez cały sezon startować w ramach jednego wydarzenia. W każdej z kilkunastu lokalizacji zaplanowano niezwykle ciekawą trasę.

Na zainteresowanych czekają dwa dystanse – Pro (50-75 km) oraz Hobby (20-40 km). 

Challenge Sudety MTB

TerminMiejsceZapisy
26-30 lipcaStronie Śląskie, Głuszycado wyczerpania limitu

Sudety MTB Challenge to etapowy wyścig o bogatych tradycjach. Po raz pierwszy odbył się w 2005 roku. Zawodnicy mają do wyboru dwa warianty trasy – standardową Classic oraz skróconą Lite. Ścieżki są dosyć wymagające technicznie i dostarczają nie tylko wielu sportowych emocji, ale także satysfakcji.

Dużym atutem imprezy jest również profesjonalna organizacja i świetne zaplecze logistyczne. Uczestnicy nie muszą się niczym martwić, mogą myśleć wyłącznie o starcie, ponieważ wszystko inne jest dopięte na ostatni guzik przez organizatorów.

4 Towers Ochotnica MTB

TerminMiejsceZapisy
5-8 sierpniaOchotnica Górnado 4 sierpnia

Czteroetapowy wyścig MTB po Podhalu. Z pewnością jedno z najciekawszych wydarzeń w kalendarzach amatorskich zawodników MTB. Na kolarzy czekają aż trzy dystanse:

FUN – około 80 km z prawie 3700 metrami przewyższenia,

HARD – około 134 km, w tym 6100 metrów przewyższeń,

HELL – około 195 km, w tym 8500 metrów przewyższeń,

Do tańca i różańca, czyli zawody dla graveli

kalendarz imprez gravelowych 2021Najciekawsze imprezy gravelowe w 2021 roku.

PYRA TRAIL 2021 Wielkopolski Maraton Gravelowy

TerminMiejsceZapisy
24 kwietniaPrusinowodo wyczerpania limitu 200 uczestników

Pyry nieodłącznie związane są z Poznaniem, dlatego Pyra Trail to oczywiście maraton gravelowy, którego trasa przebiega wyłącznie w granicach Wielkopolski. Na uczestników najpierw czeka 300 kilometrów po szutrach, leśnych duktach, polnych drogach i częściowo asfaltach, a potem impreza integracyjna i ognisko z pieczonymi ziemniakami.

Bałtyk 600

TerminMiejsceZapisy
30 kwietniaSzczecindo wyczerpania limitu

Zawody, których trasa przebiega od Szczecina do Gdańska, czyli przez większość polskiego wybrzeża. Uczestnicy mają do pokonania 600 kilometrów w limicie czasowym 84 godzin. Suma przewyższeń to około 1700 metrów. Organizatorzy klasyfikują poziom trudności zawodów jako łatwy.

Sudovia Gravel

TerminMiejsceZapisy
7 majaSuwałkiod 1 stycznia do wyczerpania limitu

Impreza „objeżdżająca” szutry Suwalszczyzny. Stoją za nią organizatorzy wyścigu Great Lakes Gravel, czyli ekipa doświadczona w gravelowych klimatach. Co ciekawe, Sudovia to zawody o różnych obliczach – uczestnicy mogą wybrać jeden z dwóch wariantów trasy – ultramaraton do pokonania „na raz” lub klasyczny trzyetapowy wyścig. Obie wersje są niezwykle ciekawymi propozycjami i powinny przynieść uczestnikom masę sportowych emocji na łonie wciąż jeszcze dzikiej natury.

Gothica Trail

TerminMiejsceZapisy
21 majaJarosławiecdo wyczerpania limitu

Imprezy rowerowe w 2021 roku ubogaci również rowerowy ultramaraton gravelowy przez Pomorze Środkowe. Organizatorzy zadbali, aby event okazał się dla uczestników czymś więcej niż wyścigiem przez szutry z punktu A do punktu B. Trasa nie tylko wiedzie przez mało znany region Polski, ale także kieruje zawodników do 9 kamieni milowych, czyli historycznych atrakcji.

