Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Silniki centralne do roweru elektrycznego

Silnik centralny do roweru to dla wielu osób najlepszy wybór. Modele tego typu cechują się niezawodnością, a jednocześnie ich umiejscowienie pozytywnie wpływa na dobre wyważenie e-bike’a. Dzięki temu na tak wyposażonym pojeździe nie tylko łatwo utrzymać równowagę, ale także efektywniej pokonuje się wzniesienia i szybciej nabiera prędkości. Różne warianty centralnych silników elektrycznych do rowerów znajdziesz na CentrumRowerowe.pl!

brak wyników
Od
Do
Produkty z dostawą od 72 godzin

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Naturalne wrażenia z jazdy to jedna z najważniejszych cech centralnych silników elektrycznych do rowerów, inaczej określanych jako mid-drive. Podczas poruszania się nie będziesz miał wrażenia, że e-bike nienaturalnie szarpie albo traci przyczepność pod kołami. Pozytywnych aspektów wyboru takiej jednostki jest jednak znacznie więcej.

Zalety centralnego silnika elektrycznego do roweru

Umiejscowienie mechanizmu w korbie pozwala na dobre wyważenie pojazdu. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej utrzymać na nim równowagę, co jest zaletą szczególnie na trudnych technicznie trasach MTB.

Modele tego typu zwykle mają większy moment obrotowy, co przekłada się jednocześnie na łatwiejsze pokonywanie wzniesień. Docenisz to nie tylko podczas pokonywania górskich szlaków, ale także w mieście, gdzie niejednokrotnie spotykamy się ze stromymi podjazdami.

Nie można zapominać także o innych cechach. Tego typu umiejscowienie silnika ułatwia przeprowadzanie serwisu roweru. Wymiana opony w tym przypadku będzie znacznie łatwiejsza niż w przypadku silników w piaście.

Producenci silników centralnych do rowerów elektrycznych

Jednymi z najpopularniejszych marek silników MID do roweru są Shimano, Bosch czy Bafang. Cieszą się one niezawodnością, dzięki czemu chętnie stosowane są zarówno przez producentów e-bike’ów, jak i osoby, które samodzielnie modernizują swoje pojazdy. W połączeniu z solidnym akumulatorem oraz wygodnym wyświetlaczem gwarantują przyjemną jazdę.