Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rowerowy Potop AZS

Data aktualizacji: 28-02-2023

Sprawdzona formuła rajdu, rejs promem i malownicze zakątki Szwecji zwiedzane na dwóch kołkach. Tego wszystkiego możesz szukać podczas kolejnej edycji imprezy Rowerowy Potop AZS. Brzmi zachęcająco? Jeżeli dodać do tego jeszcze możliwość wyboru spośród sześciu tras i dostosowania tempa jazdy oraz dystansu, to już masz receptę na udany wyjazd.

Dla każdego coś dobrego – Rowerowy Potop AZS

Niezależnie od stopnia zaawansowania, kondycji czy preferencji dotyczących nawierzchni jest w czym wybierać. Do dyspozycji jest sześć terminów. Pierwszy wyjazd już 14 maja. Pozostałe to: 21.05, 04.06, 20.08, 27.08, 03.09.

Grupa rowerzystów na tle szwedzkiego portu.Uczestnicy rajdu mogą wybrać zwiedzanie zorganizowane z przewodnikiem.

Organizator zapewnia opiekę pilotów na poszczególnych szlakach, a jeśli wybierzesz spokojniejsze tempo zwiedzania trafisz do celu dzięki strzałkom umieszczonym wzdłuż poszczególnych tras.

Uczestniczyłeś już w poprzedniej edycji imprezy? Na pewno zainteresuje Cię informacja, że AZS ulepszył trasy oraz dodał nowe opcje. Masz także możliwość wyboru zupełnie innego koloru szlaku niż poprzednio. Dzięki temu na pewno nie będziesz się nudzić.

Rejs z atrakcjami – Stena Line

Rowerowy Potop AZS to przede wszystkim rajd dla miłośników dwóch kołek, ale równie istotna jest podróż do Szwecji. Dwie noce na statku są okazją do zapoznania się z ofertą Stena Line, a wygląda ona interesująco. Możesz spędzić przyjemne wieczory na dyskotece oraz wypocząć w wygodnych, kameralnych kabinach. Na dobry początek dnia do dyspozycji gości jest obfite śniadanie w formie szwedzkiego stołu. W drodze powrotnej zaś na uczestników czeka wieczór z wrażeniami utrwalonymi przez fotografa wyprawy.

Uczestnicy rajdu Rowerowy potop AZS opuszczający prom w Szwecji.Bezpośrednio po dobiciu do brzegu odbywa się start na wybrana trasę.

Nowość od organizatorów na rok 2023

Impreza organizowana przez AZS oraz Stena Line co roku przyciąga nowych uczestników. Jest także wiele osób, które mają już za sobą debiut w rajdzie. Z myślą o nich, ale nie tylko, została przygotowana atrakcyjna oferta – dodatkowy pobyt w Łebie. W terminach 21-23.05, 04-06.06 oraz 03-05.09 ośrodek wczasowy Oaza oferuje zakwaterowanie. Rozgrzewką przed właściwym rajdem są dwie wycieczki- sobotnia dookoła jeziora Sarbsko oraz niedzielna do Słowińskiego Parku Narodowego. Całość wyśmienicie uzupełni wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Praktyczne informacje – co zapewnia opłata startowa

W ramach kosztów wyjazdu organizator zapewnia:

  • dwa noclegi podczas rejsu statkiem Stena Line;
  • transport roweru;
  • śniadanie na statku w formie szwedzkiego stołu;
  • pamiątkową koszulkę;
  • ubezpieczenie NNW i KL;
  • miejsce w kabinie dwu- lub czteroosobowej z łazienką;
  • opiekę pilotów podczas pokonywania wybranej trasy
  • ślad trasy w pliku gpx.

Taras przy nabrzeżu portowymRzut oka na Szwecję przed powrotem na prom.

Warto wiedzieć:

Rejs rozpoczyna się z terminala promowego Stena Line w Gdyni. Organizator zapewnia możliwość bezpłatnego przechowania jednej sztuki bagażu na osobę. Będzie on się znajdował w podstawionych na parkingu autokarach. W pobliżu terminalu znajduje się parking oraz bankomat. Nie ma natomiast możliwości wymiany walut. Wszyscy uczestnicy wycieczki muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości.