Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Komplet kół DT SWISS ER 1600 Spline

2 399  zł
Cena katalogowa: 2 540

Wybrana przez Ciebie konfiguracja jest aktualnie niedostępna. Zmieniliśmy parametry podświetlone na niebiesko, sprawdź je przed zakupem.

Raty 10 x 0%

239.90 zł x 10 rat 0%


Raty odroczone

Do września nie płacisz!


Oblicz ratę
Produkt dostępny tylko stacjonarnie. Zapraszamy do naszego salonu!
Ostatnia 1 szt.
Warszawa (CH Okęcie Park) Aleja Krakowska 61, 02-183 Warszawa

Dostępne: 1 szt.

  Kolor: czarny
 • Rozmiar koła:
 • Typ bębenka:
 • Wysokość obręczy:

Komplet kół DT SWISS ER 1600 Spline to najpopularniejszy model z serii Endurance szwajcarskiego producenta, stanowiący udany mariaż najlepszych komponentów dla maksymalnej wydajności. Linia DT SWISS Endurance to połączenie doskonałej aerodynamiki z komfortem i niezawodnością. ER 1600 Spline swój pełny potencjał ukazują tym bardziej, im pogarsza się jakość drogi, przekształcając każdy wat w przyczepność do przodu. Niestraszne im zbaczanie z trasy, aby odkryć co kryje się za tym wyboistym zakrętem, ani pokonywanie ostrych zjazdów z pełną prędkością i maksymalną kontrolą. Niezależnie od nierówności czy pęknięć na asfalcie. Koła są w wersji disc, dedykowane pod hamulce tarczowe.

Najważniejsze cechy:

Najwyższa jakość w cenie

Konstrukcyjnie nie ma tutaj kompromisów, wszystkie komponenty opracowane przez DT SWISS, z gwarancją najwyższej jakości i trwałości. Lekkie aluminiowe obręcze o wysokości 32 mm i szerokości wewnętrznej 20 mm, są przystosowane do systemu bezdętkowego Tubeless. Piasty to sprawdzone i gotowe na wszystkie wyzwania, DT 350 na uszczelnionych łożyskach maszynowych i pod sztywne osie, z niezawodnym 18 zapadkowym systemem Ratchet na tyle. Szprychy to aerodynamicznie zoptymalizowane DT Aero Comp Wide Stright / DT New Aero Straightpull o spłaszczonym kształcie. 24 sztuki w każdym z kół. Nyple? Również spod tego samego szyldu, aluminiowe DT Pro Lock Squorx ProHead.

Szwajcarski Handmade

Każde koło DT Swiss jest budowane ręcznie, jednak sama koncepcja handmade nie jest sama w sobie gwarancją zbudowania stabilnego i trwałego komponentu. Do zbudowania wysokiej jakości produktu potrzebna jest wiedza oraz doświadczenie. I to właśnie doświadczenie jest powodem, dla którego producent nie postawił na maszynową produkcję kół. W trakcie zaplatania kół występuje wiele subtelnych różnic i czynników, których ludzie uczą się przez lata, dopracowując swój warsztat do perfekcji. Kolejną zaletą ręcznego budowania jest elastyczność nieosiągalna w takiej formie dla maszyn. Koła DT SWISS podczas procesu budowy są kilkukrotnie odprężane na każdą ze stron, aż zmiany odchyleń bocznych i pionowych oraz naprężenia szprych będą mieściły się w pożądanych tolerancjach. Na koniec przeprowadzane są rygorystyczne kontrole jakości, obejmujące równomierność napięcia szprych, centryczność oraz koncentryczność. Dopiero spełnienie wszystkich oczekiwań daje zielone światło, aby produkt finalny mógł opuścić halę montażową.

Technologie:

Ratchet System

To system zapadkowy o legendarnej niezawodności, opracowany i pierwotnie opatentowany przez markę DT SWISS. Jego działanie polega na zastosowaniu bardzo precyzyjnych pierścieni zazębiających (od 18 do nawet 54 zębów), zastępujących klasyczne zapadki (zazwyczaj 3 do 6 zapadek). Gwarantuje to najwyższą wydajność i szybszą reakcję na ruch korbą. Dzięki konstrukcji wciskowej, system pozawala na szybką i bez narzędziową konserwację oraz ekspresową konwersję na inny standard bębenka. Piasty z serii DT 370 mogą być wyposażone w podstawowy Ratchet LN, seria DT 350 posiada klasyczny Ratchet, z kolei serie DT 240 oraz DT 180 to lżejsza wersja Ratchet EXP.

