Kamizelki turystyczne

Kamizelka turystyczna to bardzo funkcjonalny element garderoby. Świetnie sprawdza się jako produkt awaryjny. W przypadku nagłego załamania pogody wystarczy kamizelkę wyjąć z małej kieszeni plecaka i założyć ją na siebie. Zawsze możemy mieć taką ochronę przy sobie – waży mało i zajmuje niewiele miejsca. Kamizelki trekkingowe możemy podzielić na chroniące przed wiatrem i chłodem. Te pierwsze uszyte są z softshellu lub materiału, który wyposażony jest w membranę. Te drugie mają w swoim składzie ocieplinę, która zapewnia komfort termiczny. Najczęściej jest ona wykonana z puchu naturalnego lub syntetycznego. Producenci oferują również inne kamizelki dla kobiet i mężczyzn. Damskie są „taliowane” i mają zazwyczaj jasne kolory. Te dla panów mają jednolitą szerokość na całej długości.

Wyprzedaż

5,0

1 opinia

-36% 250 zł
159 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

179 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

179 ,99 zł
Dostawa GRATIS
559 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

-24% 250 zł
189 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

-20% 250 zł
199 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

239 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin

Nowość

559 ,99 zł
Dostawa GRATIS
559 ,99 zł
Dostawa GRATIS
559 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

559 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Kamizelki turystyczne to „ciuch”, który powinien znaleźć się w szafie każdego turysty. Zajmuje niewiele miejsca, zapewnia komfort cieplny, zabezpiecza przed wiatrem. Znacie coś podobnego? Kamizelki trekkingowe mogą być noszone jako warstwa zewnętrzna lub pod kurtką. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Producenci produkują dwa typy kamizelek turystycznych. Pierwszy przeznaczony jest na warunki zimowe. Ocieplina chroni przed zimnem. Może być ona wykonana z puchu naturalnego lub syntetycznego. Ten pierwszy znakomicie można skompresować, ten drugi jest łatwiejszy w czyszczeniu. Innym typem kamizelek trekkingowych są te, wykonane z softshellu lub z membraną. To doskonały wybór na wietrzną pogodę.

Kamizelka turystyczna męska

Kamizelka turystyczna męska ma inną budowę niż ta dla kobiet. Fason jest dostosowany do męskich cech anatomicznych. Zwykle ma na całej długości jednolitą szerokość. Również kolory są inne niż w damskiej gamie. Mężczyźni stawiają zwykle na barwy ciemne.

Zaletą kamizelki jest to, że można ją włożyć do plecaka i nosić przy sobie. Jeśli tylko pogoda się załamie, zakładamy ją na siebie. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie.

Kamizelka turystyczna damska

Kamizelka turystyczna damska różni się od męskiej fasonem. Jest zwężana w talii co sprawia, że lepiej się dostosowuje do kobiecej anatomii. Również kolory są nieco inne. W kobiecej palecie częściej znajdziemy jasne odcienie.

Dlaczego w ogóle warto mieć kamizelkę? Korpus to cześć ciała, która wymaga specjalnej troski. Dzięki zabezpieczeniu go dodatkową warstwą odzieży zapewniamy sobie komfort termiczny. Jednocześnie podczas wysiłku fizycznego nie pocimy się tak bardzo – ramiona są odsłonięte.