Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Drużyna ponad indywidualnościami – 24h Rajd Rowerowy Arkun

Data aktualizacji: 31-03-2021

Rajd Rowerowy Arkun to impreza niepowtarzalna w skali całego kraju. Nie liczą się w niej wyłącznie indywidualne umiejętności czy forma konkretnego zawodnika. Do zwycięstwa potrzeba zgranego zespołu, przemyślanej taktyki oraz wytrwałości psychicznej. Organizatorzy rajdu zadbali o niezwykle oryginalny i emocjonujący format rywalizacji – w zawodach startują zespoły, a wygrywa ten, którego reprezentanci przejadą w ciągu 24 godzin najwięcej okrążeń 10-kilometrowej trasy.

Zdjęcie ze zmagań w ramach jednej z poprzednich edycji rajdu.

Termin

Miejsce

Zapisy

11-12 wrześniaSulmin k. Żukowado 10 września

Dwudziestoczterogodzinny, zespołowy wyścig rozgrywa się na Kaszubach – w Sulminie nieopodal Żukowa. Jego trasa nie należy do najtrudniejszych – brakuje tu stromych podjazdów, ostrych zjazdów czy trudnych technicznie odcinków. Dominują szutry i drogi gruntowe przebiegające przez okoliczne pola i lasy. Największą trudność może stanowić miejscami sypki piasek, a także konieczność jazdy w nocy, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednio szeroką oponę oraz mocne oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się lekkie rowery MTB (najlepiej hardtail) oraz gravele. Trasa przyjmuje formę pętli i mierzy niecałe 10 kilometrów, natomiast dla dzieci do 14 roku życia przygotowano „małą pętlę” o skróconym dystansie.

Zastanawiasz się nad startem w innych zawodach? 

Sprawdź nasz kalendarz najciekawszych amatorskich zawodów rowerowych.

Zawodnicy mogą wybrać wariant zawodów, w jakim chcą wystartować. Mniej doświadczone ekipy mogą zdecydować się na rajd dziesięciogodzinny, natomiast na najodważniejszych, czeka „królewski”, dwudziestoczterogodzinny format.

Jak wygląda sposób rywalizacji? Każdy z czteroosobowych zespołów ma za zadanie jak najwięcej razy przejechać całą trasę. W danym momencie tylko jeden zawodnik z ekipy może znajdować się na „pętli”, a trzech pozostałych w tym czasie odpoczywa. Rowerzyści z drużyny zmieniają się na zasadzie sztafety w specjalnej strefie w okolicach startu. Drużyny mogą zmieniać się zgodnie z własną strategią i to w dużej mierze od objętej taktyki zależy jej końcowy wynik.

W Rajdzie Arkun można wystartować również w kategorii indywidualnej, jednak jest to przede wszystkim impreza drużynowa i tę kategorię należy uznać za najważniejszą.