Tło

1.04 otwieramy sklep w Warszawie. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Suport rowerowy Token SRAM PF30 BB841T-46 to dobrze znana, skręcana konstrukcja Double Thread, oparta na wysokiej jakości łożyskach i uszczelnieniu, w pożądanej wersji NINJA, wykonana w technologii Multi Function, gwarantującej szerszą kompatybilność międzyplatformową. Konstrukcja wykonana z najlepszych materiałów, łączy się z unikalnymi rozwiązaniami tajwańskiego producenta. Mocowany w popularnym standardzie Press Fit suport, jest dedykowany do ram z mufami PF30, czyli o wewnętrznej średnicy 46 mm i szerokości 68/73 mm. Standard korby to SRAM GXP, czyli pod oś mechanizmu korbowego o średnicy 24/22 mm. NINJA to gwarancja niezwykłej sztywności i długotrwałej wydajności, na której można polegać.

Najważniejsze cechy:

Sprawdzona konstrukcja NINJA

Dwuelementowa aluminiowo-kompozytowa konstrukcja Fusion, łączy się ze sobą opatentowanym gwintem, tworząc świetnie uszczelnioną tuleję z trwałymi miskami suportu. Precyzyjnie wykonane miski suportu sprawiają, że komponent doskonale wpasowuje się w większość dostępnych muf ramy, zapobiegając przeróżnym trzaskom i hałasom, z których zasłynął standard Press Fit. W miskach znajdują się znane z bardzo niskich oporów toczenia łożyska Premium o oznaczeniu TK24377 i wymiarach 24 x 37 x 7 mm. Dzięki łatwej wymianie łożysk, w szybki sposób można jeszcze bardziej podnieść wydajność suportu i zamontować opcjonalne ceramiczne łożyska TBT, o oznaczeniu TK24377TC. O trwałość i ochronę łożysk dbają aluminiowe dekielki z uszczelnieniem na bazie uszczelki stykowej X-Seal. Suport można zamontować przy pomocy standardowych kluczy Shimano Hollowtech II.

Technologie:

PF30

Mufa Press Fit w standardzie PF30 to drugi pod względem popularności standard o średnicy wewnętrznej 46 mm oraz szerokość 68 mm lub 73 mm. Dzięki popularyzacji wśród producentów rowerów i ram, występuje w suportach dla praktycznie wszystkich rodzajów korb, od osi o średnicy 24mm (Shimano), przez 24/22mm (Sram GXP) i 29 mm (SRAM DUB), do osi 30 mm (BB386/BB30).

NINJA

Suporty serii NINJA to topowa propozycja sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji Press Fit. Jej znakiem rozpoznawczym są skręcane opatentowanym gwintem miski suportu, gwarantujące niesamowitą trwałość, sztywność i łatwość montażu. Taka konstrukcja znacząco redukuje wszelkie trzaski i hałasy. Znaczną przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami, zawdzięczają również wysokiej jakości wykonania, bardzo dobrym parametrom pracy, niezawodności oraz łatwości serwisowania. Standardowa wersja NINJA to połączenie stopu aluminium, z kompozytem tworzywa sztucznego i włókna, po zewnętrznej stronie misek. Lekka wersja NINJA Light to w całości kompozyt o zwiększonej trwałości.

Double Thread

Konstrukcja suportów Token, składająca się z dwóch części skręcanych specjalnie opracowanym gwintem. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczny montaż w mufie ramy, szybciej, bez zbędnych komplikacji, bez trzeszczenia i z mniejszą siłą osiową.

Multi Function

Oznaczenie wielofunkcyjnych komponentów gwarantujących kompatybilność międzyplatformową we wszystkich produktach TOKEN. Optymalizacja funkcjonalności produktu, stanowiąca wartość dodaną dla użytkowników, m.in. poprzez integrację standardu montażu bez ograniczania się do jednej właściwej opcji. Dzięki opcjonalnym adapterom pasującym do różnych kombinacji ramy i mechanizmu korbowego, ten sam bezawaryjny produkt można stosować w kolejnych rowerach, bez obaw o kompatybilność.

