Tło

1.04 otwieramy sklep w Warszawie. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Galanta Pętla – ultramaraton po ziemi łódzkiej!

Data aktualizacji: 17-05-2022

Galanta to w gwarze łódzkiej coś ładnego, wartego zawieszenia na tym oka. Ultramaraton nazwany w ten sposób, nie może więc rozczarować! Na dystansie 500 kilometrów uczestnicy wyścigu będą mieli okazję podziwiać piękne zabytki, architektoniczne perełki, zapierające dech w piersiach pomniki natury oraz jeziora i zalewy o przejrzystej wodzie. Godnych zapamiętania widoków z pewnością nie zabraknie, a wszystko to rozegra się w duchu zdrowego współzawodnictwa. Dołącz do śmiałków i spróbuj swoich sił w zawodach! 

Zawodnicy Galanta Pętla na wzgórzu z widokiem na jezioro.Zawodnicy mogą liczyć na wiele zachwycających widoków na trasie. (fot. Ultra Przygoda)Galanta Pętla odbędzie się w dniach 24 - 26 czerwca 2022 r.

Zapisy trwają do 31 maja 2022 r.Czym jest ultramaraton Galanta Pętla?

Rowerowe zawody mają na celu pokazanie województwa łódzkiego z jak najlepszej strony. Dlatego licząca ok. 500 km trasa przebiega przez regionalne atrakcje, w tym geometryczny środek Polski w gminie Piątek, jak również okolice zamków królewskich w Łęczycy i Inowłodzu, kolegiaty w Tumie czy zalewu Sulejowskiego. Nie zabraknie także odcinków specjalnych, jak chociażby przejazd przez 300-metrowy bunkier kolejowy. A to tylko kilka z wielu możliwych do odwiedzenia po drodze interesujących miejsc!

Wjazd do bunkra kolejowego na trasie Galanta Pętla.Odcinki specjalne poprowadzą m.in. przez bunkier kolejowy. (fot. Ultra Przygoda)

Jak określają to sami organizatorzy, w zawodach Galanta Pętla nie chodzi tylko o cel, ale i o drogę do niego. Aby móc spędzić choć chwilę przy każdej z atrakcji, maksymalny czas przejazdu wyznaczono na 60 godzin. Możliwy jest także start dzień później z limitem skróconym do 36 godzin.

Zawodnicy stawiający na pierwszym miejscu rywalizację, również nie będą rozczarowani. Zróżnicowane nawierzchnie sprawdzą rowerowe umiejętności i przygotowanie kondycyjne uczestników, a nagrody rzeczowe dla najlepszych zmotywują do walki oraz śrubowania wyników.

Orientacyjny przebieg pętli Galanta 2022 (ostateczny ślad zostanie udostępniony uczestnikom w połowie czerwca):


Co musisz wiedzieć przed startem w Galanta Pętla 2022!

Galanta Pętla to indywidualny ultramaraton, w którego trakcie uczestnicy muszą samodzielnie pokonać trasę w wyznaczonym limicie czasowym. Ze względu na turystyczne walory szlaku, możliwe jest opuszczenie trasy, a następnie powrót i wznowienie jej z tego samego punktu. Postępy zawodników śledzone będą za pośrednictwem nadajników GPS.

Zawody odbywają się w regule samowystarczalności. Zawodnicy zobligowani są samodzielnie zadbać o swoje wyżywienie, nawodnienie na trasie oraz noclegi.

Zawodnik Galanta Pętla jadący po leśnej ścieżce.Trasa wyścigu dostarczy wielu wartych zapamiętania momentów. (fot. Ultra Przygoda)

Zapisy, opłaty oraz miejsce startu

Tegoroczna edycja ultramaratonu odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2022 r. Przewidziane są dwie tury startów: w piątek (24.06) oraz sobotę (25.06). Zawodnicy będą wyruszać na trasę w 7- lub 8-osobowych grupach. Baza wydarzenia zorganizowana zostanie w miejscowości Ruda, w powiecie skierniewickim, w Ośrodku Turystyki Kajakowej „Sosenka”.

Aby wziąć udział w zawodach należy w dniu startu mieć ukończony 18. rok życia, do 31 maja br. wypełnić formularz zapisu na stronie Ultra Przygoda, a także uiścić opłatę w wysokości 299 zł. Dla osób biorących udział również w innych imprezach spod szyldu Ultra Przygody przewidziane są zniżki.

Limit uczestników ustalono na 150 osób. W ramach opłaty startowej śmiałkowie mogą liczyć m.in. na:

  • nadajnik GPS na czas wydarzenia;
  • numer startowy z zestawem do montażu;
  • pakiet gadżetów związanych z Galantą Pętlą, w tym okolicznościową koszulkę;
  • zaplecze sanitarne oraz możliwość umycia roweru w bazie;
  • posiłek regeneracyjny.

Zawodnicy, którym uda się ukończyć maraton w regulaminowym limicie czasu otrzymają także pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe. Warto wspomnieć również o wyróżnieniu w klasyfikacji górskiej, której zwycięzca zostanie uhonorowany wyjątkową koszulką.

Jakim rowerem pokonać trasę Galanta Pętla?

Organizatorzy otwierają możliwość wystartowania w zawodach na dowolnym rowerze napędzanym siłą mięśni, wykluczone są więc jedynie modele silnikowe oraz ze wspomaganiem elektrycznym.

Z uwagi na okazjonalne trudne odcinki techniczne oraz miejsca wymagające szczególnej uwagi warto jednak zabrać ze sobą rower o uniwersalnych osiągach. Świetnie sprawdzą się do tego celu dobre modele crossowe czy gravele, choć można wybrać także rower MTB.

Kładka na trasie Galanta Pętla. Na uczestników wyścigu czeka wiele różnorodnych wyzwań. (fot. Ultra Przygoda)

Część trasy przebiega przez drogi uczęszczane przez samochody, w tym także ruchliwe skrzyżowania. Warto więc zawczasu zadbać o stan techniczny roweru oraz jego wyposażenia. Nie należy także zapominać o własnym bezpieczeństwie i wyruszając w trasę założyć dobrej jakości kask rowerowy.