Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Ramy rowerowe szosowe

Rower szosowy został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiał kolarzom jednocześnie jazdę z możliwie najwyższą prędkością, przy pokonaniu jak największej odległości. Co za tym idzie, producenci projektują i tworzą szosówki wykonane z najlżejszych i najbardziej wytrzymałych materiałów dostępnych na rynku. Cała konstrukcja roweru musi przede wszystkim ważyć maksymalnie jak najmniej, dlatego tak ważną rolę odgrywa tutaj masa ramy szosowej. Z uwagi na pożądane właściwości wykonywana jest z aluminium lub karbonu. Przy jej wyborze należy zwrócić również uwagę na rozmiar ramy szosowej, ponieważ ważne, aby była ona dobrana indywidualnie do potrzeb kolarza.

brak wyników
Od
do

Wyprzedaż

6 699  zł 6699,00
-46% 12 490 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Wyprzedaż

6 699  zł 6699,00
-46% 12 490 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
1 399  zł 1399,00
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
1 499  zł 1499,00
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Nowość

5 299  zł 5299,00
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Nowość

6 399  zł 6399,00
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Rower szosowy został zaprojektowany i stworzony z myślą o wygrywaniu. Pozwala on kolarzowi osiągać jak najlepsze wyniki na wielokilometrowych asfaltowych odcinkach drogi, przy zachowaniu jak największej prędkości. Producenci tworząc szosówki, biorą pod uwagę przede wszystkim lekkość i wytrzymałość. Co za tym idzie, cała konstrukcja zostaje wykonana z najlżejszych i najbardziej wytrzymałych materiałów dostępnych na rynku.

Ważną rolę odgrywa tutaj rama szosowa – serce każdej szosówki. Powinna być ona indywidualnie dopasowana do potrzeb kolarza. Przy jej wyborze zwraca się szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Producenci z uwagi na pożądane właściwości stawiają przede wszystkim na aluminium oraz karbon, które gwarantują lekkość, sztywność oraz wytrzymałość. Wszystkie te cechy pozwalają kolarzom osiągać zawrotne prędkości na wielokilometrowych odcinkach drogi.

Ramy szosowe wykonywane są między innymi z karbonu. Jest to bardzo lekkie włókno węglowe, które wykorzystywane bywa również do produkcji podzespołów rowerowych. Cechuje je doskonała amortyzacja wszelkiego rodzaju wstrząsów. Niemniej jednak, nie każdy może pozwolić sobie na ramę wykonaną z karbonu, bowiem jej cena jest wysoka, dlatego też producenci stawiają na tańszy wariant, mianowicie na ramy szosowe wykonane z aluminium. To popularny materiał, który zagwarantuje zarówno sztywność, jak i wytrzymałość, przy zachowaniu przyzwoitej ceny. Istotny przy wyborze jest również rozmiar ramy szosowej, która powinna być indywidualnie dopasowana do wzrostu użytkownika. Głównie z uwagi na komfort jazdy. Kolarz przyjmuje bardzo charakterystyczną, pochyloną pozycję, stąd źle dobrana rama szosowa może przyczynić się do znacznego przeciążenia kręgosłupa, a w konsekwencji doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości. Zatem bez względu na to, czy uprawiasz zawodowo kolarstwo zawodowo, czy jesteś amatorem, pamiętaj, aby dobrać rozmiar ramy szosowej odpowiednio do swojej sylwetki.