Wanoga Gravel

TerminMiejsceZapisy
27 maja 2021Kościerzynado wyczerpania limitu

Jak sama nazwa wskazuje – jest to gravelowy ultramaraton po Kaszubach i okolicy. Trasa liczy niecałe 600 kilometrów i prawie 4400 metrów przewyższeń. Start w tych zawodach to świetny sposób na poznanie pomorskich szutrów, także polnych dróg i leśnych duktów.

Baltic Bike Challenge

TerminMiejsceZapisy
8 maja 2021Świnoujściedo wyczerpania limitu

Ultramaraton, którego 700-kilometrowa trasa prowadzi wzdłuż polskiego wybrzeża. Uczestnicy przejadą przez wiele pięknych, znanych między innymi z pocztówek miejsc. Nikt, kto da się porwać tej przygodzie, nie będzie później żałował.

Pomorska 500

TerminMiejsceZapisy
3 czerwcaCzarnocin nad Zalewem Szczecińskimlimit wyczerpany

Organizatorzy tego wyścigu wzięli na tapet mniej znane rejony Pomorza i Pomorza Zachodniego. Trasa tego dedykowanego gravelom ultramaratonu mierzy 530 kilometrów i co ciekawe, ani razu nie przecina się z jakąkolwiek rzeką. Oznacza to, że uczestniczy zawodów na pewno nie natkną się na żaden most, jednak z pewnością mogą liczyć na epicką przygodę na północy kraju.

ŚWiR

TerminMiejsceZapisy
10 czerwcaOlsztyndo wyczerpania limitu 300 miejsc

ŚWiR to ultramaraton gravelowy, który rusza z serca Warmii i całą swoją trasą trzyma się historycznych granic tej krainy. Zawodnicy startują w formule bez jakiegokolwiek wsparcia i mają do przejechania 555 kilometrów po warmińskich szutrach i bezdrożach. 

Mazowiecki Gravel

TerminMiejsceZapisy
11 czerwcaWarka nad Pilicądo wyczerpania limitu

Rowerowy ultramaraton dookoła Mazowsza. Zawodnicy jadą w formule „0 wsparcia” i w limicie czasowym 60 godzin mają za zadanie zatoczyć po wyznaczonym śladzie szerokie koło wokół Warszawy. Przygotowana przez organizatorów 550-kilometrowa trasa to idealny sposób na spróbowanie swoich sił na dystansie ultra, przy okazji lepsze poznanie najpiękniejszych zakątków Mazowsza.

Ultra Sudety Gravel Race

TerminMiejsceZapisy
17 czerwcaPolanica Zdrójdo wyczerpania limitu

Gravelowy ultramaraton w formule pełnej samowystarczalności. Kalendarz imprez rowerowych na rok 2021 nie byłby pełen bez tego wyścigu. Na startujących czeka ponad 500-kilometrowa trasa po malowniczych Sudetach. Wyścig rozpoczyna się w Górach Bystrzyckich i prowadzi przez Góry Stołowe, Wzgórza Lewińskie, Góry Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Góry Bardzkie, pasmo Gór Sowich, Pogórze Wałbrzyskie, Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne, Góry Suche, Wzgórza Włodzickie, Góry Bystrzyckie. Na trasie na pewno nie zabraknie tego, co szutrowcy lubią najbardziej, czyli pięknych widoków oraz męczących podjazdów.

Gravel Man

TerminMiejsceZapisy
5 maja
26 czerwca
17 lipca
14 sierpnia
Supraśl, Częstochowa, Gdańsk, Starachowicedo wyczerpania limitu

Dedykowana gravelowcom seria czterech zawodów-wypraw. Organizatory zabierają uczestników w zupełnie różne regiony kraju – na Podlasie, do Małopolski, na Pomorze i w Góry Świętokrzyskie. Imprezy odbywają się co miesiąc – od maja do sierpnia. W każdej lokalizacji przygotowano trasy na kilku dystansach, aby każdy mógł znaleźć wyzwanie odpowiednie swoim możliwościom.

