Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Galanta Pętla – ultramaraton po ziemi łódzkiej!

Data aktualizacji: 22-06-2023

Galanta to w gwarze łódzkiej coś sporego i ładnego, wartego zawieszenia na tym oka. Ultramaraton nazwany w ten sposób nie może więc rozczarować! Na dystansie 500 kilometrów uczestnicy wyścigu będą mieli okazję podziwiać piękne zabytki, architektoniczne perełki, zapierające dech w piersiach pomniki natury oraz jeziora i zalewy o przejrzystej wodzie. Godnych zapamiętania widoków z pewnością nie zabraknie, a wszystko to rozegra się w duchu zdrowego współzawodnictwa. Dołącz do śmiałków i spróbuj swoich sił w kolejnej odsłonie tych zawodów!Tegoroczna edycja zawodów „Galanta Pętla” 

odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2023 r.Czym jest ultramaraton Galanta Pętla?

Rowerowe zawody mają na celu pokazanie województwa łódzkiego z jak najlepszej strony. Dlatego licząca ok. 500 km trasa przebiega przez regionalne atrakcje, w tym geometryczny środek Polski w gminie Piątek, jak również okolice zamków królewskich w Łęczycy i Inowłodzu, kolegiaty w Tumie czy zalewu Sulejowskiego. Niemałą gratką dla miłośników niecodziennych miejsc będzie też największa dziura w Europie, powstała w miejscu kopalni węgla brunatnego – którą podziwiać można z trasów widokowych. Nie zabraknie także odcinków specjalnych, jak chociażby przejazd przez 300-metrowy bunkier kolejowy czy słynny „Małpi Most” nad Pilicą.

Małpi Most w Pilicach na trasie Galanta Pętla

Mówiąc prościej – jest tu wiele miejsc zdecydowanie wartych zapamiętania! Jak określają to sami organizatorzy, w zawodach Galanta Pętla nie chodzi tylko o cel, ale i o drogę do niego. Aby móc spędzić choć chwilę przy każdej z atrakcji, maksymalny czas przejazdu wyznaczono na 60 godzin. Możliwy jest także start dzień później z limitem skróconym do 36 godzin.

Zawodnicy stawiający na pierwszym miejscu rywalizację, również nie będą rozczarowani. Zróżnicowane nawierzchnie sprawdzą rowerowe umiejętności i przygotowanie kondycyjne uczestników, a nagrody rzeczowe dla najlepszych zmotywują do walki oraz śrubowania wyników.

Orientacyjny przebieg Galanta Pętli (ostateczny ślad GPX tegorocznej edycji zostanie udostępniony uczestnikom przez organizatorów przed startem zawodów):

Co musisz wiedzieć przed startem w Galanta Pętla 2023?

Galanta Pętla to indywidualny ultramaraton, w którego trakcie uczestnicy muszą samodzielnie pokonać trasę w wyznaczonym limicie czasowym. Ze względu na turystyczne walory szlaku możliwe jest opuszczenie trasy, a następnie powrót i wznowienie jej z tego samego punktu. Postępy zawodników śledzone będą za pośrednictwem nadajników GPS.

Zawody odbywają się w regule samowystarczalności. Zawodnicy zobligowani są samodzielnie zadbać o swoje wyżywienie, nawodnienie na trasie oraz noclegi.

Zawodnik na trasie Galanta Pętla

Tegoroczna edycja ultramaratonu odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2023 roku. Baza zawodów zlokalizowana jest w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Hufca ZHP Pabianice w miejscowości Małecz. Znajdować się tam będą nie tylko miejsce startu oraz meta wyścigu, ale także biuro organizatorów, punkty wydawania posiłków i zaplecze sanitarne. 

Starty w obu regulaminowych dniach – 7 oraz 8 lipca – zaplanowane są na godzinę 7:00. Limit uczestników został wyznaczony na 100 osób. Chętni wzięcia udziału w zawodach śmiałkowie mogą liczyć m.in. na:

  • nadajnik GPS na czas wydarzenia;
  • numer startowy z zestawem do montażu;
  • pakiet gadżetów związanych z Galanta Pętlą;
  • zaplecze sanitarne oraz możliwość umycia roweru w bazie.

Zawodnicy, którym uda się ukończyć maraton w regulaminowym limicie czasu otrzymają także pamiątkowy medal, a na najlepszych czekają nagrody rzeczowe.

Jest możliwość odpłatnego rozszerzenia pakietu startowego w koszcie 100 zł. Dodatkowo zawiera on:

  • okolicznościową koszulkę "Galancie" wykonaną z bawełny organicznej;
  • posiłek regeneracyjny na mecie;
  • sekretny prezent od organizatora.

Jakim rowerem pokonać trasę Galanta Pętla?

Organizatorzy otwierają możliwość wystartowania w zawodach na dowolnym rowerze napędzanym siłą mięśni, wykluczone są więc jedynie modele silnikowe oraz ze wspomaganiem elektrycznym.

Zawodnik na trasie wyścigu rowerowego Galanta Pętla

Z uwagi na okazjonalne trudne odcinki techniczne oraz miejsca wymagające szczególnej uwagi warto jednak zabrać ze sobą rower o uniwersalnych osiągach. Świetnie sprawdzą się do tego celu dobre modele crossowe czy gravele, choć można wybrać także rower MTB.

Część trasy przebiega przez drogi uczęszczane przez samochody, w tym również ruchliwe skrzyżowania. Warto więc zawczasu zadbać o stan techniczny roweru oraz jego wyposażenia. Nie należy także zapominać o własnym bezpieczeństwie i wyruszając w trasę założyć dobrej jakości kask rowerowy.