Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Ładowarki do roweru elektrycznego

Ładowarka do roweru elektrycznego to niezbędny element wyposażenia każdego posiadacza e-bike’a. Pozwala ona na uzupełnienie stanu baterii akumulatora, dzięki czemu możemy korzystać z pełnej funkcjonalności pojazdu ze wspomaganiem. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz ładowarki rowerowe renomowanych marek, takich jak: Bosch, Shimano czy Mahle.

brak wyników
Od
Do

WYPRZEDAŻ

299 ,99 zł
-14% Najniższa cena: 347,99 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Tylko na pozór wybór nowej ładowarki do roweru elektrycznego może wydawać się prosty. Produkt powinien parametrami pasować do obecnie posiadanego zespołu komponentów, dzięki czemu zyskujemy pewność, że będzie pracował prawidłowo. Warto zwrócić uwagę na kilka cech.

Napięcie wyjściowe ładowarek rowerowych

Ładowarki do rowerów elektrycznych wybieramy, uwzględniając parametry pozostałych podzespołów. Nowy model powinien być kompatybilny z napięciem wejściowym i wyjściowym, a także z maksymalnym natężeniem. Dla przykładu Mahle X35 Charger E-bike ma napięcie wejściowe 42 V (DC), wyjściowe 100-240V (AC) oraz natężenie 4A.

Liczba pinów w ładowarce rowerowej

Poszukując nowej lub dodatkowej ładowarki do roweru elektrycznego, należy zwrócić uwagę nie tylko na zastosowane napięcie, ale także liczbę pinów. Najczęściej modele posiadają wtyczki z trzema (np. Bosch Standard Charger) lub siedmioma pinami (Mahle X20 Active Charger E-bike). Co ważne, nie wszyscy producenci stosują tego typu standard, czego przykładem jest Shimano Steps EC-E8004-1. Wybór niewłaściwego wariantu sprawi, że urządzenia nie będziemy mogli fizycznie podpiąć pod e-bike’a.

Dedykowana czy uniwersalna ładowarka do roweru elektrycznego?

Zdecydowanie najbardziej odpowiednim wyborem będzie zakup dedykowanej ładowarki do akumulatora rowerowego, którą rekomenduje producent osprzętu. Niekiedy nie jest to jednak możliwe. Wówczas dopuszczalnym będzie inwestycja w zamiennik. Będzie to jednak działanie na własne ryzyko.