Koła do rowerów trekkingowych i crossowych 28 cali

Koła trekkingowe 28 dedykowane są do rowerów turystycznych. Ich najważniejszymi cechami są wytrzymałość i trwałość. Rozmiar kół 28 cali przyjął się w segmencie rowerów trekkingowych, dlatego producenci montują je zwykle w swoich modelach. To bardzo dobre rozwiązanie – mniejsza średnica ma swoje wady. Koła do roweru crossowego są bardzo podobne, choć nie muszą być tak wytrzymałe, jak trekkingowe odpowiedniki.

4,5

2 opinie

-8% 119 zł
109 ,99 zł
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Koła trekkingowe i crossowe różnią się od tych, montowanych w rowerach górskich czy szosowych. Mają średnicę 28 cali i ich podstawową cechą jest wytrzymałość. To właśnie ona pozwala przejechać tysiące kilometrów bez strachu o rozcentrowanie czy uszkodzenie.

Wybór konkretnego modelu zależy też od tego, w jaki sposób chcemy użytkować koła. Inny model wybierzemy do roweru trekkingowego, a inny do crossowego.

W tym pierwszy przypadku musimy wziąć pod uwagę przewożony bagaż. Czasami waży on 20 kilogramów i więcej, a to już robi różnicę. W takiej sytuacji koła muszą być przede wszystkim mocne. W przeciwnym razie obręcz może pęknąć, a nasza wycieczka skończyć się w najmniej oczekiwanym miejscu.

Koła crossowe nie muszą być tak skrajnie wytrzymałe. Wybierając ten model roweru bardziej myślimy o jeździe „na lekko” niż objuczeni sakwami. Jeśli mamy ambicje sportowe, powinniśmy zwrócić uwagę na masę zestawu. To szczególnie ważna cecha w szybkiej jeździe.

Na co jeszcze trzeba zwracać uwagę? Ważną rzeczą jest kompatybilność. W rowerze trekkingowym czy crossowym zakres przełożeń jest kluczowy. Jeśli zamierzamy założyć do naszego modelu grupę 12-rzędową, pamiętajmy o wyborze tylnego koła z właściwą piastą. Standardy z poprzednich lat nie będą pasować.

Zwróćmy tez uwagę na mocowanie piast. Zazwyczaj jest to 5x100 mm z przodu i 5x135 mm z tyłu, ale warto się upewnić. Niektóre koła trekkingowe wyposażone są też w prądnice, o czym musimy pamiętać, planując zakup.