Zakupy na raty
nawet w 15 minut
- Marka: MANITOU
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Amortyzatory Manitou to wytrzymałe elementy ze sprężyną powietrzną lub stalową. Zdecydowaną większość widelców marki ze Stanów Zjednoczonych stanowią modele o skoku 100 mm do XC czy maratonu. Nie zabrakło też odpowiedników o większym ugięciu – wykonanych z myślą o enduro czy DH. Przekonaj się, jak łatwo wybrać solidny amortyzator, który przyda się w Twoim rowerze!
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Odbiór
w punkcie
Darmowa
dostawa
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Wśród oferowanych przez nas elementów producenta zza oceanu znajdziesz widelce różniące się wartością ugięcia. Amortyzatory Manitou są w dużej mierze przeznaczone do cross-country, co dotyczy zwłaszcza modeli o skoku 100 mm. Przykładem może być widelec Markhor ze sprężyną powietrzną i tłumikiem Kwik Toggle, który jest autorskim rozwiązaniem firmy z USA. Opisywany komponent wyróżnia m.in. łatwa regulacja kompresji.
Popularną linią widelców Manitou są także amortyzatory Machete występujące również w przystępniejszej cenowo wersji COMP. Przebierając w modelach spod znaku maczety, zwróć uwagę na dwa tryby pracy tłumika Toggle – może być odblokowany lub zablokowany. Listę modeli o stumilimetrowym ugięciu, których sylwetkę chcemy przybliżyć, zamyka widelec Manitou Circus Expert. To amortyzator, który jest często wybierany do dirtu czy slopestyle’u. Model wyróżnia stalowa sprężyna z powietrznym wsparciem i mocne golenie magnezowe z aluminiowym wnętrzem.
Większy skok, bo 180-milimetrowy, cechuje widelec Mezzer PRO, który wykonano z myślą o ścieżkach i enduro. Wyposażony w medium powietrzne amortyzator rowerowy Manitou ma regulację ugięcia co 10 mm, dlatego sprawdzi się na przeróżnych trasach. Identyczna sprężyna co w modelu Mezzer PRO znajduje się w widelcu Dorado Expert, polecanym do downhillu czy freeride’u. Amortyzator ten ma lekkie i wytrzymałe golenie ze stopu aluminium 6000. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby model przydał się podczas jazdy w eMTB – wytrzymały komponent sprawdza się nawet w e-bike’u!
Powiązane kategorie: