Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Dampery FOX RACING SHOX

Damper FOX to idealny wybór na trudne, górskie warunki. Gwarantuje efektywne tłumienie wstrząsów, a dzięki zaawansowanym technologiom stosowanym przez amerykańskiego producenta, takim jak choćby autorska powłoka Kashima, wyróżnia się płynną, bezproblemową pracą. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz modele cenione przez rowerzystów, spośród których z pewnością wybierzesz produkt odpowiedni do Twojego roweru.

Wyczyść filtry
  • Marka: FOX RACING SHOX
Marka FOX RACING SHOX
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do
4,0

1 opinia

1 399  zł
-53% Najniższa cena: 2 999 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
5,0

1 opinia

2 199  zł
Cena katalogowa: 4 489 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
2 249  zł
Cena katalogowa: 4 539 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
4,0

1 opinia

2 499  zł
-17% Najniższa cena: 2 999 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
2 899  zł
-12% Najniższa cena: 3 299 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
5,0

1 opinia

3 099  zł
-28% Najniższa cena: 4 299 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Damper FOX to doskonały wybór dla rowerzystów jeżdżących na rowerach full suspension. Zależnie od wybranego modelu pozwoli płynnie pokonywać nawet najtrudniejsze trasy. Efektywnie tłumi wstrząsy wywoływane przejazdem po kamieniach czy wystających korzeniach i redukuje siłę uderzenia podczas lądowania z wysokiego dropa. Przekłada się to na łatwiejsze utrzymanie stabilności i zwiększone bezpieczeństwo rowerzysty.

Wybierz damper FOX dopasowany do Twoich potrzeb

Przeznaczenie, to bardzo ważny aspekt podczas wyboru amortyzatora fox. Tylny resor, czyli damper, musi być dobrze dopasowany do ramy. Dlatego tak istotne jest, aby przed zakupem sprawdzić zarówno jego skok, jak i długość montażową oraz porównać je z parametrami udostępnionymi przez producenta ramy, żeby zyskać pewność, że zakupiony produkt będzie z nią kompatybilny. Warto pamiętać, że im bardziej ekstremalna dyscyplina, tym skok powinien być większy – najmniejsze stosuje się do XC, a największe przy enduro i downhillu.

Tylny amortyzator FOX z blokadą i regulacją

Przy wyborze dampera zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele takie, jak np. Float DPS lub Float X2, które wyposażono w blokadę skoku. Znacznie ułatwia ona pokonywanie podjazdów i jazdę na równej nawierzchni. Dobrze jest też rozważyć medium ściskane – wersje powietrzne są droższe w eksploatacji, ale lżejsze i oferują większe możliwości w kwestii regulacji. Modele sprężynowo-olejowe, jak DHX2 doskonale wyłapują natomiast nawet najmniejsze nierówności.

Kluczowa dla wielu użytkowników może być także możliwość regulacji. W niektórych modelach, przy pomocy specjalnych pokręteł można w prosty sposób zmieniać siłę tłumienia oraz odbicia. Dzięki temu rowerzysta jest w stanie lepiej dopasować działanie dampera do swoich potrzeb, co w odczuwalny sposób przekłada się na komfort podczas jazdy. Zbyt mocne odbicie może utrudniać zachowanie stabilności po lądowaniu z dużej wysokości, a za słabe nie poradzi sobie w terenie, w którym wyboje występują jeden po drugim.