Fusion

Sprawdzona i niezawodna konstrukcja suportów Press Fit. Znaczną przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami, zawdzięcza wykonaniu i użytym materiałom. Łożyska umieszczone są w misce wykonanej ze stopu aluminium, dzięki czemu te nie odkształcają się pod wpływem działających na nie sił. Aluminium otacza nylonowe tworzywo, które jest twarde i odporne na pęknięcia, jednocześnie zapewniając idealne dopasowanie do mufy ramy, minimalizując ryzyko trzeszczenia.

Premium Bearings

Łożyska suportu klasy Premium ze stali wysokowęglowej, charakteryzujące się połączeniem srebrnej barwy, z uszczelnieniem w kolorze czerwonym. Stosowane są w dużej części komponentów oferowanych przez tajwańskiego producenta. Świetnie się spisują, zapewniając bardzo niskie opory toczenia i dużą trwałość. W tych łożyskach zastosowano uszczelnienie w technologii X-Seal, oparte na uszczelkach stykowych RS prowadzonych w rowkach na bieżni.

TBT Bearings

Najwyższej klasy łożyska ceramiczne Tiramic Bearing Technology, charakteryzujące się złotą barwą bieżni. Stosowane w topowych komponentach oferowanych przez tajwańskiego producenta. Pomimo niedużej oszczędności masy względem łożysk Premium, ok. 2 gramy na jednej sztuce, zdecydowaną przewagę wykazują w trwałości i oporach toczenia. Ceramiczne kulki toczą się w bieżniach pokrytych niezwykle twardym i odpornym na korozję azotkiem tytanu (stąd złoty kolor). W tych łożyskach zastosowano najlepsze dostępne rozwiązanie z uszczelniaczem w technologii X-Seal, opartej na dwuwargowych uszczelkach LLU, prowadzonych w rowkach na bieżni.

X-Seal

Opatentowane uszczelnienie suportu, skutecznie chroniące łożyska przed brudem i wodą, przy bardzo małym tarciu obracającego się łożyska. Konstrukcyjnie uszczelka składa się z dwóch gumowych pierścieni, umieszczonych w osłonie ze stopu aluminium obrabianego CNC. Dzięki temu uszczelnienie jest bardzo precyzyjne i pozwala na mniejszy kontakt między ruchomymi częściami, w celu płynniejszej pracy i zmniejszenia tarcia marnującego energię.

Specyfikacja

Informacje

 • Marka TOKEN
 • Kolor czarny-srebrny
 • Rodzaj Press Fit PF30
 • Szerokość mufy 68 - 73 mm
 • Średnica mufy 46 mm
 • Średnica osi korby 22/24 mm
 • Typ mufy ramy Press Fit
 • Waga produktu 140 g

Informacje handlowe

 • Kod produktu DD191546
 • Kod EAN 4712089719693

Opinie o modelu

Ten produkt nie był jeszcze oceniany.Produkty w CentrumRowerowe.pl oceniają tylko nasi klienci po zakupie i przetestowaniu produktu.

Dostawa

Oferujemy trzy sposoby dostawy tego rodzaju produktu: kurierem InPost, Paczkomatami InPost 24/7 i kurierem DPD.

 • Logo InPost
  Kurier InPost
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

 • Logo InPost
  Paczkomaty InPost 24/7
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

 • Logo DPD duże
  Kurier DPD
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

 • Zapewniamy, iż wysyłane przez nas przesyłki są pakowane z najwyższą dbałością. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty były odpowiednio zabezpieczone i dotarły do Klientów w nienaruszonym stanie. Uszkodzenia przesyłek w trakcie transportu są wynikiem nieodpowiedniego postępowania przewoźnika.