Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Zestaw do odpowietrzania hamulców SHIMANO

Posiadacze hydraulicznych hamulców tarczowych w rowerach muszą pamiętać o regularnej zmianie i uzupełnianiu płynu hamulcowego. W czasie wykonywania tej czynności konieczne jest właściwe odpowietrzenie całego układu, które pozwoli usunąć z przewodów pęcherzyki powietrza, zakłócające efektywną pracę zacisków. Choć sama czynność nie jest skomplikowana, to wymaga jednak wykorzystania właściwych akcesoriów. Proces ten umożliwiają między innymi specjalne zestawy do odpowietrzania Shimano. Znajdziesz je na CentrumRowerowe.pl!

Wyczyść filtry
  • Marka: SHIMANO
Od
do

Nowość

Nowość

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Hydrauliczne hamulce tarczowe to niewątpliwie wydajne i bardzo efektywne rozwiązanie, które pozwala w prosty sposób zatrzymać rower wtedy, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba. Wyróżniają się wysoką kulturą pracy nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Aby jednak taki stan rzeczy się utrzymał, koniecznie jest zachowanie ich we właściwej kondycji. Jedną z czynności, które to umożliwiają, jest zadbanie o to, aby w przewodach nie było pęcherzyków powietrza. Ich usunięcie umożliwia zestaw do odpowietrzania Shimano.

Zestaw do odpowietrzania hamulców Shimano – jak działa?

Zestaw do odpowietrzania hamulców rowerowych Shimano jest bardzo prosty w użyciu. Zależnie od wariantu może składać się z lejków i zatyczek, strzykawek, przewodów i innych elementów, dzięki którym możliwe jest wtłoczenie w układ hamulcowy nowego płynu, w taki sposób, aby wypchnął on zarówno stary preparat, jak i zalegające w przewodach powietrze. Dzięki temu tłoczki we właściwy sposób wypychają klocki hamulcowe zaciskające się na tarczy i wykorzystujące siłę tarcia do zwalniania obrotów koła.