Wisła 1200

TerminMiejsceZapisy
3 lipcaPrzysłop pod Baranią Górąlimit wyczerpany

Wisła 1200 to idealna impreza dla najwytrwalszych gravelowców – 1200 kilometrów drogami, ścieżkami i szutrami wzdłuż królowej polskich rzek. Cała Polska, od Baraniej Góry aż po Gdańsk, przemierzona z dala od ruchliwych dróg i szos. Limit czasowych na przejechanie trasy to 180 godzin.

Brejdak Gravel 700

TerminMiejsceZapisy
15 lipcaFirlejdo wyczerpania limitu


Szutrowy maraton po Lubelszczyźnie organizowany przez ekipę, która stoi także za imprezą Wanoga Gravel. W Brejdaku można wystartować na dystansie ultra (700 km) lub zwykłym (bagatela 400 km). Trasy nieco się od siebie różnią, jednak obie wytyczono przez jedne z najlepszych gravelowych miejscówek w Polsce.

Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour

TerminMiejsceZapisy
29 lipcaŚwinoujściedo wyczerpania limitu.

Wyścig Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour od Świnoujścia do Ustrzyk Górnych, czyli najdłuższa trasa, jaką można wyznaczyć po linii prostej w granicach naszego kraju. Prowadzi ona przez różnej jakości asfalty, szutry, pola i lasy, dlatego zawodników czeka przygoda w prawdziwie survivalowym stylu. Każdy, kto zostanie „finiszerem” w limicie czasowym 130 godzin, ten może uznać się zwycięzcą.

Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race

TerminMiejsceZapisy
16 sierpniaJakuszyce do wyczerpania limitu.

Jak piszą o tej imprezie organizatorzy – Gravmageddon to „wyścig gravelowy (i nie tylko) po najpiękniejszych miejscówkach Karkonoszy, Gór Izerskich i Rudaw Janowickich”. Warto dodać do tego, że dla szutrowców przygotowano około 350-kilometrową trasę oraz 8500 metrów przewyższeń.

Kórnicki Maraton Turystyczny 

TerminMiejsceZapisy
24 kwietniaPrusinowo k. Kórnikaod 7 lutego do wyczerpania limitu miejsc

Start w Kórniku pod Poznaniem i około 500 kilometrów po zachodniej Polsce. Trasa zmienia się co roku, jednak prowadzi przez drogi bezpieczne i ciekawe pod względem krajobrazowym. Można także spróbować swoich sił na krótszym dystansie – 300 km.

Góry 400  Polish Bike Tour

TerminMiejsceZapisy
8 lipcaSanokdo wyczerpania limitu

Jedna z trudniejszych dla zawodników impreza od zespołu Polish Bike Tour. Pomimo tego, że dystans jest najkrótszy, to przebiega od Sanoka do Żywca, na 400 kilometrach uczestnicy będą musieli pokonać niemal 9000 metrów przewyższeń. Właśnie z tego powodu sami organizatorzy przyznają, że to bardzo wymagający rajd.

Poland Gravel Race 2021

TerminMiejsceZapisy
12 sierpniaPrzemyśldo wyczerpania limitu

Poland Gravel Race to impreza, o której najwięcej mówią podstawowe informacje – 540 kilometrów do pokonania, 10000 metrów podjazdów oraz przejazd przez góry od Podgórza Przesmyckiego, przez Bieszczady aż po Pieniny i Tatry. Wszystko to po dosyć wymagających, ale zdecydowanie wartych poświęconego trudu drogach. Okoliczności idealne dla długodystansowców na gravelach.