Spline

To oznaczenie serii kół wyposażonych w proste szprychy Straightpull o idealnym zaplocie, połączone z najwyższej jakości piastami oraz precyzyjnie wykonanymi obręczami. Główną zaletą zastosowania prostych szprych jest eliminacja najsłabszego punktu klasycznych szprych, czyli gięcia mającego tendencję do pękania pod dużym obciążeniem. Ponadto dzięki nim można uzyskać bardziej równomierne rozłożenie naprężenia oraz ogólną większą sztywność kół. Jeszcze jedną zaletą jest atrakcyjny wygląd piast z charakterystycznym oczkowaniem, bez wysokich kołnierzy wymaganych dla szprych typu J-Bend.

System łożysk

Jednym z elementów mających wpływ na skuteczne działanie piasty niezależnie od siły zacisku wytworzonej przez system mocowania koła, jest sposób ułożenia łożysk. Aby te mogły skutecznie się obracać, zarówno promieniowo, jak i osiowo musi występować luz w zakresie tysięcznych milimetra. Aby to osiągnąć, DT SWISS opracowało sposób montażu łożysk w ściśle określonej kolejności. Pierwsze przylega do piasty i osi, zaś drugie do osi, ale nie do piasty. Dzięki temu oś jest minimalnie ściśnięta osiowo i powoduje wstępne obciążenie łożysk. Po zamontowaniu piasty w ramie lub widelcu, siła zacisku ściska oś i przeciwdziała wstępnemu napięciu. W rezultacie łożyska mogą się optymalnie obracać przy minimalnym tarciu. Taka konstrukcja pozwala zaoszczędzić dodatkową wagę, jest łatwa w serwisowaniu i szybka w konwersji do różnych systemów bębenka i osi.

System bezdętkowy Tubeless

Wszystkie zestawy kół DT SWISS są kompatybilne z oponami bezdętkowymi, co pozwala na jazdę przy niższym ciśnieniu dla jeszcze lepszej trakcji i większego komfortu. Konstrukcja przekroju obręczy umożliwia łatwiejsze wskakiwanie opony na miejsce. Nawet po napompowaniu standardową pompką podłogową. Z kolei dopracowany profil obręczy zapewnia precyzyjne i bezpieczne dopasowanie opony, co zapewnia pewność prowadzenia nawet podczas najostrzejszej jazdy.

Pro Lock

Jest to proces, w którym do gwintu nypla wstrzykiwany jest dwuskładnikowy, klejący płyn, co ma przełożenie na niezwykle trwałe konstrukcje kół. Po nakręceniu nypla na szprychę, aktywuje się klej i zaczyna twardnieć. Po jego całkowitym stwardnieniu nadal możliwe jest ponowne centrowanie koła, bez negatywnego wpływu na zabezpieczanie gwintu. Nyple z Pro Lock zapobiegają poluzowaniu połączenia szprycha-nypel, a trwałość kół zwiększa się nawet do 20 razy w porównaniu z konstrukcjami bez Pro Lock.

Specyfikacja

Informacje

 • Marka DT SWISS
 • Kolor czarny
 • Koło - Liczba szprych 24, 24
 • Maksymalne obciążenie do 130 kg
 • Materiał aluminium
 • Mocowanie tarczy centerlock
 • Montaż komplet
 • Piasty - łożyska maszynowe
 • Przeznaczenie szosa
 • Rodzaj osi - przód Sztywna oś 12x100 mm
 • Rodzaj osi - tył Sztywna oś 12x142 mm
 • Rozmiar koła 28"
 • System obręczy Tubeless ready
 • Szerokość wewnętrzna 20 mm
 • Typ bębenka Shimano / SRAM
 • Typ hamulca tarczowy
 • Wysokość obręczy 32 mm
 • Waga produktu 1,77 kg

Informacje handlowe

 • Kod produktu DD185709
 • Kod producenta WER1600AIDXSA04470, WER1600NIDMSA04472

Opinie o modelu

Ten produkt nie był jeszcze oceniany.Produkty w CentrumRowerowe.pl oceniają tylko nasi klienci po zakupie i przetestowaniu produktu.