Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Ramy rowerowe szosowe

Ramy szosowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały kolarzom jazdę z możliwie najwyższą prędkością oraz pokonanie jak największej odległości. Co za tym idzie, producenci projektują i tworzą szosówki wykonane z najlżejszych i najbardziej wytrzymałych materiałów dostępnych na rynku. Cała konstrukcja roweru musi ważyć jak najmniej, dlatego tak ważną rolę odgrywa tutaj masa ramy szosowej. Z uwagi na pożądane właściwości wykonywana jest z aluminium lub karbonu. Przy jej wyborze należy zwrócić również uwagę na rozmiar ramy szosowej, ponieważ ważne, aby była ona dobrana indywidualnie do potrzeb kolarza.

brak wyników
Od
Do
1 099  zł
Cena katalogowa: 1 499 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
5,0

1 opinia

4 699  zł
Cena katalogowa: 5 799 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
6 499  zł
-24% Najniższa cena: 8 499 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Rower szosowy został zaprojektowany i stworzony z myślą o szybkiej jeździe. Pozwala on kolarzowi osiągać jak najlepsze wyniki na wielokilometrowych asfaltowych odcinkach drogi, przy zachowaniu jak największej prędkości. Producenci tworząc ramy rowerowe szosowe, biorą pod uwagę przede wszystkim lekkość i wytrzymałość. Co za tym idzie, cała konstrukcja zostaje wykonana z najlżejszych i najbardziej wytrzymałych materiałów dostępnych na rynku.

Rama szosowa – czym kierować się przy zakupie?

Rama roweru szosowego to baza każdego z nich. Powinna być ona indywidualnie dopasowana do potrzeb kolarza. Przy jej wyborze zwraca się szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Producenci z uwagi na pożądane właściwości stawiają przede wszystkim na aluminium oraz karbon, które gwarantują lekkość, sztywność oraz wytrzymałość. Wszystkie te cechy pozwalają kolarzom osiągać zawrotne prędkości na wielokilometrowych odcinkach drogi.

Ramy do rowerów szosowych wykonywane są między innymi z karbonu, czego przykładem są m.in. modele BH G8 ACR Disc czy Accent Cyclone Carbon Disc. Jest to lekkie włókno węglowe, które świetnie sprawdza się w kolarstwie. Cechuje je doskonała amortyzacja wszelkiego rodzaju wstrząsów.

Niemniej jednak, nie każdy może pozwolić sobie na ramę wykonaną z karbonu, ponieważ jej cena nie należy do najniższych, dlatego też producenci stawiają na tańszy wariant, mianowicie na ramy szosowe wykonane z aluminium, np. Accent Piuma. To popularny materiał, który zagwarantuje zarówno sztywność, jak i wytrzymałość, przy zachowaniu przyzwoitej ceny.

Rozmiar szosowej ramy rowerowe – jak znaleźć idealny?

Istotny przy wyborze jest również rozmiar ramy szosowej, która powinna być indywidualnie dopasowana do wzrostu użytkownika. Głównie z uwagi na komfort jazdy. Kolarz przyjmuje bardzo charakterystyczną, pochyloną pozycję, stąd źle dobrana rama szosowa może przyczynić się do znacznego przeciążenia kręgosłupa, a w konsekwencji doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości. Zatem bez względu na to, czy uprawiasz kolarstwo zawodowo, czy jesteś amatorem, pamiętaj, aby dopasować rozmiar ramy szosowej odpowiednio do swojej sylwetki.