Robinsonada

TerminMiejsceZapisy
21 sierpniaToruńod 1 marca do startu zawodów lub wyczerpania limitu

Przeglądając kalendarz imprez rowerowych na 2021 rok można dostrzec, że to jedno z nielicznych wyzwań skupionych na województwie kujawsko-pomorskim. Jak przystało na ultramaraton nazwany mianem „robinsonady”, jego uczestnicy mogą liczyć na trudną, survivalowo-bikepackingową przygodę. Trasa liczy około 500 km i prowadzi wokół jezior, lasów oraz kujawskich bezdroży.

Warta Gravel

TerminMiejsceZapisy
27 sierpniaPoznańdo wyczerpania limitu 200 miejsc

Nowa impreza w kalendarzu „ultrasów”. W 2021 odbędzie się pierwsza edycja wyścigu Warta Gravel, jednak przewidujemy, ze stanie się to obowiązkowy start u wszystkich gravelowców z Wielkopolski i okolic. Na uczestników czeka 404 kilometrów niezapomnianej wyprawy przez centralną Polskę.

Zachód Polish Bike Tour

TerminMiejsceZapisy
11 wrześniaŻywiecdo 11 września

Pod względem trudności jest to „średniak” w ramach serii Polish Bike Tour. Zawodnicy będą mieli do przejechania 800 kilometrów z Żywca do Szczecina. Limit czasu to 192 godziny, a suma przewyższeń – 5100 metrów.

Szuter Master 

TerminMiejsceZapisy
od 29 maja do 25 wrześniakilka lokalizacjido wyczerpania limitu

Pierwszy w naszym kraju cykl wyścigów gravelowych, którego organizatorzy zabiorą uczestników w różne miejsca Polski. Wszystko po to, aby zawodnicy poznali najlepsze i najpiękniejsze „szutry”. W każdym z terminów na zawodników czekają dwa dystanse trasy do wyboru – krótki (50-80 km) i długi (15-200 km).

W 2021 roku zaplanowano aż 5 imprez:

 • 29 maja – Mazowsze
 • 19 czerwca – Beskid Niski
 • 24 lipca – Ziemia Kłodzka
 • 21 sierpnia – Suwalszczyzna
 • 25 września – Kaszuby

Suwalskie Tropy Race

Termin
Miejsce
Zapisy
24 lipca
Suwałki, Huta
do wyczerpania limitu 400 osób

Organizatorzy tego wydarzenia  z przekorą twierdzą, że to "wyrypa po szutrach północno – wschodniej Polski". Jednak każdy, kto miał okazję doświadczyć uroków Suwalszczyzny, ten wie, że to raczej wyprawa przez piękną krainę czystych jezior, rzek i lasów. 

Uczestnicy wyścigu mogą wybrać długi (500 kilometrów) lub krótki (200 kilometrów) wariant trasy. Osoba odpowiedzialna za wytyczenie przebiegu zawodów zadbała o to, żeby nie zabrakło na niej prawdziwie szutrowych dróg ani przewyższeń. Dlatego impreza powinna przypaść do gustu mocnym zawodnikom.

Impreza wyłącznie dla drużyn – 24h Rajd Rowerowy Arkun

TerminMiejsceZapisy
11-12 wrześniaSulmin k. Żukowado 10 września

Drużynowy rajd rowerowy Arkun odbywający się w wyjątkowo emocjonującym formacie. Czteroosobowe zespoły mają za zadanie pokonać jak najwięcej okrążeń 10-kilometrowej trasy w ciągu 24 godzin. Zawodnicy działają jak sztafeta, ponieważ tylko jeden reprezentant drużyny może znajdować się w danym momencie na „pętli”.

Cienkie opony i szybkie rowery, czyli coś na szosę

Kalendarz imprez szosowych w 2021 rokuNajatrakcyjniejsze zawody szosowe w 2021 roku.

 

Tour de Silesia

TerminMiejsceZapisy
22-23 majaGodów
Limit wyczerpany

Szosowy maraton wśród malowniczych krajobrazów pogranicza Polski i Czech. Organizatorzy przewidują aż trzy warianty trasy, różniące się przede wszystkim dystansem:

Classic – 500 km

Mini – 300 km

Family – 100 km

Swoich sił w Tour de Silesia mogą spróbować nie tylko zaprawieni w bojach maratończycy, ale i debiutanci – każdemu według potrzeb.

Maraton Dookoła Polski

TerminMiejsceZapisy
21-31 sierpniaJastrzębia Góra – latarnia morska w Przylądku Rozewie.Trwają aż do wyczerpania limitu zawodników.  

MRDP to maraton szosowy, którego nazwa zdradza całą ideę imprezy – około 3200 km trasy przebiegającej wzdłuż granic Polski. Limit czasowy na pokonanie tego dystansu to równe 10 dni, więc szansę na skończenie wyścigu mają wyłącznie doświadczeni zawodnicy. Nic więc dziwnego, że w pierwszej edycji zawodów wystartowało zaledwie dwóch uczestników, a jeden z nich był organizatorem maratonu. Wydarzenie z czasem nabrało rozgłosu i w ostatniej edycji wystartowało już kilkadziesiąt osób.

Piękny Wschód

TerminMiejsceZapisy
24-25 kwietniaParczewzapisy zostały zamknięte pod koniec 2020 roku

Ultramaraton szosowy rozgrywany w województwie lubelskim. Można w nim wystartować na dystansie 262 lub 503 km.  Zawodnicy mają do wyboru trzy formuły startu – Open, Solo oraz Team. Warto wybrać tę imprezę ze względu na dobrą organizację oraz ciekawą trasę w urokliwej okolicy.

Piękny Zachód

TerminMiejsceZapisy
5-6 czerwcaNiesuliceod 18 stycznia do 30 kwietnia lub do wyczerpania limitu

Podobnie jak swój „wschodni” odpowiednik opisany powyżej, Piękny Zachód jest częścią cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich. Trasa tej imprezy również liczy około 500 kilometrów, dokładnie 502. Ze względu na lokalizację, zawodnicy mają do pokonania wiele przewyższeń. W 2020 roku było to prawie 10 000 metrów w pionie.

Pierścień Tysiąca Jezior

TerminMiejsceZapisy
3-4 lipcaLubominodo 25 czerwca

Ultramaraton, którego trasa liczy ponad 610 kilometrów i wiedzie przez malownicze tereny Warmii, Mazur i Podlasia. Na zawodników czeka 7 punktów kontrolnych, a czas na pokonanie całego dystansu to 40 godzin. Pierścień Tysiąca Jezior jest częścią cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich.

Karpacki Hulaka

TerminMiejsceZapisy
23-25 lipcaTarnówdo 23 czerwca

Karpacki Hulaka - górski ultramaraton w samowystarczalnej formule. Dokładny przebieg trasy zależy od samego zawodnika, ponieważ obowiązkowe są jedynie punkty kontrolne i niektóre segmenty. Resztę drogi należy ustalić samemu. Limit czasu to 55 godzin, a średni dystans to około 550-650 kilometrów i około 10 000 m „w pionie”.

Brevet 

TerminMiejsceZapisy
od 17 kwietnia do 18 wrześniaróżneprzed startem zawodów

Seria zawodów w formule Brevet Randonneurs Mondiau, czyli rajdów szosowych na dystansie 200 kilometrów, rozgrywanych w normalnym ruchu drogowym. Organizatorzy planują je w taki sposób, aby uniknąć dużego natężenia samochodów, jednak uliczne okoliczności dodają wyścigowi elementu nieprzewidywalności.

 • Ożarów Mazowiecki (200km) – 17.04.2021
 • Charsznica (200km) –  24.04.2021
 • Zwierzyniec (200 km) – 15.05.2021, (równolegle 200km oraz 100km z odcinkiem szutrowym, polecany członkom rodzin uczestników )
 • Mińsk Mazowiecki (200km) – 26.06.2021
 • Lubawa (200km) – 10.07.2021
 • Ożarów Mazowiecki (200km) – 18.09.2021

Maraton Podróżnika

TerminMiejsceZapisy
12-13 czerwcaDylągówkado 12 maja

Bardzo ciekawa impreza, ponieważ każda edycja odbywa się w innym rejonie kraju. Idea na wyścig zrodziła się na internetowym forum podrozerowerowe.info i to jego użytkownicy w drodze głosowania decydują o dokładnym przebiegu trasy. W 2021 roku będzie to pętla wiodąca w okolicach Krosna, Ustrzyk i Przemyśla. Zaplanowane dystanse w Maratonie Podróżnika to 300 i 500 km.

Śląski Maraton w Mszanie

TerminMiejsceZapisy
20-21 czerwcaMszanado 20 maja

Śląski Maraton Rowerowy 24h to impreza rozgrywana na pętlach, dlatego każdy zainteresowany może znaleźć w Mszanie odpowiedni dla siebie dystans. Od 50, przez 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, aż do 750 kilometrów. Krótsze trasy to świetny sposób na debiut w maratonach kolarskich, natomiast najdłuższe warianty mogą stanowić prawdziwe wyzwanie dla zaprawionych w bojach śmiałków.

Beskidzki Zbój

TerminMiejsceZapisy
17-18 lipcaUjsoły (30 km od Żywca)do wyczerpania limitu 300 miejsc

Ponad 500-kilometrowa trasa, na której zawodnicy pokonają około 8000 metrów przewyższeń. Punkty kontrolne zostały wyznaczone w miejscach związanych z najsłynniejszymi beskidzkimi zbójami. Piękne okoliczności przeplatają się na tych zawodach z lokalnymi legendami – trudno o lepszy entourage do startu w długodystansowym wyścigu.

Kaszebe Runda

TerminMiejsceZapisy
13 czerwcaKościerzynado wyczerpania limitu

Kaszebe Runda to szosowy maraton dookoła Kaszub. Można wystartować na jednym z trzech dystansów – Magister (65 km), Doktor (125 km) oraz Profesor (200 km). Najkrótsza trasa w połowie przebiega po nawierzchniach leśno-szutrowych, więc to znakomita propozycja dla gravelowców.

Rajd Wokół Tatr

TerminMiejsceZapisy
29 sierpniaNowy Targod 1 maja do zapełnienia list startowej

Impreza dla szosowców, którzy zamiast maratonów wolą raczej klasyczne dystanse. Na Rajdzie Wokół Tatr czeka na nich 205 kilometrów i 2500 m przewyższeń. Część trasy przebiega przez Słowację. Organizatorzy nazywają to wydarzenie „rajdem”, a nie „wyścigiem”, ponieważ nie chodzi w nim wyłącznie o sekundy i waty, lecz także o przeżycia na pięknej trasie.

Maraton Północ Południe  

TerminMiejsceZapisy
11-14 wrześniaHelod 2 listopada 2020 do startu zawodów

Wyjątkowy maraton szosowy, którego trasa przecina Polskę na pół. Zawodnicy startują na Helu i finiszują przy schronisku na Głodówce. Całość, czyli ponad 1000 kilometrów, przebiega po asfaltowych drogach o niskim natężeniu ruchu, dlatego Maraton Północ Południe to doskonała okazja na przejechanie całego kraju wzdłuż. A wszystko to w 3 dni.

Velo Baltic

TerminMiejsceZapisy
16 maja
27 czerwca
31 lipca
22 sierpnia
18 września
Szczecinek
Połczyn Zdrój
Białogard
Słupsk
Koszalin
do startu zawodów 

Eventy kolarskie w 2021 roku ubogaca także seria wyścigów szosowych organizowanych na Pomorzu Środkowym. Celem imprezy jest przede wszystkim propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, dlatego w zawodach może wziąć udział każdy zainteresowany. Nie oznacza to jednak, że na starcie zabraknie zawodników kochających ducha rywalizacji. Wyjątkowym gościem słupskiego Velo Baltic będzie Paweł Poljański, czyli worldtourowy kolarz z ekipy Bora-Hansgrohe.